Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyümölcsöt lehet minden...

Gyümölcsöt lehet minden mennyiségben, igaz?

Figyelt kérdés
A kert tele van málnával, meggyel, szederrel... Ugye hogy annyit és akkor ehetek belőle, amennyit tetszik, és nem hízlal?
2010. júl. 2. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A "minden mennyiség" kifejezéssel azért vigyázni kell:)

3 kiló banán vagy 5 kiló málna pl. biztos hogy hizlal.

Sokan mondják, hogy a gyümölcscukorral is vigyázni kell, ez szerintem normális mennyiségnél nem lehet probléma, de ezt biztos sokan jobban tudják...

Ha ilyen jó kertünk lenne, akkor én biztosan napi 3-4x mennék ki egy kis tálkával szedni vegyesen mindenből:)

2010. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kilónyit úgysem tudok megenni belőle, csak arra értettem, hogyha éhes vagyok, nyugodtan mehetek-e akármikor szedni a fáról és enni:D
2010. júl. 2. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, jó étvágyat ! :-)


Aki meg ezt ellenzi, az csak irigy a kertedre xD


Viccet félreértve, az igaz, hogy például a banánnal nem kell eltúlozni, de a szeder, málna meg ilyesmik, ezeknek a kalóriatartalma minimális és különben is amikor gyerekek voltunk ( már aki vidéken is járt párszor és volt ilyen kertje ), az emlékszik, hogy mi is gyerekként telezabáltuk magunkat málnával és ribizlivel, vagy ami még ott volt, és mégsem voltunk kövérek :-)


Hiába, a gyerekkor és a kamasz- , illetve felnőttkor közötti változásokat kell megkeresni, mert ezek, amik felelősek a hizásért

Amire elmékszünk, hogy gyermekként nem okozott gondot, az most sem okoz gondot, viszont az olyan kamaszkorral bejött változások , mint pl. a mekiben ücsörégs és falatozás a barátokkal 2x egy héten, na ezek azok, amik felelősek a felszedett kilókért


Tehát keressétek fel a gyermeket bennetek, mert gyerekként szinte mindenki okosabban élt :-)

Ha egy lapra leirnátok, hogy kb. 12-13 éves korig hogyan ettetek és mivel töltöttétek az időt, és mellé leirnátok ugyanezeket a dolgokat, de 13 éves kor után, akkor ledöbbenétek a különbségeken. Az internet és a tini lapokból áradó káros hatásokról pedig ne is beszéljünk. Hol voltak ezek a fejünkben amikor gyerekek voltunk ? Mindazonáltal, ezek a leghibásabb tényezők, amik kibillentenek az egyensúlyból és egy rögeszmékben gazdag káoszba repitenek


Remélem érthető voltam :-)

2010. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, én 11-12 éves koromban a reggelire mindig nutellás kiflit ettem(nem is eggyet) kakaóval, és nem híztam tőle cseppet sem, de ma már nem merném megtenni ugyanezt:D

Amúgy értem mire gondolsz, köszönöm mindkettőtöknek a választ.

2010. júl. 2. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos én ha visszagondolok gyerekként elég sokat ettem még is elég gebe voltam! De ennek csak egy magyarázata van, h rengeteget mozogtam mellette a tesómmal fociztam a haverokkal bújócskáztunk stb szóval, h is mondjam szinte egész délután úton voltam este pedig tanulás! és pont ez változott meg egy idő után, mert az oké, h az ember kinő a bújócskából, de a sok tanulás után már egyáltalán nem mozogtam bár így is tartottam a súlyom, mert mikor tanultam mindig fel alá járkáltam! Na ez kicsit off volt kedves kérdező, de persze egyél gyümölcsöket és ne hallgass az elrettentő gyümölcs cukor dologra, mert még mindig egészségesebb egy alma, mint egy csoki!
2010. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!