Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás formálja a belső...

A futás formálja a belső combokat is?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el futni,találtam egy jó edzésprogramot amit tudok tartani. Azt éreztem,hogy a combom külső fele "bizsergett",gondolom az volt megdolgoztatva legjobban. Viszont nekem a legnagyobb bajom a belső combjaimmal van (összeérnek,és csúnyán hájasak). A futás jó rájuk vagy valami célzott tornát kellene inkább csinálnom?

15/L


2010. ápr. 27. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem formálja!
2010. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Már hogyne formálná...a futás mindenedet formálja. Nemtudom,h. milyen programot találtál,de arra figyelj, h. ne fuss, hanem csak kocogj lassan, mert úgy ég a zsír, ja és egy jó hír: a zsír csak 20-30 perc után kezd el égni. Sok sikert :)
2010. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

Én futottam több éve, zsirégető tartományban és semmit nem változott, max izmosabb lettem és vastagodott a combot, a belső combom nem változott pedig 55cm vok :S

2010. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
igen formálja. én tegnap mentem el futni és a belső combjaimban van olyan izomláz, hogy alig birok menni :)
2010. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nemtudom,h. futottál,de én akkor is kitartok a futás mellett,nekem bejött.
2010. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Formálja csak nem valami látványosn. A futás (szinte) mindenedet izmsítja, csak vanaholjabban és van ahol kevésbé. De ne vár tőle hatalmas bicepszet! A futás inkább vékonyít mint izmosít "lerázza" rólad a fölös kilókat
2010. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Combfeszítő izom


A legtöbb kardioedzés (a futás, a taposás és a biciklizés) kiválóan formálja a combizmokat. Ám miután megszabadultál némi zsírrétegtől, célszerű néhány speciális gyakorlatot is elvégezned, melyekkel kiegészítheted ezeket a mozgásformákat.


1. Az egyik leghatékonyabb comb- és farizomformáló gyakorlat a sokszor emlegetett kitörés. Bár erről már olvashattál nálunk a popsifomálás kapcsán, a combfeszítő izom megdolgoztatása miatt most mégis elsőként kell, hogy említsük. Ha szorgalmasan végzel kitöréseket, nemcsak a popsid lesz kerekebb, de szépen szálkásíthatod a combizmaidat is. Kattints és olvasd el, hogyan végezheted helyesen ezt a gyakorlatot!


2. Ülj le a földre egyenes háttal, húzd fel a bal térdedet, és kulcsold át (közben a talpad a földön). A nyújtott (jobb) lábadat emeld a földtől 10 centire, majd engedd vissza, de ne tedd le teljesen, tartsd meg a mozdulatot a levegőben! Végezz a gyakorlatból 16 lassú, majd 4x8 pici tempót. Majd jöhet a másik láb!


3. Állj széles terpeszállásba (lábfejek kifelé néznek). Egyenes törzzsel hajlíts be a két térded, amilyen mélyen csak tudod, majd nyújtsd ki. De vigyázz, ne keverd össze a gyakorlatot a farizom formálásból jól ismert „mintha le akarnék ülni a vécére” mozdulttal. Ezúttal egyenes törzzsel végezz függőleges rugózást 2x8 ütemben. A lassú térdhajlítások után aztán maradj mélyen lent és rugózz egész piciket 4x8 tempóban.


4. Állj oldalt egy szék támlája mögé, és jobb kezeddel fogd meg annak támláját. Emeld fel a bal lábadat úgy, hogy a combod legyen vízszintes, majd engedd le körülbelül 5 centit, aztán ismét emeld vissza. A gyakorlatból végezz 16 lassú, majd 4x8 pici ütemet. Ezt a feladatot nehezítheted, ha a lábszárad kinyújtod teljesen.

Cosmo-tipp: Ha túl vékonyak a virgácsaid, végezz minél több guggolást, rugózást és kitörést. A gyakorlatokhoz használj kézi és lábsúlyokat, ezzel növelelheted ezt az izomcsoportot.


Belső combizom


A belső comb az egyik legkényesebb testrészünk. Hajlamosak vagyunk ugyanis elhanyagolni. A cosmo.hu azonban nem mulasztja el kezelésbe venni. Lássuk, hogyan formáld a pasik egyik kedvenc testtáját, a belső combizmot!


1. Feküdj hanyatt, tedd a kezeidet a medencéd alá, emeld a lábaidat magasba, és végezz tárogatást a szokásos 2x8 ütemben. Majd tárd szét a nyújtott lábad és végezz apró mozdulatokat 4x8 tempóban ugyanebből.


2. Feküdj a jobb oldaladra, támaszkodj az alkarodra, jobb lábadat nyújtsd ki előre, a bal lábadat hajlítsd be, és tedd a talpadat a földre. Most a nyújtott lábad combközelítő izma fog dolgozni! Csinálj 8x2 lassú, majd 4x8 gyors és pici ütemet a gyakorlatból. Ha haladó vagy, a feladatot nehezítheted azzal, hogy a nyújtott lábad előre kitartod, és ott végzed ugyanezt a gyakorlatot.


3. Ha van otthon labdád, feküdj hanyatt, tedd a talpaidat a talajra, a labdát pedig helyezd a térdeid közé. Ezután a belső combizmok megfeszítésével préseld össze annyira a labdát, amennyire csak tudod, majd engedd el, és ismételgesd a gyakorlatot egy percig. Félperces pihenő után pedig még kétszer ismételd meg ugyanezt!

2010. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. ápr. 28. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!