Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 163 centi vagyok,16 éves...

163 centi vagyok,16 éves lány, csúnyán kerekítve mondjuk 100 kiló. ( minden mérleg mást mutat. ) Hogy fogyhatnák?

Figyelt kérdés

Suli közben lehetetlenség eljárni bárhova is. A sietség miatt a város mások végébe (nem túl hosszú, fél óra) reggel busszal megyek sietség miatt, de délután, ha tehetem, speciel mindig gyaloglok. (Jó időben reggel is.) . Egyszobás családiban vagyunk, lehetetlen, hogy otthon tornázzak, mert itt van a 2 öcsém, a szüleim, nincs hely. Sulis kondiba viszont nincs idő elmenni. Fogyoznék... De hogy? 163 centi vagyok, kb. 100 kiló, és 16 éves. Fogynék. De akaraterőből is híján vagyok... És még egy kérdés:

A tokából hogy lehet eltüntetni? Mert az nagyon csúnya :(

Amúgy se csípőm, se derekam. Úgy nézek ki, mint egy óriás, akit a fejénél fogva lenyomtak, és minden így keletkezett feleslege egyszerűen körülfolyta. Undorító.


2008. szept. 15. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legelső dolog, hogy figyelj oda, hogy mit és mikor eszel. Délután 5 után ne egyél semmit, a nassolást, édességeket iktasd ki teljesen az étrendedből. Próbáld mellőzni a péksüteményeket, kenyeret is. Ha ennyit betartasz, máris közelebb vagy ahhoz, hogy elinduljon a fogyás.
2008. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tetemes súlytöblet. Keresd fel a körzeti orvost (ne hagyd, hogy lerázzon) és kérj beutalót, kérj orvosi segítséget. Kéne fogynod vagy 40 kilót és ez megviseli a szervezetet, ráadásul te még fejlődésben vagy.

Ennek a nagy túlsúlynak a testi, lelki okát is ki kell vizsgálni ahhoz, hogy az életmódváltás tartós eredményt hozzon.

Ne a csodára áhitozz, hanem követelj ki egy dietetikust aki támogat a fogyásban. Aki előírja az étrendedet, úgy, jogy ismeri a körülményeidet. megtalálja azokat a pontokat ahol észrevétlenül többletkalória kerül be a szervezetedbe.

Nem ajánlott a torna mert megviseli az izületeidet, a szívedet. Előbb fogyni kell és azután szépen elkezdeni a tornát amikor már lement 10-15 kiló. Ahogy mennek le a kilók, úgy egyre többet tornázni.

Azért is kérj segítséget mert a te étrendedet nem te határozod meg. Nem te döntesz róla, mi kerüljön az asztalra így a családodat, édesanyádat is be kell vonni a dologba.

Ha valóban elhatározásra jutottál, akkor kezd el! :)))

2008. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nos, ha 16 évesen 100 kg vagy, ráadásul olyan alkattal, amit leírsz, akkor az szerintem nem a mértéktelen zabálás műve, hanem más gond (is) van.


Tehát az első a háziorvos, hormonvizsgálat.

A második odafigyelni az evésre, ahogy azt az első is mondta.

A harmadik, hogy a tornát, futást stb. ved ki a fejedből, mert kinyírod a porckorongjaidat.

Viszont mozogni kell.

Úszás. Tudom nehéz és ciki fürdőruhát venni, hát még emberek közé menni benne, de ez az egyetlen mozgásforma amivel nem ártasz most magadnak. Az uszodák estig nyitva vannak, időbe bele kell, hogy férjen.


Csak fogyókúrával nem fogsz elérni semmit, egyrészt mert szerintem nem csak az a baj, másrészt amint abbahagyod, sokkal többet vissza fogsz szedni, ha nem mozogsz mellé.

2008. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Hasonló problémával küzdök én is :-( 170cm,103kg

Hétvégén döntöttem, ez igy nem mehet tovább, ugyhogy ma reggel elmentem a háziorvosomhoz, hogy a segitségét kérjem. Azt mondta, hogy először is szükség lesz vizsgálatokra, hogy kizárjunk a betegségeket, hiszen lehet, hogy a hizás hátterében pajzsmirigy probléma, vagy valami más van. Ezért először vérvétel és pajzsmirigy ultrahang. Utána pedig eredményfüggő, hogy mi a teendő.

Azért irtam ezt le neked, hogy lásd, érdemes orvos segitségét kérni. Lehet, hogy lassú lesz a fogyás, de utána nagy eséllyel nem jönnek vissza a kilók :-)

Sok sikert kivánok!

2008. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
ez már hatalmas dolog hogy belátod és tenni akarsz, az unokahugom 17 éves 120kg ig mérték, most már nem nézik hány kilo, 180 magas, ö nem akar semmit tenni.azt mondja nem zavarja, nem hiszem.mindenképp egyél inkább teljes őrlésü dolgokat,barna rizst, és este már ne vacsizz, probáld kerülni a cukros üditöket édes dolgokat,egyél almát, csillapitja az éhséget,sok sikert, ja és irány a doki.
2008. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, ne beszélj így magadról!

Lehet, hogy ducinak, vagy molettnak neveznélek, de ilyet, amit az utolsó mondatodban leírtál sosem mondanék egy nőnek.

(egy férfi válaszoló)

2008. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megint én!

Természetesen az egészséged érdekében fogynod kell, biztos tudod a molettség rizikóit.(keringési rendellenességek, cukorbetegség stb) De gondolj bele, hány férfit nem zavarna az alakod! Legyen önbizalmad, önbecsülésed, így még a fogyókúra is jobban megy:))

2008. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

eleinte elég, ha mellőzöd az egészségtelen kaját (mcdonalds, csoki, csipsz, süti, kakaó, társai - hidd el, nem olyan nehéz), és teljes kiőrlésű kenyeret eszel (persze mértékkel). mivel elég nagy felesleged van, és fiatal vagy, ha nem egészségügyi okokból híztál meg, hamar fogyni fogsz, és ez talán a kitartásod is növeli. és ha lefogysz, akkor a tokád is el fog tűnni, ne aggódj.

ha nasizni támad kedved, egyél zöldségeket, vagy lehet kapni szűztea kekszet, amiben alig van kalória, és nagyon finom.

2008. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szió!

Én is hasonlo problemakkal kuzdottem.

Elsőnek legalábbis menj el egy endokrinológushoz, hogy megnézze, hogy nincs e hormonzavarod (en arra tippelek igy latatlanban is, hogy van).

ha van, akkor ir fel gyogyszert, ami segiteni fog a fogyasban, de emellett tenyleg eletmodot is kell valtoztatnod. (en sportoltam is, de csak azutan fogytam tole, miutan elkezdtem szedni a gyogyszert, valassz valamit amit szeretnel, en a hastancot valasztottam, mert az nemcsakhogy fogyaszt, hanem formál, és onbizalmat is ad par honap mulva, hidd el, (en se hittem el, aztan tapasztaltam :))

mindamellett sokszor egyel keveset. ne koplalj, es ne legyen lelkiismeretfurdalasod azert, mert eszel.

beszelj anyukaddal, hogy te most le akarsz fogyni, es ha tud, adjon meg minden segitseget (egyik ismerosom, o fiu volt, nagyon nem volt akaratereje, egyszeruen elrangattam a fatfree.hu tanfolyamara, par het elteltevel talalt maganak nadragot, eddig nem tudott venni, olyan volt, mint egy hordó).

Ha valamelyik hasonlóan husi baratnodet be tudod fuzni egy kozos fogyokuraba, hidd el, sokkal konnyebb lesz a dolog.

a tokád pedig ne zavarjon, majd ha fogysz, az is fogyni fog.

meg egy fontos dolog, hogy ne látszódjon meg a fogyás a borodon, heti egyszer jarj el infraszaunaba (befekszel egy kapszulaba, kinn a fejed, olvashatsz, zenet hallgathatsz, es csodaszep lesz a borod, és méregtelenit is)

én negyven kilót fogytam 2 ev alatt (fontos, hogy ne hirtelen akarj fogyni), ugy, hogy ebbol az elso ket honapot dietaztam, es utana csak figyeltem, hogy mit eszek, mozogtam (heti 1-2x 1 ora tánci :))

És szeresd magad, ne gondold, hogy undoritó vagy, mert azzal se az akaraterődnek, se az onbizalmadnak nem teszel jót, és nem is egeszseges.

Remélem segitetted, ha van valami kerdesed, irj privit bátran. sok sikert.

2008. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ismerős a probléma én mondjuk férfiból vagyok a te korodban 15 centivel voltam magasabb és vagy 10 kilóval nehezebb. És nem volt semmi bajom - csak mozgáshiány meg az egészségtelen étrend. Nem árt benézni a dokihoz hogy kizárd csak mondjuk nem kell megijedni. Előjöhet ez terméseztesen is :)


Én lefogytam azóta 30 kilót meg nőttem is úgyhogy most már nincs meg a probléma igazából nem is volt megerőltető a fogyókúra... csak okosan kell csinálni...


Nekem a doki annó azt javasolta hogy napi egy óra séta legyen a mozgásom. Ez súlytöbblet mellett sem készíti ki az ízületeket. Emellett fontos a rendszeres étkezés... Abba ne menj bele hogy nem eszel semmit. A szervezet rengeteg energiát elhasznál az emésztéssel, ha semmit nem eszel akkor keveset viszel be ugyan, de a szervezet is takarékra van állítva.


A napi egy óra mozgás mellett persze diéta. Keress egy kalóriatáblázatot és tartsd be hogy egy nap nem eszel 1600 kalóriánál többet de 1200-nál kevesebbet se. Reggelire én 2-3 deci tejből és egy maréknyi ízesítetlen kukoricapehelyből készült műzlit szoktam enni. akár még egy ek kakaó is belefér. ez kb 300 kcal. és elég nehéz megemészteni ahhoz hogy ki lehessen vele húzni ebédig.


Főétkezéseknek a spenót a brokkoli nagyon jók. én konkrétan szeretem is őket meg kevesebb kalória van bennük mint amibe az emésztésük kerül. plusz rostosak.


Vacsorása gyümölcs és este 6 után ne egyél. Igyál meg viszont egy üveg szénsavmentes ásványvizet.



Kb ennyi. a lényeg az hogy ehetsz mindent, ezek az ilyen-nap-van olyan-nap-van diéták semmire se jók... nekem legalábbis nem váltak be. A lényeg hogy figyelj oda hogy mennyit eszel kalóriában. Az elején érdemes kicsit többel számolni mint aminek saccolod a fogyasztottatt. És válogasd meg mit eszel. nem szabad semmilyen tápanyagot kihagyni az étrendből, de meggondolandó hogy az egy szelet húst vagy a fél kiló spenótot választja az ember... ha nem vagy olyan nagyon éhes akkor hús, ha igen akkor a spenót a nyerő. Ha időnként jól laksz nem fogod olyan rossznak érezni a fogyókúrát. Az igazat megvallva én azóta is figyelek mit eszek de már nem is érzem kevésnek. ( nem lettem bulimiás vagy ilyesmi. 82 kiló vagyok 195 centi mellett - ami a normál kategória soványabb fele - de már nem fogyok )


Úgyhogy ez amit írtam inkább életmódváltoztatás mint szigorúan vett fogyókúra. Az első 10-15 kiló után kocogni kezdtem amit azóta is rendszeresen csinálok. És ez bőven szintentartja ha néha kicsit többet eszek.


A lényeg hogy a diéta elején ne méregesd magad naponta. Az első mérés minimum 5 nap után aztán mondjuk 3 naponta mehet. Azért így mert egy napon belül az ember súlya többet változhat mint amennyit fogy. egy pohár víz plusz fél kiló és ugye egy nap nem fogsz ennyit fogyni. Az meg kiszámíthatatlan hogy víz mennyi kering benned épp. Azt írtad minden mérleg mást mutat. válassz egyet, és csak azzal méredzkedj. a nap egy adott szakában - javaslom a reggeli wc utáni súlyt. ez nagyjából az ami te vagy kaja nélkül.


Huh hát hirtelen ennyi. a Lényeg hogy kitartás... Az akaraterő dolgon javíts mert az az amivel végig tudod csinálni. Tényleg nem nehéz - sokat kell benne számolgatni de hidd el az egy megfizethetetlen érzés mikor a volt középiskolás osztálytársak nem ismernek meg az érettségi találkozón a fogyás miatt :D...

2008. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!