Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi csinál zsírpárnát jobban:...

Mi csinál zsírpárnát jobban: a szénhidrát vagy a zsír? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná írni nekem, hogyan alakul ki pontosan a testi, bőr alatti zsírszövet? Szénhidráttól vagy zsírtól inkább? Azt tudom, hogy mindkettőből lehet, de melyiktől lesz inkább, melyikből kell kevesebb?

2015. máj. 30. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szénhidrátból kell kevesebb, az nem esszenciális tápanyag, lehet élni nélküle. Attól még lehet szénhidrátból enni többet, ha valakinek az fekszik, persze.


A szénhidrát támogatja hormonálisan a zsírraktározást, az inzulinválasza miatt. A fehérjének is van inzulinválasza, a zsírnak nincs. Ráadásul a zsír laktatóbb, nem csoda, hogy a zsírdús és erősen szénhidrátszegény étrenddel elég mesésen képesek fogyni az emberek, miközben pompásan jól vannak lakva és finomakat esznek. Bár ez utóbbi ízlésfüggő. Az egészség szempontjából is úgy néz ki, inkább zsírt érdemes enni, DE nem mindegy, milyen zsírt és milyen szénhidrátot. Ha a sok szénhidrát zöldségből jön, nekem egy szavam nincs :P

2015. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A zsírbontásból származó acetil-KoA(zsírszintézis kiindulási anyaga) nem tud bekapcsolódni a zsírszintézisbe, csak a szénhidrátokból származó, szóval ha ezt nézzük elvileg csak a szénhidrátokból lesz zsír. Igenám, de ha zömében zsírból visszük be az energiát akkor a szénhidrátok nem használódnak el a szervezet alappvető működésének fenntartásához, szóval az a kevés szénhidrát fog beépülni zsírként. Konklúzió=majdnem mindegy, hogy miből viszed be a kalóriákat, ha túl magas a bevitel, akkor hízni fogsz, mindegy, hogy ennek nagy része szénhidrát vagy zsír. Viszont a szénhidrátok által kiváltott megnövekedett inzulinszint is közrejátszik a zsírraktározásban, szóval ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni.
2015. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg a szénhidrátoknak nagy az inzulinválasza..


A zsírral bevitt energia pedig ketózist is elősegíthet, így a bevitt energia egy része a ketontestekkel együtt a vizelettel is távozhat.


Meg aztán, ha kevés a bevitt ch az a vércukrot is szinten tarthatja, nem feltétlenül megy zsírraktárakba tehát a szervezetünk valamennyi cukrot úgyis elhasznál időközben, ezt vagy a májunk állítja elő vagy megesszük és glikogénben is tárolhatjuk. Tehát a kevés ch azért eléggé jó út, és egy kevés (mennyi a kevés) bele is fér.

2015. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Genetika, van olyan allél, ami fokozza az egyiktől vagy a másiktól való hízékonyságot, s ezeket nem zárják ki egymás jelenlétét, vagyis lehet benned egyszerre mindkettő.


Befolyásoló még az étkezés összetétele is, mivel a sejtek alapüzemanyaga a glükóz, így azt használják elsősorban, s a zsír kerül egyenesen a tartalékba.

2015. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony szénhidrátbevitelnél nem tud beépülni a szénhidrát, hisz nincs semmi fölösleg (ha van egy kevés, akkor is inkább azt gondolnám, hogy a glikogénraktárakba kerül). Hízni akkor is lehet, vannak erről itt-ott viták, hogy a zsír be tud-e épülni inzulin nélkül is akár meg ilyesmik. Bár inzulinválasz úgyis van, mert nem lehet csak zsíron élni...
2015. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez egy totális baromság, hogy az elfogyasztott zsírból származó zsírsavak ne tudnának beépülni a hájba. Nem is tudom, hogy hihetnek emberek ekkora légbőlkapott hülyeségekben, és józan ész alapján is látható, hogy totális tévedésről van szó. Eleve egy rakás szénhidrátszegényen táplálkozó állat nem tudna meghízni soha, zsírtartalékot felhalmozni a szűkösebb időkre, ha így lenne, és a vadászó őseink is rohadt nagy bajban lettek volna.


Fantasztikus egyébként, hogy emberek milliói alapozzák a diétájukat ilyen áltudományos hülyeségekre, minthogy "a zsírnak nincsen inzulinválasza". Mintha jelentene bármit, hogy nincsen ! Az inzulin ugyanis a szénhidrátok felszívódásához kell. A zsírok a triglicerideket szabad zsírsavakká és glicerollá felbontó lipoprotein lipáz segítségével kerülnek be a sejtbe, tehát az inzulinnak semmi köze a folyamathoz. De ez még nem jelenti azt, hogy a megevett zsírt ne tudná eltárolni a szervezet, csak éppen egy másik biokémiai úton teszi ezt.

2015. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De, pont azt jelenti, hogy a zsírfogyasztás nem okoz elhízás betegséget.


Az, hogy az elfogyasztott zsír is raktározódhat, de akár ketonok formájában a fölösleg ürülhet is.. pont az a lényeges dolog, amit a sok dilettáns táplálkozásszakértőnek hazudott senki, illetve hasonlóan kompetens orvos letagad, nem fog fel. Nem a zsírraktározás a betegség, hanem az elhízás. Elhízást az inzulinproblémák okozzák, amit a túlzott ch evés, dióhélyban.


Aki meg olyan hülye, hogy 5000 kcal-t megeszik zsírból, és tényleg ennyire fel akarja hizlalni magát, az úgyis bele fog ugrani a Dudába, télen, amikor be van fagyva és nyakát töri mert HÜLYE, életképtelen.


De a normális embereknek elég lenne pont annyit tudni, amit minden biokémiában minimális szinten képzett ember TUD, még az idióta orvosok és dietetikusok is.. hogy inzulin kell a triglicerid képzéshez és a kóros hízáshoz. Kórosan magas inzulinszint kell a kóros hízáshoz, aki zsírt eszik, húst mértékkel eszik (inzulinogén fehérjék) és zöldségeket, annak nem lesznek inzulinszabályozási gondjai, és nem lesz kórosan túlsúlyos. Rengeteg egyéb betegsége lehet, de nem lenne társadalmat érintő elhízás járvány.


És ennyi a lényeg, tehát beokoskodni, hogy inzulin nélkül is beépülnek zsírsavak, elraktározódnak.. igazság, csak valljuk be jelen esetben nem bölcsesség.

2015. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"inzulin kell a triglicerid képzéshez és a kóros hízáshoz"


Ezt hiába ismételgetitek vég nélkül, attól még nem lesz igaz.

2015. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor ha van hasznosabb igazságod, ami jobban modellezi a valóságot akkor várjuk.


Úgy vélem szerény véleményeddel több millió krónikus beteg embernek segíthetnél, akik az inzulintermeléssel és inzulin érzékenységgel valamint az elhízással összefüggő betegségekkel küzdenek, illetve ezek szövődményeibe belehalnak.


Én személy szerint nagyon várom a konstruktív javaslataidat! :)

2015. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!