Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem diétázok, akkor semmit...

Ha nem diétázok, akkor semmit sem ér az edzés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos ,csak felszedtem a terhesség alatt majdnem 20 kg-t ,ami ugyan szinte teljesen le is jött magától ,csak a hasam meg a combom kicsit megereszkedett.De tényleg annyira minimális ,hogy ruhában abszolút nem látszik.

Napont 3x tornázok kb 20 percet videóra ,hétvégente futok 4-5 km-t.Keveset eszem ,de mindent (fehér kenyér ,tészta ,stb) kivéve az édességekröl mondtam le ,semmi cukrosat nem eszem kivéve néha gyümölcsjoghurtot.A vacsorát olyan 6 körül eszem meg ,utána már semmi és még tornázom is.Tehát arra lennék kíváncsi ,hogy elég e ez vagy muszály diétáznom hogy valami eredmény elérjek?Persze nem fitnessz modellnek készülök ,és amúgy sem kellene sok a célhoz.


2016. febr. 1. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyha így is keveset eszel, akkor mit akarsz még diétázni?

Ha jól értem, akkor most egyébként is az alakformálás a lényeg, nem pedig a fogyás.

2016. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Keveset eszem ,de akkor mindent.Például mindenhez egy szelet kenyeret ,vagy ha olyan van akkor meg tésztát.Nem a fogyás a lényeg ,de talán az alakformáláshoz sem mimdegy mit eszik az ember.
2016. febr. 1. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alakformálás melyik fokozata a cél?


Ha szálkás, izmos testet szeretnél, akkor valóban nem mindegy, hogy mit és mennyit eszel.


Ha "csak" szimplán tónusos, feszes szeretnél lenni, a plötyiséget megszűntetni, ahhoz a rendszeres edzés is elegendő.

2016. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben a diéta csak azt akarja jelenteni, hogy pontosan figyelni kell az étkezésre. Különben a mozgástól kiéhezett ember hajlamos még többet enni, mint annak előtte és számára észrevétlenül, még hízni is fog.
2016. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kalóriadeficitben vagy, fogynod kell, mindegy, mit eszel. Persze ha úgyis keveset eszel, különösen fontos lenne értelmes ételeket enned (máskor is, de kis mennyiségnél még könnyebb tápanyaghiányt s enerváltságot összehozni a rossz étrend miatt).
2016. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A cél annyi ,hogy az oldalamról a zsír eltünjön ,a hasam lapos legyen ,a combom meg a fenekem feszesebb.Megjegyzem nem is sok hiányzik csak tényleg kicsit löttyedt lettem.

Ha a kenyeret ,tésztát teljesen kiiktatom az elég lenne?

Ma pl zellerkrémlevest ettem magában ,egy kis szelet sovány sertéshúst sütve paradicsommal ,meg egy narancsot.Tehát nem szívesen ennék olyan igazán diétás dolgokat.Köszi a segítsèget.

2016. febr. 1. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tök egyszerű. Elkezded úgy, ahogy neked most kényelmes, tehát diéta nélkül, és figyeled a hatást. Ha nem alakulsz úgy, ahogy neked tetszene, akkor változtatsz. Így ki tudod kísérletezni, hogy NEKED mire van szükséged.


De azt azért döntsd el, hogy a hasad zsíros vagy csak megereszkedett, mert ebből a szempontból nem mindegy. :)

2016. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel terhes voltál, így sajnos ott kinyúlt bőr is lesz majd. Tornázz, s majd kiderül, hogy reagál rá magában a tested.
2016. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!