Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni. Mit és...

Szeretnék fogyni. Mit és hogyan vsináljak ezügyben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Régóta súlyproblémával küzdök. Kisebb koromban is csúfoltak a súlyom miatt.Már nyolcadikos(kilencedikes) 15 éves lány vagyok. Eléggé zavarban vagyok,mert még a szüleim előtt is szégyelem magam,akár fürdőruhában is. A lényeg hogy új iskola,új osztálytársak várnak rám és nem tudom mit tegyek,hogyan fogyhatnék,ugyanis 165cm vagyok és 74kg körül járok...anya szerint fejlődik a szervezetem,még nyúlni fogok,nem fogyókúrázzak. Szerintem a nyúlás ez ellen semmit nem ér,hisz gyorsan jonnek ram a kilók annak ellenére hogy nem eszem sokat. Nem zabálok. Néhol van egy kis izmom,de hájam is és aggaszt hogy lassan súlyosabb leszek mint a saját anyám. Valami gyermekeknek/tiniknek való fogyókúra/diéta érdekelne. Leheet ez esetleg rövidebb idő lefolyása alatt?

Gondolom a testmozgás is fontos. De én nem birom...vagyis térdfájós vagyok,és amúgy is hamar elfáradok. Futnom kéne...de mégis hol?Megfordult a fejemben...de nincs alkalmas hely erre(Lehetőleg ahol nem lat senki) edzoterembe pedig nem szívesen mennék. Volt hogy 23km-t bicikliztem(barátnőmhöz)de semmi.Gyakrabban pedig ebben a melegben elég kockázatos lenne...Mégis mit tehetnék?Azt is mondták hogy nem vagyok kövér. Akkor valószínű hogy erős csontozatú? A fenekem/csípőm is elég nagy tehát biztosan túlsúly. Már az egészségem érdekében is érdekel mit tehetnék ez ellen.Valaki valami jó tanács?:o



2015. aug. 12. 22:17
1 2
 1/12 anonim válasza:

Egészségesen étkezel? Mondj búcsút a zsíros, cukros kajáknak.

Este 6 után se egyél.

2015. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Idáig rendben van. Na de borzaaaztó könnyen jön a plusz kiló. Keveset mozgok ez igaz...na de mit es hol kellene tenneem? Tanácstalan vagyok. :(
2015. aug. 12. 22:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Az este 6-tal ne törődj és a zsírt sem kell éppenséggel kerülni, de a zsíros étkezéssel fogyásba most nem megyek bele, főleg, hogy nem mindenkinek való az sem. A szénhidrátra kell inkább vigyázni.


Ha térdfájós vagy, ne fuss! Nem kell. Vannak kímélő tornák is. A biciklizésben nem tudom, mi a kockázatos, de kellemetlen lehet ilyenkor, az tuti, a párom mindennap 2-kor jön haza biciklivel... Én bent kuksolok egész nap, lesz még jó idő, amikor nem égek el kint. Mozogni bent is lehet (nem mintha én tenném, de kellene).


Nem, az erős csontozat sem jelent nagy plusz súlyt, Te bizonyára határozottan túlsúlyos vagy, a Te számaiddal kegyetlenül izmosnak kell lenni lányként, hogy ne legyen túlsúly...


Ha könnyen jönnek a kilók, akkor egyrészt nem ártana izom, másrészt viszonylag sok/intenzív mozgás (az intenzív nem azt jelenti, hogy futás és ugrálás), az előbbihez úgyis kell ez utóbbi, s persze önfegyelemre is szükséged van, hogy ne edd túl magad.

De egy jó étrend rengeteget segít, amúgyis kell az egészséghez. Sokféle jó étrend van és nem mindenkinek való ugyanaz.

Hogyan, mit eszel?

2015. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Mozogj sokat, én is ezzel küzdök, ezért is megyek holnap a kórházba fógykúrázni. És étkezz egészségesen.
2015. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ritkán eszem, viszont közepes mennyiséget. Holnaptól elkezdem komolyan venni eztt az egészet, mert ez már szerinntem nem játék...:o
2015. aug. 12. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Neked (vagy akár az átlagnak) mennyi a közepes :D

Én ritkán eszem és sokat. Ami teljesen jó, csak mozogjak hozzá megfelelően. Illetve az anyagcsere és izomzat is számít...


De a lényeg úgyis az, hogy jó étrend, mozgás és kalóriacsökkentés, ha nem fogysz (de ha egész kevés evésnél is ez van, akkor inkább egy kivizsgálás, nem koplalás)... Ha éhes vagy szolid kalóriadeficit mellett, akkor étrendváltoztatás, ha csak étvágyad van, azért eszel túl sokat, akkor fejben kell valamit alakítani, hogy ne egyél, ha nem vagy éhes (vagy kompenzálni kell több mozgással vagy valami. én sokszor automatikusan kevesebbet eszem, ha különösen sokat ettem előző nap, a jóllakás átmegy a másik napra is).

2015. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Figyu amug
2015. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Bocs az elozoert veletlen volt.Figyi amugy ezt nem kell tul parazni en is 10 kilot fel ev alatt ugy leadtam hogy nem koplaltam annyi a titok amugy hogy 1 ora elliptikus trénert nyomtam kozben meg zene meg plusz nem zabaltam mindent fel es le is jott.15/f
2015. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell edzőterembe menni, és se járok,mégis fogyok. Van fenn youtube-on egy csomó torna videó pl Rubint Réka, minden nap- másnap fél-1 óra, ahogy bírod, esetleg estefelé, mikor már nincs annyira meleg egy kis biciklizés, tempósabb séta a környéken, esetleg nincs egy barátnőd akivel együtt csinálnád, én ilyen korba minden mozgást szívesebben csináltam párban,vagy próbáld rávenni rá valamelyik szülődet. Étkezésnél már azzal is érsz el eredményt ha pár dolgot kiiktatsz az étrendedből, pl. semmi cukros üdítő, minél kevesebb kenyér, tészta, cukros dolog, nasi,sültkrumpli. Sajnos ezek nagyon hizlaló dolgok, főként este már egyáltalán nem szabad enni őket, reggelire -ebédre még néha belefér. Viszont minél több sovány húst (csirkét, halat) és tojást kéne enni. Egy jó életmóddal lassabb , de sokkal tartósabb fogyást lehet elérni,mintha koplalnál, de a rendszeres testmozgás is nagyon fontos.
2015. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A közepes adag nem mindegy hogy miből áll,ha le van szórva vastagon porcukorral hiába nem látszik soknak ha sok benne a kalória.

Írd le magadnak egy papírra hogy miből hány grammot eszel pár napig és gondold át hogy mit csinálsz rosszul.

Keress rá a kalóriabázis oldalra és vezesd .

2015. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!