Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Setalassal tenyleg nem lehet...

Setalassal tenyleg nem lehet kaloriat egetni?

Figyelt kérdés

Olyan fura, mert ezt irjak paran, de amiota napi szinten 6-7 km-t setalok erzem, hogy feszesebb a vadlim es a combom plusz a hasam is kemenyebb. Gondolom az utobbi attol, hogy felfele is kell mennem, nem csak sik egyenesben.

Tenyleg nem eget kaloriat a setalas? Bekepzelnem es csak szimplan fogytam mastol? Tobb ember is megjegyezte hogy log rolam a gatya


2017. szept. 14. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, csak elég keveset, tehát naponta valóban sok km-t kell sétálni ahhoz, hogy érdemleges fogyás következzen be (egyébként ellenőrzött kalória bevitel mellett).
2017. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a sétához is kell energia. 6-7 kilométer nem olyan kevés, ha tényleg sétálsz, akkor mésfél-két óra. Csak arra kell vigyázni, hogy amikor utána megéhezel, ne fald fel a fél hűtőt.
2017. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Természetesen, mint minden mozgásforma ez is energiát emészt fel. Persze, ahhoz hogy jelentős energiát elégess elég sokat kell sétálnod, ezért is mondják rá "nem éget kalóriát". Mivel ez sok időt emészt fel, így fogyáshoz általában nem a legideálisabb testmozgás. Ha szeretsz sétálni, akkor javaslom a túrázást, egy kiadós egy napos túra során simán elégetsz 2000 kcalt. Mellesleg most kora-közép ősszel a legjobb. :)
2017. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Voltunk 3 nap nyaralni ahol félpanzió volt. Gondolhatod ezer fajta kaja. Nagyon vigyáztam a kajával de azért mégis többet ettem mint itthon. Ezért nyakunkba vettük a várost. Csomót gyalogoltunk tempósan. Sokkal többet mint itthon az irodai melóm mellett. Féltem ne hogy hízzak erre fogytam 1 kilót. Szóval ha valaki nem zabál és tempósan gyalogol nem andalogva akkor igenis fogyaszt.
2017. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Haat, nekem ugy van hogy: reggel setalok 2,5 kmt a suliig

Napkozben a suliban fel le olyan 0,5-0,7 korul plusz meg a tesi nehany naponta

Majd utana haza kicsit tobbet, mert masfele megyek, szoval allitolag olyan 3 km korul.

2017. szept. 14. 21:55
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
3 kilometer napi seta jobb mint a semmi de ne varj tole csodat. Ha nines lehetoseged futni mert nehez vagy, vagy nincs olyan felulet amin erdemes futni a seta is jo mozgasforma. Erdemesebb azert olyan 5-6 km/oras sebesseggel gyalogolni, hogy a pulzus megemelkedjen.
2017. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván éget kalóriát, csak több kell belőle, mint intenzívebb mozgásból, node több is megy, főleg, ha olyan vagy, mint én, aki futni bírok 1 percet, hegyen túrázni 40 km-t s ez utóbbi jobban is esik. Időigényes, de speciel nekem mindig szükségem volt ennyi laza mozgásra és friss levegőre.


Azért fogytál, mert kalóriadeficitbe kerültél. Kicsit több kalóriát igényeltél a gyaloglás miatt, de akár a jóllakáshoz szükséges ételmennyiséget is csökkentheti, én a kicsit mozgékonyabb napjaimon könnyebben eszem kevesebbet.

2017. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
23%
Teljesen mindegy, hogy adott távot futod, gyaloglod vagy sétálod. Csak a szükséges idő változik.
2017. szept. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha csak ülsz a fenekeden, és nem csinálsz semmit, akkor is égetsz kalóriát. Sőt, ha alszol, akkor is. Igaz, nem sokat. Ezt hívják "alapjárati" kalóriaégetésnek. És mint minden mozgás kalóriaégetése ez is kortól, nemtől, súlytól és esetleg az anyagcsere gyorsaságától függ. Ha sétálsz, akkor valamennyivel többet égetsz, ha intenzívebb mozgást csinálsz, akkor lényegesen többet.
2017. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De lehet, ha ilyen sokat sétálsz.

Csak sokan úgy gondolják, hogy sétálnak 5-10 percet és az már mozgásnak számít.

De 6-7 km már elég komoly táv.

2017. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!