Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak milyen fogyókú...

14 éves lánynak milyen fogyókúrát ajánlotok?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Kb 7-8 kg-t szeretnék fogyni! Ti milyen fogyókúrát ajánlotok ami hatásos és gyors?! Ma kezdeném el. Az érdekelne, hogy mennyi ideig kéne csinálnom, mit szabadna ennem és mit nem, miből mennyit, mit kéne sportolnom, hozzá (amit itthon is lehet)és mennyit...Meg hallottam olyat is, hogy ha nem alszunk eleget akkor nem indul be a fogyás. Tehát ha ez igaz akkor mennyi a szükséges alvás.

Jah és ha lehetséges akkor kb 2 hónap alatt... Mondjuk nem ez a leglényegesebb csak tudjam leadni a felesleget.


2008. nov. 1. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

semmilyet.


a pubertás kellős közepén vagy, a hormonjaid meg vannak keveredve, most alakulsz kislányból nőve. Ezt az időszakot át kell vészelni. majd amikor már beállt a tested, akkor kezdjél foglalkozni a kilókkal.

2008. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyetertek az elottem szoloval. Egyelore csak sportolj (aerobik).
2008. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ne fogyózz!!Én is egyet értek az előttem szólókkal. Egyél rendesen, mert ha nem, akkor csak beteg leszel ennyi idősen, tapasztalat :/ Viszont ha elkezdessz mozogni, rendszeresen sportolni akkor tuti jó formában leszel. Esetleg annyit tehetsz, hogy este 6 után ne egyél nehéz ételt.
2008. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%

az éhezésnek semmi értelme, igyál sokat (vizet), és hagyd el az olyan dolgokat, mint a kóla meg a csipsz, ha élsz velük.. kevesebb süti, több zöldség-gyümölcs, és tényleg mindenképp sportolj!! szerintem, ha alapvetően nem vagy sportos alkat, akkor iratkozz be valahova, ahol jó a társaság és jól érzitek magatokat edzés közben - aerobik, step-a., tánc... mert azt nem fogod két hét után feladni. kitartás!

(és igen, aludj eleget, anélkül is lehet fogyni, de az alvás nagyon fontos a szervezetednek mindig, így fejlődésben meg főleg. meg amúgy is szebb leszel tőle, ha kialszod magad;) ) és ha van lehetőséged, meg szereted, szaunázz

2008. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha sportolsz,és annyit,hogy beinduljon a zsírégetés (persze kardio sportra gondolok),akkor fogyni is fogsz,ha a bevitt kalória kevesebb,mint az elhasznált.
2008. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Semmi baj nincs azzal, ha fogyózni akarsz. Normálisan gondolkodsz, ha van rajta ténylegesen 7-8 kg felesleg, és egy kis odafigyeléssel 2 hónap alatt látványos eredményt fogsz elérni!

De ha csinálod, csináld okosan!!

Szóval azt írod, otthon szeretnél sportolni. Otthoni sport pedig a torna...ami azért jó, mert egy szakember (pl Béres A. vagy Rubint R.) állította össze, akik tényleg értenek hozzá, így a 40-50 perc, amit mozgásra szánsz hetente legalább 3x-4x, nem lesz időfecsérlés.

Evés: semmi kóla, semmi chips, és csokiból is minimalizáld a bevitelt - mondjuk hetente csak egy szelet egyszer, vagy naponta csak 1-2 kocka. De szerintem könnyebb úgy, ha teljesen nem eszel, mert úgy nehezebb kísértésbe esni;)

Aztán mindenféleképpen figyelj arra, hogy sokszor egyél keveset! Ha így csinálod, erre rááll a szervezeted, és megdobja az anyagcseréd. Szóval minden nap vigyél inni és enni a suliba. Mindig lassan egyél, erre figyelj tudatosan. Igyál sok vizet napközben, egy idő után halnak fogod magad érezni, de aztán rájössz, hogy már nem tudod nélkülözni:) Persze azért reggelihez igyál tejet vagy teát- de a teát ne cukorral hanem mézzel vagy édesítővel ízesítsd.

Hja, és 8-10 óra alvás az ideális, és a szervezetnek nagyon fontos az éjfél előtti alvás! Szóval legkésőbb fél 11-kor menj aludni.

Ha 2 hónapig ezeket teszed, akkor sikerülni fog;) (csak aztán ne hagyd abba, mert ez így egészségesebb)

2008. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem baj, sztem ha fogyni akarsz, csak legyen lassú a fogyás. Ha az a 7-8 kg, nem csak esztétikailag zavar, haenm tényleg fölösleg, akkor a fejlődésed szemponjából is jobb ha megszabadulsz tőle. Arról nme is beszélve, hogy gondolom a melled kezdeti szakaszában van, szóval ha most fogysz, minimális az esélye, hogy nem lesznek később feszesek. Ha viszont akkor fogysz majd mikor már nagyok akkor lehet hogy lógni fognak egy kicsit. Én is a sportot ajánlom, édességet minimálisat, és csak délelőtt, vacsorára csak fehérje és sovány zöldségek, meg puffasztott rizs. Olvasgass az egészséges táplálkozásról, kerül a zsíros és kalóriadús kajákat. Sok sikert!:)
2008. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a fogyókúra nem való egészséges gyerekeknek.

de ha nem eszel meg minden vackot, és csak akkor eszel, amikor éhes vagy, meg mozogsz is, akkor valószínűleg fogyni fogsz, meg baromi jót is teszel magadnak.

2008. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!