Hogyan fogyjak és izmosodjak hatékonyan? Illetve mennyit kéne fogynom szerintetek? Többi lent
19% kedvezmény minden termékre!
/ Blog / Tudd meg / Zsírégetés, izomépítés egyszerre? Hát ez nem fog menni! Vagy mégis?
Halmi István, 2017-03-14
Zsírégetés, izomépítés egyszerre? Hát ez nem fog menni! Vagy mégis?
Te is úgy vagy vele, hogy egyszerre szeretnél fogyni és izmosodni is egyszerre, hogy minél hamarabb láthasd magadon a változást. Vajon van erre esélyed?
Az egész élet egy rohanás. Az idő meg pénz. Sokan így vannak ezzel a sportban is, és szeretnének minél gyorsabban szert tenni a vágyott formára. Vékony testalkatod van ugyan, ettől függetlenül viszont viszonylag magas a testzsírszázalékod.
Viszont már ez elején úgy vagy vele, hogy egyszerre szeretnél fogyni és izmosodni, hogy minél hamarabb láthasd magadon a változást. Vajon van erre esélyed?
Lehet zsírt égetni és izmot építeni egyszerre?
Bevallom, hogy edzőként ezzel a kérdéssel nagyon sokszor találkozom. Sajnos az a véleményem, hogy a zsírégetés és az izomépítés egyszerre nem működik. Természetesen a dolog annak is függvénye, hogy ki, mekkora zsírtól szeretne megszabadulni. Aki nagyobb tömegű zsírt szeretne veszíteni (10-15- 20 kg) azoknak bizony az a rossz hírem van, nemcsak hogy izmot nem fognak tudni építeni, sőt izomtömeget fognak veszíteni!
Egy alacsony szénhidráttartalmú diétánál – magas fehérjebevitel mellett sem lehet izomtömeg veszteség nélkül izomtömeget megtartani, növelni.
Tehát, először a testzsírszázalék csökkentése a cél, utána lehet az izomtömeg növelésének megfelelő edzéseket végezni. A kettő együtt nem működik, illetve csak bizonyos szinteken, de ez már egy másik téma.
Izomépítés, illetve zsírégetés kapcsán egyaránt beszélnünk kell helyes táplálkozásról, hiszen mindkét cél eléréséhez bizony fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék fogyasztása. Azonban nem mindegy hogy, mikor és mit eszünk. Na és persze, hogy mennyit eszünk!
Hogyan étkezz, ha izomépítés a célod, és hogyan, ha fogyni akarsz?
A táplálkozás és az étrend egy nagyon fontos tényező a fejlődés szempontjából, beszélhetünk itt fogyásról vagy tömegnövelésről. A fejlődés 60%-a táplálkozás, 30%-a edzés, 10%-a regenerálódás. Láthatjuk, hogy a legnagyobb rész a táplálkozás. Az emberek többsége az edzéstől várja a fejlődést, a változást és nem fordít elég időt, energiát a táplálkozására. Azt gondolják, fejlődni edzés közben fognak, pedig ez tévhit.
Fejlődni a bevitt tápanyagoktól – szénhidrátok, fehérjék, rostok, vitaminok – fognak illetve a regenerálódási fázisban lehetséges.
Aki izmot szeretne építeni vagy fogyni szeretne, diétáznia kell. És itt megint oszlatnék egy tévhitet. A diéta nem éhezést, koplalást jelent, hanem irányított táplálkozást! Szabályozzuk a bevitt szénhidrát, fehérje, zsír és egyéb tápanyagok mennyiségét, illetve rendszerezzük, hogy ezeket a tápanyagokat, mikor visszük be a szervezetünkbe.
Mind a két folyamathoz megfelelő mennyiségű, relatív magas fehérjebevitelre van szükség. A többi a szénhidrát bevitelének függvénye. Fontos a megfelelő mennyiségű rost, zöldség bevitele, hogy a szénhidrátok, fehérjék hatékonyan fel tudjanak szívódni.
Egy rosszul összeállított étrend kevesebb fejlődést eredményezhet, ami elkedvetleníti a sportolót és a testmozgás befejezéséhez vezethet. Sajnos ezzel elég sűrűn találkozom.
Figyelj oda a táplálkozásodra, hiszen a kulcs egy jól irányított táplálkozás, amit, ha tényleg betartasz, akkor nagyon jó irányba tartasz ahhoz, hogy elérd a célodat!
Remélem segít bocsika nem akartam az egészet bemasolni inkabb itt a link:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!