Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak itt anorexias lanyok?

Vannak itt anorexias lanyok?

Figyelt kérdés

Ha igen, elmeselnetek a torteneteteket?

erdekelne hogy mi miatt alakult ki, hany evesen, mi zajlott le a fejetekben a betegseg alatt hany kilorol kezdtetek, es most mennyik vagytok, illetve mennyi ido alatt tortent ez a valtozas, mit ettetek egy nap. stb. szoval minden.

akik kigyogyultak mar azoknak a valaszat is nagyon szivesen fogadom.

(felreertes nehogy essek, semmi celom nincsen ezzel a kerdessel, csupan erdekel maga a betegseg)


19/L


2015. jún. 24. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én sosem voltam anorexiás, az én betegségem a bulimia volt, cask nem a "megszokott" értelemben.

16 évesen kivizsgáltak "teljesen" nem találtak hormon problémákat.. minden ellenére diétával is hiztam (nem muszáj elhizni) tulzott arc és test szőr, menzesz problémák stb... 17 évesen már odáig fajúlt, ha megettem egy almát is bűntudatom volt addig nem birtam mig ki nem adtam, sokszor nem kellett hozzá semmi jött magától a dolog mert nem birtam amig bennem volt akármi is!

1 éve gyógyszeres kezelést kaptam hormonokra, az addig megszokott diétámmal eddig 14 hónap alatt 45 kg ment le. Ezt miért nem tudták 7 éve.. :)

5 évig voltam bulimiás vannak következményei szerencsére 1 éve minden rendben.


Ha teheted mind2 betegséget próbáld kerülni :)

2015. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a zárójeles rész (nem muszáj elhinni)* akart lenni csak nem figyeltem mit irok :D
2015. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden 12 éves koromban kezdődött...153 cm voltam és 65 kg. Sokan csúfoltak, megbántottak, kiröhögtek. Na elegem lett ebből, eldöntöttem, hogy változtatni fogok. Elkezdtem a paleo étrend elveit követni: elhagytam minden pékterméket, gabonafélét, tejterméket, édességeket, valamint a krumplit is nélkülöztem az étrendemből. Emellett renszeresen sportoltam is, ugrokötél edzésre jártam heti 2x. Minden olyan remek volt: annyit ettem amennyi kellett, sosem éheztem, tele voltam energiával, egész nap mozogtam, és a kilók csak úgy olvadtak le rólam. 6 hónap alatt sikerült 15 kg-tól megszabadulnom. Hihetetlenül boldog voltam 50 kg-san, mindenki dicsért, és én ezt élveztem is, és eldöntöttem, hogy még 5 kg-tól meg szeretnék szabadulni, hogy továbbra is ajnározzanak. Hozzáteszem, hogy az anyukám egyszer sem illetett elismerő szavakkal, pedig azért lemondani az édességekről, meg a különbőző ízletes kajákról nem kicsi akaraterő kellett. Ki akartam érdemelni az anyukám dícséretét, és azt szerettem volna, ha végre rám is figyel egy kicsit.(szinte sohasem beszélgetünk)Azt még hozzá kell tennem, hogy van egy mamám, aki velünk él,(velem, anyukámmal, illetve féltesómmal, apukám nincsen, soha nem is láttam még)mindig ordibál velem, főleg ha merek egy 4-es hazahozni(kitűnő tanuló vagyok. Azt skandálja, hogy semmire sem vagyok jó, úgysem fogod valóra váltani az álmod, semmi akaraterőd nincs stb.

Ott voltam 50 kg-san 158 cm-rel, és azt éreztem ez nem elég, meg kell mutatnom a családomnak, hogy többre vagyok képes, így hát elkezdtem csökkenteni a napi kalóriakeretem. Először 1500 kcal, aztán 1400....végül 150 kalóriát fogyasztottam el egy nap. Rendszeresen sportoltam is. De napi 150 kalória mellett nem tudtam folytatni a testmozgást....állandóan szedültem, fájt a fejem, semmire se volt energiám, a nap túlnyomó részében csak feküdtem. Aztán anyukám észbe kapott elrángatott a háziorvoshoz, és kaptunk beutalót a pszichiátriára. Ott anorexiát diagnosztizátak nálam....ekkor 158 cm voltam és 39 kg, 13 éves, a BMI-M: 15,62, egyébként a nagy fogyás nyáron történt. Majdnem kórházba kerültem az alacsony vérnyomásom(97/70) és pulzusom miatt(46). Ezek után heti 1x jártam pszichológushoz kb. 6 hónapig jártam, de nem segített semmit, azon kívül, hogy felhízlalt 45 kg-ra. És csak azért hagytam abba a terápiát, mert anyukám összeveszett a pszichológussal...Most ott tartok, hogy eltelt két év, és nem sok minden váltzott..voltak koplalósabb napjaim, zabálós napjaim, és most ott tartok, hogy 159 cm vagyok és 60 kg (egyébként erős csontozatú), és az anorexia átcsapott bulímiába..sokak szerint ez a testsúly ideális nekem, de én nem hiszek nekik, és csak fogyni, fogyni, és fogyni akarok megint :(

2015. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kiegészítés: depressziós lettem. Elkezdtem vagdosni magam, és elég sokszor gondolok az öngyilkosságra, szinte minden nap sírok :(
2015. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én 14 évesen voltam anorexiás. 13 évesen egész nyáron kondiba jártam, normálisan ettem és bomba alakom volt. Amikor a strandon sétáltam, láttam hogy utánam néznek fiúk/lányok egyaránt és ez büszkeséggel töltött el. Nem lehet leírni milyen jó érzés. Aztán elkezdődött az iskola. Fogalmam sincs miért, de elkezdtem sokat enni, a testmozgást is abbahagytam. Akkor nyáron 168 cm 52 kg voltam és felhíztam 58 kg-ra. Ez így lehet hogy nem tűnik soknak, lehet nem tudsz elképzelni hogy én ezért "nagydarabnak" éreztem magam, de hidd el az voltam. Viszonylag könnyű a csontozatom és izom sem sok van rajtam, szóval vehetjük úgy, hogy 20 kg zsírral jártam iskolába. Nem volt jó érzés reggelente belenézni a tükörbe és magamat látni. Nagyon nem. Elkezdtem kevesebbet enni, de nem törődtem a kalóriákkal. Fogytam 4 kg-ot. Eljött a nyár és rájöttem hogy egy napot akár egy zsírmentes joghurttal is ki lehet bírni, az éhség majd elmúlik magától. Közben megint elkezdtem sportolni. A testvérem mindig mondogatta hogy látszik hogy fogytál már nagyon vékony vagy..de én ugyan azt a nagydarab lányt láttam a tükörben még 54 kg-osan is. Borzasztó testképzavarban szenvedtem. Egy almát ettem általában ha nem voltak otthon a szüleim. Ha többet ettem mint 500 kcal, bepánikoltam, elkezdtem sírni és a következő nap nem ettem semmit. Egész nyáron rosszul éreztem magam a bőrömben..volt úgy, emlékszem (sőt szinte minden nap) ettem egy almát, majd elmentem konditerembe, lefutottam 10 km-t és még súlyzóztam is. Ne kérdezd, nagyon kitartó voltam, hiszen magamról volt szó, a saját boldogságomról.(itt jöhetnek a negatív kommentek hogy fuu biztos nem mert hazudok..nem hazudok.kitartó voltam. az volt a cél minden nap, hogy több kalóriát dolgozzak le mint amit bevittem) Az is növelte a kitartásom, hogy a testvérem nagyon vékony és egész életemben hozzá hasonlítottak hogy haha nem jó rám az ő ruhája..hát tettem róla hogy jó legyen. Így ment ez Májustól októberig. Nyáron 13 kg-tól szabadultam meg. A tanáraim beszólogattak hogy sokkal szebb voltam pufók arccal, ez jól esett..mindenki megdícsért hogy milyen szép vékony vagyok. Nem tudom hogy, de hírtelen abbamaradt ez az egész nemeszem dolog és újra normálisan ettem. Most 170 cm vagyok, 55 kg, de ha kinézetre kéne a súlyomat ítélni, az emberek többsége 60-nak néz. Apukám most is piszkál hogy menjek el futni vagy valami..de én inkább nem eszek. nincs az az isten hogy elmenjek futni, inkább nem eszek.
2015. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia:)

170cm vagyok és 55kg egy tehén..... Összeérő combok, nagy segg, hozzá nulla mell...

2 évvel ezelött kezdtem el nem enni, napi szinte. 1 órát sportoltam. És végűl 32kg lettem. Azt mondták az orvosok, hogy lehet egy hónapon belül meghaltam volna..inkább jártam volna úgy. Gyűlölöm magam ahogy kinézek. A pszichológus nem segít semmit. 16/l

2015. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat. Sajnalom, hogy atkell(et) ezt elnetek. Jobbulast es sok sikert kivanok mindenkinek a tovabbi eletben!:)
2015. jún. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!