Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Három hónapja szedem a brintel...

Három hónapja szedem a brintellix gyógyszert és híztam 9 kilót azóta! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Decemberben írta fel doktornőm ezt a gyógyszert mert nem éreztem jól magam és az előző antidepresszáns amit szedtem súlyos mellékhatásokat okozott (viszketés, szédülés, gyengeség). Na most három hónapja szedem ezt a gyógyszert, minden reggel 10 mg-t és van pozitív hatása hogy nyugodtabb vagyok, jobban tudok koncentrálni, barátságosabb vagyok, az állandó idegesség és feszültség érzése eltűnt belőlem ja és a szörnyű dührohamaim szinte teljesen megszűntek! alvásom javult napi 10 órát alszok megszakítás nélkül, közérzetem is megfelelő lett a hobbimat tudom élvezi ez könyvolvasást jelent!


Viszont az érem másik oldala hogy három hónapja szedem és az elején szörnyű hányinger, felfúvódás folyton finganom kell még most is, nem bírok két sörnél többet meginni erőteljes szédülés nélkül egy sör után is szédülök meg nem bírom a piát, kicsit lefáraszt a gyógyszer hogy gyengébb vagyok tőle, ja és amit írtam hogy hízás. Egész nap csak zabálok, amikor munkahelyre elfelejtek vinni ételt akkor azon gondolkodok hol tudok enni. Elmegyek boltba veszek kifliket meg 20 deka párizsit és megeszem tízóraira. Aztán itthon folyton eszek csokit, édességet, süteményeket jó habosakat. Szép lassan hájas kezdek lenni pedig szuper alakom volt. Most 9 kiló hízásnál tartok 66-ról 75kg -ra. Mondtam dokinak de azt mondja szedjem a gyógyszert mert használ, ja meg sportoljak. Na szuper ő nem tudja hogy ettől a gyógyszertől úgy kell zabálnia az embernek mint egy disznónak!!! Szóval sokat eszek és folyton hízok. Mi a teendő? Sportolni nincs erőm meg alapból utálok. Hogyan fogyjak?

Ha fontos 28 éves férfi vagyok! 175 cm magas



2016. márc. 8. 10:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10.-es aha értem ment a like gomb! :)
2016. márc. 11. 09:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

te nem a gyogyszertol hizol, hanem annak a mellekhatasatol, ami felerositi az ejsegerzetett. pluszban hozzajarul az is hogy az eves boldogsaggal tolt el, jol esik. [link] ez olvasd at, le van irva szepen.


ha nem fejezed be az allando kajalas es nem kezdesz el sportolni akkor szarul fogsz kinezni es tovabb fogok majd szidni a gyogyszert. tudod kifogasokat mindenki keress.

2016. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jó mostmár elegem van hogy mindenki ezzel bsztat! Hogy mennyit híztam te jó isten meg a társai ELEGEM VAN!!!
2016. márc. 24. 16:58
 14/19 anonim ***** válasza:

Nézd, akkor én válaszolok az étrendedre, mert ezt kérdezted:

Nem, nem jó egyáltalán.

Reggelire fehérje kell, lassan felszívódó szénhidrát.

Pl: Zabkása fehérjeporral, vagy ha azt nem akarod, ízesítsd gyümölccsel. Esetleg TK kenyér (kevés!) sok zöldséggel, sonkával. Tojás.

Fogyókúrakor (máskor sem) nem sütünk olajban, főleg nem virslit, amiben minden szemét benne van csak hús nincs.

A zsemle sem jó, fehér kenyeret, lisztet is ajánlott kerülni.

A tízórait nem minősítem, nem is értem, neked hogy elfogadható két szelet pizza diétában. Borzalmas.

Tésztát sem ártana kerülni, gondolom a pörkölt is zsíros volt.

A vacsorád megint szénhidrát, gondolom fehér kenyérből. Ismét szemét.


Fehérjét kéne enni minél többet, a szénhidrátot pedig lecsökkenteni, amennyire tudod.

www.kaloriabazis.hu- itt ki tudod számolni, mennyi kalóriára van naponta szükséged, ettől ne egyél egy nap többet. Ezta mennyiséget pedig egészséges kajákból vidd be.

2016. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Cicalány1509 válasza:

Szia kérdező!

Eszerint én is ennek a gyógyszernek köszönhwtem a hízásom. Nagyon elvagyok keseredve. Én reggel este szedek 10mg-ot. Plusz reggel 1 atarax fél frontin. Este 2 atarax. Végre jól vagyok. Én is híztam kb 7-10kg-ot.

Nagyon nehéz a diéta. Alig eszek és vagy hízok vagy tartom a súlyom.

Sajnos én nem ehetek rostos ételeket. ( hiányzik egy nagyobb bélszakasz )

Én reggelire a ceres slim kenyérből eszek 1 szeletet rá vaj párizsi sajt meg egy kefir.

Ebédelni ha van időm akkor valami husit próbálok enni kefirrel. Vacsira bűnözök fél reszelt alma, sajt, párizsi és kefir. Nyilván ettől gyenge vagyok és amúgy is mivel itt az alapbetegségem. Én ettől fogyogatok.

Én is kívánom az édességet. 4 édesítőt teszek a kávémba. Zero kola meg narancslét iszok. Ráfogom az az édesség és örüljek, hogy legalább ez van. A mozgás nehéz mert a munkába elfáradok. Sakk matt.

2018. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyógyszert semmiképp se hagyd abba. Ahogy én látom, több jó hatása van mint rossz. MEg amúgy szerintem inkább legyen egy kis pocakod mint hogy folyton depressziós legyél, meg dührohamaid legyenek. Sokan már 1 kiló plusztól is köpködnek a másikra, ezt sosem értettem. Azt viszont meg lehet kérdezni a dokit, hogy nincs e másik gyógyszer, ami jó lenne.


MEg amúgy ha edzeni nincs erőd meg időd, akkor például olyat lehet hogy lift helyett lépcsőzöl, vagy sétálsz néha egy megállót ha épp nem jön a busz. Ezek is összeadódnak mint mozgás.


Összességében szerintem légy büszke hogy próbálsz tenni azért hogy lelkileg jobban legyél, sokan még erre sem hajlandóak. A 75 kiló pedig még mindig teljesen okés a magasságodhoz ;)

2018. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
59%
Most kezdem majd el szedni ezt a gyógyszert úgyhogy rákerestem, szívrohamot kaptam ettől a kérdéstől aztán lenyugodtam mikor megláttam hogy a kérdező retardált.
2018. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Én pontosan 1 hónapja szedem a Brintellix nevű csodát, napi 10mg-os adagokban + 3×1 0,25 Frontin társaságában. 37 éves, 182cm vagyok, 78 kg voltam. Most 92 kg vagyok 😃 Lakatosként dolgozok, napi 10 órát. 16 éves koromban kaptam rá az ivásra, és lassan az ötödik hónapja hogy letettem. Szóval nálam az ital okozott étvágytalanságot. Így most az étvágytalanság is elmúlt, plusz a gyógyszer még zabarohamokat is okoz 😂

Engem nem zavar a hízás. Sőt! Azóta a csajokat is jobban érdeklem! Viszont 95 fölé nem akarok menni.

Pszichiáter nem szólt hogy zabálni fogok. A pszichológus viszont spektrumzavar, vagy Asperger szindrómára gyanakszik. Volt iq teszt is, annak 125 volt az eredménye, szóval a kedves válaszoló az én értelmi képességeimet ne vonja kétségbe. Ha szeded ezt a cuccot, akkor zabálsz, és belassul az emésztésed. Folyamatosan puffadok, és akkorát xarok napi egyszer mint egy beteg kismacska. Még szerencse hogy a hajhullás, viszketés, és a többi mellékhatás elmaradt eddig.


A kajáról meg annyit hogy soha nem reggeliztem ezelőtt.

Mióta szedem a cuccot, azóta a reggelim kettő szelet pizza, egy baconos kifli, kettő szelet kenyérlángos, plusz egy két szelet meggyes rétes. Az ebédem egy tányér leves. A vacsorám kb 60dkg sültkrumpli, kb 50dkg sült tarjával. Esetleg utána egy kis joghurt, hogy jól aludjak 😃

2021. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Sziasztok. En lassan 3 eve szedem. Én is híztam, de én masra fogtam. De akkor ez volt. Egy kerdes: brutalisan viszket gyakran a fejbőröm, sokszor tiszta seb. Masnál nem volt ilyen mellekhatás? ( Kedves Válaszolók: nem, nem vagyok tetves, mielőtt valaki ezzel jönne:-)
2021. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!