Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hidegtől, vagy a melegtől...

A hidegtől, vagy a melegtől fogy jobban az ember?

Figyelt kérdés

2016. dec. 12. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A hülyeségtől.
2016. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogyókúra hideg időben hatásosabb, mert a szervezet hőleadása fokozott. Ezért nehéz nyáron fogyni. Sajnos egyéb tényezők meg pont fordítva hatnak: télen a fényhiány miatt nagyobb az alvásigény és a kimozdulásra késztetés is kisebb.
2016. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kevesebb zabálástól!
2016. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előttem levőekkel nem feltétlenül értek egyet.

Nyáron kevesebb energiát használ el a szervezeünk a hőfenntartáshoz. -De mi van, ha elmegyünk úszni/pancsolni a 18-22 fokos vízbe napi 1-4 órát? A szervezetünk akkor több energiát éget el, mintha csupán hidegben lenne (felöltözve, a fűtött lakásban).

Nyáron a legtöbben kevesebbet is esznek, a kánikulában nem sokaknak van étvágya.

Télen könnyebb hízni szerintem, mert akkor van pár ünnepünk, amikor összejönnek a családok, rokonoknál süti stb.

Szóval csak a hidegtől/melegtől nem tud fogyni/hízni az ember. Az időjárás, hőmésréklet viszont kihat a mindennapi életünkre.

2016. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hidegben több kcal megy el hőtermelésre, tehát azonos elven kiszámolt szálkásító étrend mellett télen könnyebb fogyni.
2016. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, ki milyen időjárásnál tud jobban fogyni. Én pl. nyáron mindig fogyok, pedig rendesen eszem.
2016. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Ha nyáron, akkor addig vársz és most még zabálsz vagy mi?
2016. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!