Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért híztam edzőtábor alatt...

Miért híztam edzőtábor alatt 5 kilót?

Figyelt kérdés

Ezen a héten volt edzőtáborom(reggelente kb 8-10 km futás) utána 2 edzés, és az edzések közt is erősítések, formagyakorlatok(karatéról van szó). Eddig 62 kg voltam, most 67 vagyok és nagyon kétségbe vagyok esve!!!!

Húst ettünk, zöldséget, gyümölcsöt, cukros dolgok nem voltak, se alkohol, se semmi üdítő vagy ilyesmi... Az eddigi étrendem is olyan volt, hogy hús, zöldség, gyümölcs, cukros üdítőket évek óta nem iszok,chipset, sósakat a vérnyomás miatt nem, édeseket a fogam miatt nem fogyasztok.... 17 éves lány vagyok, és nagyon beparáztam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A hasamon látszik a felső négy kocka, nagyon jó a lábam, látszanak szépen az izmok, minden szép formás, tónusos, de akkor mi ez a plusz 5 kiló???? Valaki segítene????? Köszönöm.



2015. júl. 19. 13:56
1 2
 11/19 anonim válasza:
Víz. Az intenzív edzések miatt több vizet fogyasztottál a szokásosnál, és bár logikus lenne, hogy ezt kihajtottad magadból, de nem feltétlenül. Lehet, hogy lassú az anyagcseréd és, ezért maradt rajtad víz, nagy valószínűséggel majd normalizálódik a súlyod, ha visszatérsz a normál kerékvágásba. 1 hét alatt ennyi zsír vagy izom nem tud feljönni, kár ezen parázni.
2015. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehet, hogy ezért van bedagadva az egész bokám, mindkettő, és a lábfejeim is? A vízvisszatartás miatt? Már jegeltem, kentem krémekkel, jeges vízben áztattam, de nem megy lejjebb, kb, mintha 2szerese lenne a normálnak... Mit lehetne tenni?
2015. júl. 19. 17:14
 13/19 A kérdező kommentje:
Mert gondolom, ha azt a sok vizet valahogy kihajthatnám magamból, kevesebb kiló lennék, újra a normális, és a lábam se lenne az elefántokéhoz hasonló
2015. júl. 19. 17:15
 14/19 anonim ***** válasza:

És azzal hol leszel előrébb hogy kihajtod a vizet?

Aztán nem iszol többet nehogy visszaszedd?


Hülyeség.


Naszóval, tegyük fel hogy van rajtad felesleges zsír amit el szeretnél tüntetni. Ezt kétféleképpen teheted: diétázhatsz és mozoghatsz, elégeted a zsírt és eközben izommá alakíthatod egy részét.


Ha elégeted akkor csökken a súlyod. Viszont súlycsökkenés =/= zsírcsökkenés, mert ugye vizet is leadhatsz, aminek az ég világon nincs értelme. A szervezeted bizonyára tudja mennyi vizet kell raktározni.


Ha úgy érzed sok rajtad a háj akkor mozogj hogy próbáld eltüntetni, de ne csak a kilókat számold mert átverhetnek. Semmire se jó ha kiszárítod magadat. Vagy addig éhezteted hogy az izmaidat bontsa le a szervezeted a zsír helyett - mert ez nagyon gyakori veszély, hogy az izom elfogy, a zsír meg marad. Hiába fogynak a kilók, nem fogy a zsír.


Lehet rajtad 5 kiló plusz izomból is meg hájból is, de ha kisportolt lány vagy akkor senkit sem érdekel hány kiló vagy, mert az a 5 nem pluszként jelenik meg, csak jobban nézel ki tőle.

2015. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó a zsír nem alakul izommá, ahogy a te esetedben sem alakult a fejedben lévő agyvíz agyszövetté, hülyeségeket ne írj. Leírták már a megoldást, az a súly csak víz.
2015. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
De, a zsírokból felszabaduló energia izomépítésre is felhasználódik.
2015. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
A panaszkodásnak álcázott dicsekvésnél nincs szánalmasabb.
2015. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
#16: Attól még az izomszövet aminosavakból épül. Ami az energiát illeti, abban kicsit igazad van, de ezt még nem nevezzük annak, hogy a zsírból izom lesz, mert az anyagot tekintve ez lehetetlen.
2015. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, be volt nagyon dagadva mindkét bokám is, mert meg is zúzódtak, meg minden... és mondta az egyik edzőtársam, hogy menjek el még futni (ugye féltem, hogy a megterheléstől dagadt be a bokám és nagyon nagy volt, szóval féltem, még nagyobb lesz) és elmentem, és a lábam is visszaállt kb a rendes méretre (a zúzódástól kicsit nagyobb még) és a súlyom is a régi már nagyjából, szóval mondták a fiúk, h nekik is be volt vizesedve a testük, és nekik is a mozgás segített :) Köszönöm a segítséget, megy a zöld kéz :)
2015. júl. 22. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!