Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jó? Tippek? Segítség?

Ez így jó? Tippek? Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokáig érleltem a kérdésemet, most kiírtam...

Márciustól fogyókúrázok. Eddig 10 kiló ment le. Az első hónapban 6, a másodikban 3, és most Májusban 1.

Az alapanyagcserémhez szükséges kalória alá sosem megyek.

Nehéz fizikai munkát végzek, sportolni nincs erőm. Sokszor túlórázok.

Tojást eszek, zabkenyeret, zsírmentes túrókrémet, almát, banánt, sovány darálthúsból szoktam magamnak levest főzni, jó sok zöldséggel, levestészta nélkül(amikor lehabozom, még abból a kevés zsírból is veszek le). Párolt zöldséget is szoktam enni, amit oregánóval és fokhagymával fűszerezek. Konzerv tonhalat szoktam is szoktam enni(az olajat leöntöm róla) Cukrot csak a reggeli kávémhoz szoktam tenni. Édességet mostmár szinte sosem eszek, de néha azért becsúszik.

A kenyeret nagyon szeretném elhagyni, de most úgy érzem hogy nem tudom, mert mivel sokat dolgozok, napközben kell a szilárd táplálék a gyomromba, úgy érzem, hogy el is ájulnék ha nem lenne...

A rozskenyeret, meg bármiféle rozskészítményt ne ajánljatok, mert azt nem bírja a szervezetem. A csirkehúst nem szeretem, mert itt csak büdös, tápos csirkéket tudnék vásárolni. A csirkemellsonka néha jól esett, de időnként azt is büdösnek éreztem, tehát azt sem szeretnék fogyasztani.

Milyen ételekkel újíthatnék be, hogy ne legyen olyan unalmas? A kenyeret mivel pótolhatnám? Sajnos hétköznap megeszek vagy napi 20 dekát(!) :( Hasznosabb,egészségesebb ételekkel szeretném pótolni.

180 centi vagyok, és 72 kiló.

A hasamból még nagyon szeretnék fogyni. Milyen gyakorlatokat csinálhatnék, ha derékfájós vagyok, és az egyik lábam kezd visszeresedni?

Nem fogytam túl gyorsan? Vagy lassan?

29 N


Köszönöm


2015. máj. 7. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
innen már átállhatnál egy pontos kalóriára kiszámolt étrendre.A derekadra alsó háti gerinctorna.
2015. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1350-1500 között szoktam fogyasztani.
2015. máj. 7. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
napi fehérje,ch,zsír?
2015. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem veséztem ki. Mi lenne a jó? Mikor túlóráznom kell, telefonál a főnök, hogy menjek azonnal ide vagy oda. Megállok a legközelebbi boltnál, behajítok a kosárba néhány gyümölcsöt, fizetek, kocsiba ugrok, és már hasítok is. Nem hordhatom magammal az előre kiporciózott főtt ételeimet. Azt sem tudom sokszor előtte hogy hová megyek túlórázni, meghogy meddig...meghogy megyek-e aznap egyáltalán.
2015. máj. 7. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy túl gyorsan fogytál (a 6 kiló soknak tűnhet, de tuti volt benne víz is), túl lassan pedig nem is lehet, legfeljebb később éred el a célod. Csak akkor rossz a lassú fogyás, ha emiatt sokáig eszik hiányosan az ember. No meg persze ha betegség miatt fogy lassan.


Nagyon kerülöd a zsírt (ezen azért lazíthatnál, ha a tojás is kevés, akkor túl kevés zsírt eszel. eszenciális tápanyag pedig, szükség van rá), így nyilván szénhidrátot akarsz enni a kenyér helyett. Mivel kalória is kell, kínálkoznak a gabonák, de nem tudom, ez mennyire szimpatikus, ha a zabkenyér nem (bár a zabkenyér nekem se az, nem szeretem a zabot). Sokféle gluténmentes gabona és álgabona van, azokkal mi a helyzet? A páron hidegen eszik rizst és rántottát a munkahelyén vagy kakaós rizst vagy amit épp visz.

De a zabkenyér sem feltétlenül rossz, abban is van valami tápanyag s amúgysem gond, ha az ételek egy része energia szerepkörben van s nem a legtápanyagdúsabb ételek közé tartozik, bár nekem is szimpatikus a hozzáállás, hogy inkább az legyen. De ha jó az étrend, s nem pici a kalória, beleférnek ilyenek (amúgy nem értek a gabonák tápanyagtartalmához s én nem is eszem gabonát, glutént pedig főleg nem. de a gluténmentesek olcsó energiaforrások a többi, jobb étel mellett sokak számára).


Ehetsz sokféle húst, bár ahogy elnézem, Neked sem felel meg akármelyik bolti. De a halak még egész kellemesek tudnak lenni onnan is, pl. rossz lazacot még sosem ettem (megintcsak zsírban gazdag étel, viszont laktató).


Érdekel, hogy mennyit ehetsz kalóriában, Neked elvileg sokat kell, a munkád miatt. A páromnak könnyű fizikai munka mellett is sokat kell ennie, hogy ne fogyjon túl soványra.

2015. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most olvasom a kalóriabevitelt. Hogy tudsz így létezni? Én ennyivel mozgás nélkül rosszul lennék. S én alacsony vagyok és izmom sincs sok...


Szerintem nagyon keveset eszel. Ha nem mozognál, akkor még esetleg beleférne, van, akinek lassú az anyagcseréje vagy bírja a kevés ételt, de így? Magas vagy és kemény fizikai munkát végzel... Lehetetlen, hogy ez a kalóriamennyiség megfelelő legyen, akár fogyáskor.

2015. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pedig így is megoldható lenne.

annyi az egész,hogy minden kajálásban van legalább 20g fehérje,ez mindennek az alapja.

vagyis bemész abba a kisközértbe és a gyümölcs helyett veszel 15deka csirkemell sonkát és bevágod 2 paradicsommal meg egy paprikával ha ilyen van.

és ezt ismétled 3 óránként.

persze így sokkal drágább lesz,mintha vinnéd magaddal dobozban az elkészített kaját,de megoldható.

2015. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!