Végre lenne itt olyan ember, aki komolyan veszi az étkezést és tud érdemleges tanácsot adni?
Aki azt írja,hogy nem kell szénhidrát annak köze nincs a témához.
Az pedig,hogy mennyi kell tökéletesen egyén függő.
Ha ez segít bármit én 100g ch-val kezdtem a diétámat ami nem volt rossz,meg volt a heti min.fél kg fogyásom de egyre levertebbnek éreztem magam.
Szépen elkezdtem emelni a ch-t és 150 g-nál megálltam...ugyanúgy ment a fogyás pluszban mellé még tökéletesen is éreztem magam.
Mióta tartom a súlyom napi 200 ch-t eszem kb.
168 cm most már csak 60 kg-os lány vagyok. tehát nekem fogyás terén a 2g/tskg ch vált be, persze ez nem azt jelenti,hogy nálad is ez fog.
Nem fogsz egyöntetű választ kapni,az,hogy neked mi a jó neked kell megtapasztalni, egy a biztos, ch nagyon is kell!
Hogy akar bárki szénhidrát nélkül étkezni?
A brokkoli, a spárga, a répa, a karalábé, minden zöldség és gyümölcs alapvetően szénhidrátból van. Még ha az összes gabonát, a krumplit vagy gyümölcsöt kiiktatod is az étrendből, lehetetlen lesz pusztán kemény sajton (az érlelés során a laktóz lebomlik nagyrésuzt), csirkén és egyéb húsféléken élned. Például mitől fogsz kakilni? A szükséges rost is csak a zöldségből szerezhető be (a vitaminokról és ásványi anyagokról ne is beszéljünk).
Szénhidrátmentes diéta gyakorlatilag nem létezik.
Ez ugyan egy másik kérdésre adott válasza egy másik felhasználónak, de bemásolom, mert ide vonatkozik:
https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..
Krisz85 nevű felhasználó válasza:
Ahhoz, hogy érthető legyen ez az egész, az elhízás folyamatát kell megértened.
Ahogy előttem írták, többet viszel be a szervezetedbe, mint amennyit elhasználsz. Ebből jön, hogy ha kevesebbet, akkor fogyni fogsz, és ez igaz is, DE:
itt nem mind1, hogy mennyit, mikor és hogyan, ugyanis fogyás és fogyás között is óriási különbség van ám.
Ha csak a súlycsökkentés érdekel, lehet hogy látványra, egy lötyögős, izomtalan tested fogsz kapni, gyenge immunrendszerrel, 0 sportteljesítménnyel, ami nem egészségesebb, mintha kövér lennél.
A legtöbben a fitness magazinokban található testre vágyunk, de itt el kell fogadni pár szabályt, és mindjárt kitérek az elhízás folyamatára, nagyon figyelj!
- szabályok:
- éhezéssel nem lehet zsírból fogyni, ha így működne a diéta és a zsírvesztés/szándékosan nem testsúlycsökkenést írtam, figyeled?!/akkor könnyű lenne mindenkinek
- minél sűrűbben eszel 3 4 óránként napi 5 7 alkalommal annál jobban pörög az anyagcseréd, annál kevésbé fog a tested tápanyagot raktározni, hiszen azt az üzenetet kapja a tested és az agyad is, hogy hoppá jön a kaja nem kell raktározni semmit, ez annyira igaz, hogyha szemét kaját eszel is 5 7 alkalommal naponta /persze ésszerű mennyiségben/, annak lényegesen kevesebb része megy testzsírba, mintha egyben ennéd meg egyszere és a nap többi részében éheznél, persze ettől még ne egyél szemét kaját!, csak érdekességképpen írtam
- a folyadékfogasztás hanem annyira fontos mint a kaja, sokan ezt nem is gondolják de hiába a jó kaja, edzés, ha közben 1 liter folyadékot iszunk, a test nem tud méregtelenítani, sejtszinten nem működik rendesen és gyorsan az anyagcsere... tehát hízol, vagy legalábbis stagnálsz a zsírvesztésben, minden 20 kg-ra 1 liter víz naponta, minimum!!!
És az elhízás:
Amikor szénhidrátot juttatsz a szervezetedbe, ami egyszerű szénhidrát, pl cukor, /pl kóla/ akkor a test inzulint termel, mivel a cércukorszint megugrik, ha nem termelne akkor bajban lennél és valszeg este már temetnének..., tehát jön a kis inzulin, hogy a vérben található cukrot, ami itt már vércukor, glükózt szépen el kéne szállítani a sejtekbe, normál esetben az izomsejtek,be de itt van egy kis bibi. Te éppen a trónok harcát nézed fekve, és a kis tested úgy érzékeli, hogy nincs tápanyaghiány sehol. Na ilyenkor nem tud mit tenni szépen pakolja zsírba az egészet, ez gyakorlatilag az elhízás folyamata.
De:
mi van akkor ha épp edzés után vagy, pl két óra súlyzós edzés után közvetlen iszod a kólát?
ilyenkor az izmokban tápanyaghiány lép fel és a tested érzékeli, hogy akkor oda kéne bevinni a tápanyagot, és ilyenkor kevésbé vagy hízékony, gyakorlatilag edzés után vagy a legkevésbé hízékony genetikai adottságtól függetlenül, ezért fontos a súlyzós edzés is, mivel az izmaidban tápanyaghiány lép fel, és általa ráveszed a tested, hogy a kaját itt tárolja ne a hasadon és a fenekeden hájként.
vagy mi van akkor ha összetett alacsony GI szénhidrátot eszel trónok harca közben? pl vörösbabot? ilyenkor az inzulinszint nem emelkedi meg annnyira, és így a bevitt kalóra kevesebb hányada megy zsírba. Gyakorlatilag a nap folyamán végig alacsony inzulinszint a jó, kivéve edzés után egyből /súlyzós edzésre gondolok/.
Na a másik elhízásos történet, ha transzzsírokat /vaj, sertésszsír, napraforgó olaj stb/ eszünk együtt rossz minőségű szénhidrátokkal. miért rossz ez?!
- nagyon egyszerű, azért, mert ilyenkor a rossz zsírok a sejtfalon megtapadva nem engedik az izomsejtekbe juttatni a vérből a glükózt, amit a rossz minőségű szénhdirát /a sültkrumpli/ okozna, mivel elállják a sejtfalat.
MAgyarán ezért a legrosszabb kaják a pizza, sültkrumpli, sütemények és társaik. egyszerű cukrok, sok zsír, az sem a jó fajta
A jó zsírok, omega 3 6 és a többszörösen telítetlen zsírok /pl kókuszzsír, oliva, lenmag/ nem okoznak ilyen jellegű problémákat, ezért is jó zsírok, és még szükség is van rájuk a fogyáshoz.
Na jön a kérdés, hogy akkor XY mi a francért kockás a hasa és mekit eszik, TE meg a perecre ha ránézel is már két kilóval vagy kövérebb.
Ennek három oka van:
- ő enzimatikusan jobban bontja le a szénhidrátokat, és az izmai jobban fel tudják venni a tápanyagot
- a pajzsmirigye több tiroidot termel, aminek következtében szintén a tápanyagfeldolgozás lényegesen jobb lesz
- gyakorlatilag átmegy rajta a kaja, az ilyen testalakatú/ektomorf/embereknek nagyon nehezére esik az izomtömeg megszerzése, és a zsírvesztéssel gyakorlatilag nem kell foglalkozniuk.
összegezve:
a szénhidrátokat is figyelembe kell venni, meg az összkalóriát, az étkezések gyakoriságát, és időzítését, + a fehérje és a zsírbevitel mennyiségét és minőségét is.
Ez teljesen egyéni. Ahogy az is, hogy ki mit nevez szénhidrátnak. Én leginkább a nettó szénhidrátot, de néha a szénhidrátot. Elég humoros azt olvasni valakitől, hogy szénhidrátmentesen étkezik (ami persze lehetetlen hosszabb távon, még növények nélkül is jut be ch), de sok zöldséget, gyümölcsöt, sőt gabonát is eszik. Nem értem, egyesek mit értenek szénhidrát alatt, bár nemrég egy ficben csak az édességet... De ez nagyon hibás terminológia.
Nos, eredményeket bármennyi ch-val elérhetsz, amíg el tudod égetni. Lehet fogyni napi 10-20g/ttkg-mal is, csak ember legyen a talpán, aki olyan sokezer kcalt éget el. De megoldható, még extrém erőnlét s egész napos ultramaraton nélkül is, akárkinek azért ez nem megy.
Nekem viszont 1 is sok, mert éhes leszek tőle. Nálam inkább a zsír a 2g/ttkg s a ch 0,5 (jobb, ha még kevesebb, de ahhoz túl sok gyümölcsöt s más szénhidrátforrást eszem így tavasszal), az jóllakottá és sokkal energikusabbá tesz, megfelelő fehérjebevitel mellett.
S a kettő között bármi lehet. Van, aki komolyabb szénhidrátbevitel nélkül enervált (fordítva, mint én), rosszabb a közérzete vagy csak egyszerűen nem bír zsírosan enni. Ki-ki csinálja úgy, ahogy neki jó. Vigye be, amit kell, legyen meg a kalóriadeficit, a többi dologban (mint a konkrét makrók) nagy a mozgástér.
#6,
oké, de azért abban megegyezhetünk, hogy ez inkább extremitás, mintsem egy átlag GYK kérdésfeltevőnek javasolható életmód...
#7: Persze, csak érdekességként s a teljesség kedvéért szoktam írni :) Nem féltem a gyk olvasóit, szerintem kizárt, hogy bárki csak azért lépne erre az extrém életmódra, mert én írtam róla. Javasolni pedig eszembe se jut, egyrészt extrém és nehéz, másrészt tőlem ez az életmód áll a legtávolabb.
Még a ketogén diétát is csak akkor javaslom, ha a leírás alapján jó ötletnek tűnik vagy megoldás lehet egy speckó problémára, akkor is figyelmeztetést szoktam mellécsatolni.
Előző, a ketogén diéta nem szénhidrátmentes. A zerocarb se az, de a sima ketogén főleg nem. Mindössze erősen szénhidrátszegény (vagy még az sem, extrém aktivitásnál. a genetika is számít valamit).
Lehet, hogy egy szénhidrátdús étrenden élőnek egybemosódik, de aki tapasztalt ebben (s odavan a növényi táplálékokért), annak nagyon nem mindegy, hogy 40, 25 vagy 5 gramm a napi (nettó) szénhidrátbevitel. A nulla pedig lehetetlen, ha az ember tartósan életben akar maradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!