Valaki segítene nekem, , egészségesen" fogyni? Most kezdenék de nem tudom hogy fogjak hozzá😟
Ilyesmire gondolsz?
Ehhez hasonló sikertörténetek mindennaposak az ökonatura regenor csoport lapján.
Juj miket írnak itt.
Először is hagyd el a krumplit és a kenyeret, mindenféle lisztes és cukros dolgot. Feleslegesen sok szénhidrátot bevisz velük, úgy hogy észre sem veszed. A gyümölcsök sem túl jók. Ugrál tőle az inzulin szinted és csak éhes leszel tőlük hamar. Ha szeretnél enni akkor kevesebb a savanyúbb fajtákból.
Másrészt tapasztald ki, hogy mi jobb neked. Nem muszáj 5x enni keveset. Én pl azzal éhezem egész nap, az meg nem vezet sehova, csak hamar feladja az ember. Elég 2-3x is enni nagyobb mennyiséget ha az jobban esik. Úgy is lehet fogyni, ha elhagyod a fentieket.
Harmadrészt felejtsd el a berögzült "reggeli ebéd vacsora" ötleteket, meg az ilyen baromságokat, hogy reggelire csak hideget lehet enni vagy tojást. Nyugodtan ehetsz sült húst is akár. Így sokkal könnyebb átvészelni azt, hogy nem eszel kenyeret, mert nem szendvicsben fogsz gondolkozni, meg hogy mire tedd a sonkád.
A legtöbb kaja hús zöldséggel legyen, de ennek rengeteg variációja van, ne csak a szelet hús körettel dologra gondolj.
Még két dolog: ne félj a zsírtól, nem attól leszel kövér. (Nem kell csak csirkemellet enni) És a joghurtokkal meg ilyesmikkel vigyázz, mert állítólag egészségesek, gyakorlatilag rengeteg bennük a hozzáadott cukor.
Sok szerencsét. :)
Nagyon köszönöm
(Amugy egy fontos dolgot elfelejtettem , vega vagyok)
Nyers vegánt nézd meg, én azzal fogytam ugy hogy nem is voltam tul dagatt. A másik hogy mindig dolgozz valamin, ha unatkozol eszel... 😁 ha nem unatkozol meg elfelejtesz enni. Ha meg éhes leszel eszel valami nyerset.
Sok gyors receptet találni
Lenart Gitta
Nyersséf
Ezekre keress rá ha érdekel.
#17-es, ezzel egyet is értenék alapból, de az a baj, hogy nagyon sok edző és orvos teljesen elavult nézeteket vall 1-2 dologról, amivel többet ártasz mint használsz. Illetve edző esetében úgyis a zsír-minimumos diétát fogja rá erőszakolni (csirke-rizs) ami tökre nem szükséges, csak ha szálkásodni akar az ember.
Amit én írtam le feljebb az is szakembertől kapott javaslat, csak tovább adtam. :) Nem Wikipédia huszárkodom.
#13as.
Tisztelt Kérdező!
Foglaljuk csak össze:
Vegetáriánus vagy, hánytatod és hashajtod magad. Testsúlyoddal, alkatoddal kapcsolatos kérdésekre nem válaszolsz. ... és egészséges fogyásról kérsz tanácsot.
Remélem ez csak valamiféle felmérés, az internetes bölcsességek veszélyes használatáról!
Ha mégsem:
Láthatod, hogy már mindent elmondta és annak az ellenkezőjét is. Tegyük fel, hogy személyes tapasztalat alapján, tehát igazat mondanak. Kinek van igaza?
A megfejtés az, hogy különbözőek vagyunk, különböző helyzetekben. Röviden ezért érdemes szakemberhez fordulni, mert jó esetben figyelembe veszi személyes adottságaid.
Mindenképp alkatfüggő mi lesz a legjobb neked.
Általánosságban viszont én a következőképpen látom a kérdéskört:
1. Az egészség az elsődleges. Ez az alkatodnak megfelelő optimális működési állapotot jelent, élettani folyamataid, lelki és szellemi egyensúlyod értelmében. Ezen dolgok kiegyensúlyozott működését egészséges életmóddal lehet fenntartani, és elérni is. Nevezhetjük ezt eredeti, természetes állapotunknak. Szélsőségesen egészségtelen állapotból természetesen intenzívebb gyakorlásokkal lehet visszatérni a közel egyensúlyi egészséges állapothoz. Jelen társadalmi berendezkedésünkkel szorosan összefüggésben kialakult szokásaink, azaz életmódunk alapvetően természetes (egészséges) állapotunktól távolít.
2. Eredendő alkat alatt nem csak a test arányokat, súlyt értem. Emésztőrendszerünk, keringési rendszereink, és többi szervünk is széles skálán eltérhet két ember között.
Ezzel együtt pl.: orvosi kivizsgáláskor mért paramétereink is.
Ebből látszik, hogy a fogyás és az egészség igen változatos módon függhet össze. Én azt vallom, hogy egészséges életmóddal beáll az ember optimális, azaz egészséges testsúlya. A fogyástó viszont nem feltétlen leszel egészséges, sőt lehet, hogy épp az térít ki egyensúlyi állapotodból, azaz elveszted vele egészséged.
Az egyensúlyi állapot helyreállítása összetett folyamat, ahogy élettani funkcióink is igen bonyolult rendszert alkotnak. A fogyókúrázás, melynek célja egyszerűen a testsúly csökkentés ezt figyelmen kívül hagyja. Röviden ismét: Nem testsúlycsökkentésre kell törekedni, hanem egészségre. Mai világunkban általában ez persze testsúlycsökkenést von maga után.
3. Jogos a kérdés, mi az egészséges életmód.
Ez már igen bonyolult tudomány. Mivel egyedi alkatúak vagyunk, mindenképp magadnak kell utánajárni, felfedezni magadat. Itt nem fejthető ki minden lehetséges variáció és tényező, amit figyelembe kell venni.
Én személy szerint az Ajurvédát (hagyományos Indiai egészség tudományt) ajánlom.
Ennek része a jóga, csak, hogy mondjak valami kézzel foghatót. A jóga nem azonos a testpózokkal, amit sok klubban lehet gyakorolni. Az ászanák (pózok) csak részei a tudatosság felé való fejlődésnek, mely út a jóga. Ez életmód. Egészséges életmód.
A tudatosság és önmagad testének, lelkének, szellemének ismerete és uralása egészségessé tesz.
konkért pl.:
Meg kell ismerned tested, élettani folyamataid napi ciklusát. Ez is alkat függő, de vannak irányadó szerv óra táblázatok. (melyik szerved mikor hogy működik, mit vonnak maguk után).
Ez fontos, mert emésztőrendszered (gyomor, belek, vese, máj) központi szerepet játszik egész szervezeted működésében, azaz meghatározza azt is, hogy jól működik-e, egészséges vagy-e.
-Tehát első sorban nagyon fontos az étkezések időpontjának jó meghatározása, és rendszeressége. Ellenkező esetben emésztőrendszerünk nem tudja hibátlanul ellátni feladatait. Azaz a táplálék feldolgozása, felszívódása, beépülése és a feleslege anyagok kiválasztása nem lesz tökéletes. Végső soron hosszú távon ezek közvetett következményei a betegségek. Közvetlenül pedig például feleslegek elraktározását azaz elhízást is okoznak.
-Mivel vega vagy nem beszélnék arról, hogy milyen szerepe van annak amit eszel.
-Az emésztést a vegetatív idegrendszer szabályozza. Erre hatással van központi idegrendszerünk állapota is. Ilyen módon lelki (pszichikai) állapotunk kihat fizikai egészségünkre. (pszichoszomtaikus hatás). Mint az elején említettem az lelki értelemben is különböző alkatok vagyunk.
A jóga ászanák (pózok) megfelelően megválasztva egyensúlyozzák központi és vegetatív idegrendszerünket, ezeken keresztül emésztőrendszerünket és fizikailag is serkentik és segítik a bélrendszer, és keringési rendszereink működését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!