Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lovaglástól lehet fogyni?...

Lovaglástól lehet fogyni? Mennyi kcal-t égetek el egy óra lovaglással?

Figyelt kérdés
176 cm, 63 kg, nő vagyok
2010. máj. 25. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de semmi szükséged nincs fogyásra - ettől függetlenül nyugodtan lovagolj, nagyon jó kis sport
2010. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez hogy hány kalóriát égetsz el, nagyon sokmindentől függ. Csak lépés ügetés szakaszok vannak, munka vagy iskolaüléses ügetés, kengyeles, vagy kengyel nélküli, van vágtaszakasz vagy nincs, munka vagy vadászvágta, ugrotok vagy nem.


Nem minden edzés egyformán intenzív, ez függ a lótól, hogy hány százalékosan hajlandó dolgozni, illetve tőled is.


Két lovam van, 160 cm vagyok és 47kg, viszont én lovaglás mellett versenyszerűen táncolok is.

Napi szinten kb két órát lovagolok.


Egyébként ehhez a magassághoz ez a súly normális, nincsen szükséged fogyásra.

2010. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon függ a lótól. Van, amelyikhez szinte semmi erőfeszítés nem kell, minimális jelzésre csinál mindent, és olyan is van, amelyiket megállás nélkül hajtanod kell, hogy ne akarjon leállni vagy más irányba menni.
2010. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Terepezni szoktunk, vannak intenzívebb napok és van, amikor lazábban megyünk, tehát ilyenkor több a lépés, kevesebb az ügetés. Hülye ötlet lehet, de van egy pulzusmérős órám, ezt felvehetem lovagláshoz is? (Aerobikhoz használtam még régen).
2010. máj. 25. 14:41
 5/5 anonim válasza:
61%
neked nem kell fogyizni...de nem fogysz le a lovaglástól!
2013. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!