Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen lelki okai lehetnek...

Milyen lelki okai lehetnek annak ha egy ember tartósan elhízott lesz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Unalom, depresszio.
2010. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
A túlsúly lehet egyfajta burok, amit azért hozol létre, mert úgy érzed, valaki vagy valami bántani akar téged. A háj védőréteget képez rajtad valami ellen, amitől tartasz, vagy félsz. A kövér kisgyereket általában csúfolják, gyakran kiközösítik és ez csak fokozza, hogy védekezzen a különböző támadások ellen. A túlsúly sok szempontból összefügg a nőiség megélésével is. Ha egy fiatal lányt folyamatosan cikiznek, ha tehernek éli meg bimbózó nőiességét, elkezd mindenhova hízni, hogy eltüntesse nőies vonásait. Ezt a taktikát választja az a nő is, aki sok negatív visszajelzést kap, illetve fél megélni nőiességét. Neveltetése miatt tehernek érzi a férfiak közeledését, ezért a túlsúlyba menekül. Így már nem tekintenek rá szexuális tárgyként és a többi nő nem tartja őt versenytársnak, tehát jobban elfogadják. Ha a csípődre hízol, az azt jelenti, hogy véded ezt a területet, a női szerepekkel nem tudsz azonosulni. A nagy fenék az önérvényesítés hiányára figyelmeztet. Ha nő a pocakod, valószínűleg a szexualitással vannak problémáid, mert a hasad által távol tudod tartani magadtól a kedvesedet. Lehet, hogy gyakran megbántanak, ezáltal személyiséged sérül, és félsz a következő támadásoktól. Inkább a pocakoddal tartod távol az ilyen sérelmeket. Másrészt a fel nem dolgozott érzelmek, a bánat, a stressz és a trauma is a has növekedéséhez vezethet.
2010. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszi, tetszik amit írtál, sok igazság van benne, egyébként hol olvastál erről?
2010. jún. 21. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem a második vagyok, de ezt én is olvastam.

Konkrétan azt, hogy valaki annyira fél a párkapcsolattól (meg ami hozzá tartozik, elköteleződés, csalódás), hogy inkább elhízik, hogy biztosan ne kelljen egy pasinak sem.

Mindezt úgy, hogy közben magányos, és nagyon vágyik társra.

2010. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok..,ez titok:P
2010. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam, jó nagy "titok" :)

3.nak is köszi, általad írottakkal is egyetértek!

2010. jún. 22. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Ez logikus magyarázat. De folytatható is: aki dadog, az azt akarja, hogy ne értsék meg őt. Akinek pupja van, az remete akar lenni. Ez így mind szép. De akkor miért van az, ahogy eléri a 98 kg-ot, és valahol belenéz a tükörbe, egyből elborzad korábbi önmagától, és azonnal le akar fogyni. No, ez mért van?
2010. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy azért a kérdésedre is válaszoljak: a tartósan kövér ember, még magát is utálja. Állandóan rosszkedvű. Nincs kitartása semmihez. Nehezen megy neki a tartós munka. Hamarabb lesz keringési elváltozása. Ez pedig kihat az egész életvitelére.
2010. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A túlsúlyos ember sokszor azért hízik el, mert egy korábbi csalódás miatt bezárkózik a saját világába. Falat húz maga köré, ami fizikai szinten zsír formájában manifesztálódik.

Tudom, miről beszélsz, én is ezt éltem át. 8 évesen családi problémák miatt én is elhíztam. 6. osztályos koromban kezdtek minimalizálódni a gondok, én pedig fogyni kezdtem mindenféle diéta nélkül.


26/L

2011. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!