Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnek de hogyan?

Fogyni szeretnek de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. Nagyon soknak tartom a sulyomat es nm tudom h h fogyhatnak le... Miket kene kizarnom az etkezesembol vagy mit kevesebbet.. Es egy fel oras edzesel napiba


Es igaz h a citromtol lehet fogyni?


2019. júl. 16. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban:


-Az a legjobb, ha egészséges fogyás majd élethosszig tartó súlymegőrzés a célod, hogy életmódot váltasz. Megváltoztatod az étkezési szokásaidat és rendszeresen mozogsz.

-Ha az étrended gerincét a zöldségek, húsok, tojás (egyéni tolerancia függvényében) tejtermékek, illetve gyümölcsök, olajos magvak alkotják, azzal már nyert ügyed van. Lehet változatosabb köreteket készíteni (lencse, fehér bab, vörös bab, zöldborsó, kukorica, csicseriborsó) felhasználásával is, ha időnként beiktatod, de óvatosan a szénhidráttal, mert ezekben több van.

- érdemes a lehető legjobban kerülni amennyire tudod a finomított szénhidrátokat, fehér lisztes, cukros élelmiszereket, cukros üdítőket. Ez nem azt jelenti, hogy SOHA nem ehetsz meg egy sütit, csokit, vagy mondjuk egy zacskó csipszet, hanem azt, hogy a minden napjaidban ezek NE szerepeljenek. ( ÉN pl ilyesmit havonta egyetlen egyszer szoktam enni, teljes mértékben belefér, a fogyásomat pedig nem befolyásolja)

- Fogyáshoz ajánlatos ritkábban fogyasztani magas szénhidráttartalmú ételeket. Mint tészták, pékáru, burgonya, gabonafélék. Kenyérből pl van csökkentett szénhidráttartalmú változat, az akár minden nap beleférhet, de persze nem napi 6 szelet csak mondjuk 3:) tehát mértékkel rendben van, egyáltalán nem kell elhagyni a kenyeret ha szereted.

- ha eddig étolajat használtál sütéshez-főzéshez, azt érdemes lecserélni, használhatsz olivaolajat-de az inkább salátákhoz való, süthetsz kókuszzsírban, vajban, és állati zsiradékokban is. Én pl sertészsírt használok, és mióta átálltam rengeteget javult az emésztésem:) Ha arányaiban többször zöldséget eszel, és kevesebb szénhidrátdús köretet, akkor nem kell félni a zsírosabb húsoktól sem.

-ha nincs semmi komolyabb társbetegséged, semmit nem kell számolgatni, csak egyél tudatosan válogatva, amennyivel jóllaksz, de ne edd dugig magad, ne használd az ételeket érzelmek kezelésére-vagyis ne egyél azért mert unatkozol, szomorú vagy ideges vagy, stb stb, tehát érzelmi alapon ne vigyél be többlet energiát.

- ne legyél türelmetlen- a legtöbb ember gyorsan sokat akar lefogyni és azonnali látványos eredményeket várnak, de ez nem így megy:) A fogyás egészséges módon egy lassú folyamat, baromi sok türelem és kitartás kell hozzá, de hosszútávon, ha odafigyelsz, komoly változásokat fogsz tapasztalni.

- aludj eleget. A krónikus alváshiány hosszútávon bizonyítottan hízáshoz vezethet. Ennek hormonális oka van egyébként, ilyenkor grehlin nevű hormon termelődik ami fokozza az étvágyat. A szénhidrátok fontosságát pedig azért említettem meg, hogy azokra érdemes odafigyelni, mert a szénhidrát fokozott vércukor és inzulinemelkedést vált ki, és ha hosszan magas az inzulinszint, abból alakulnak ki a testen a zsírpárnák. Magyarul a magas inzulinszint miatt hízunk. Ezért fontos fogyásnál a kevesebb szénhidrátbevitel, mert azzal a megemelkedett inzulinszintet csökkenteni tudod, így pedig hatékonyan lehet fogyni. Persze ha csak pár plusz kg van rajtad, ez nem olyan rossz állapot, és nincs drasztikus csökkentésre szükség, mint amikor valakinek fokozott anyagcserezavara van. Na ott már eleinte rendesen számolgatni kell miből mennyit eszik az ember és jobban csökkenteni kell a szénhidrátbevitelt, de azt is meg lehet szokni.:) Én legalábbis megszoktam, mert ezzel élek.


Hirtelen ennyi jutott eszembe:)


Citromlével hajat lehet világosítani max, de hogy fogyni??? Passz. Én nem hiszek az ilyenekben. Normális étrenddel lehet fogyni, meg rásegíteni mozgással és ennyi.

2019. júl. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
42%
Intenset. Keress rá facebookon akár. Ha feljelentkezel kapsz 2 hetente új edzéstervet, étrendet receptekkel es a webshopjukról lehet rendelni fehérjéket vagy más kiegészítöket(valakinek csak azzal megy)
2019. júl. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!