Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Milyen ételeket...

Fogyókúrázók! Milyen ételeket esztek ebédre?

Figyelt kérdés

Sajnos kifogytam az ötletekből, illetve a csirkemell párolt zöldséggel kezd egyhangú lenni. Pénztárcabarát, de egészséges ételeket szeretnék főzni. Ti miket esztek?

(Egyébként inkább az alakom megőrzésére törekszem, maximum 2-3 kilót szeretnék leadni, és ehhez keresek könnyű ételeket)


2015. ápr. 30. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan rántott padlizsánt ettem tegnap, de valószínűleg nem ilyenre gondoltál, pedig elég fogyókúrás, 1000 kalóriában 10g szénhidrát...


Ehetsz más, finomabb húst is, mint a csirkemell. Egy kevés zsír még a zsírszegény diétákat sem rontja el, bár szerintem jobb zsírt enni, mint szénhidrátot, szinte csak fehérjét pedig nem lehet koplalás nélkül.

De a zöldségételek is jók, fel lehet őket dobni tojással, esetleg sajttal, így fehérje is lesz bennük értékelhetőbb mennyiségben (de aki húst eszik, az nyilván tehet bele azt is). Hasznosnak tartom a leveseket is s egy ízes vegyes zöldségleves (zöldborsó, karfiol, répa, miegymás) igazán nem igényel sok zsírt, sőt, akár zsír nélkül is finom. Nem egy laktató cucc, de térfogatot és gasztroélményt bőven ad :)


Lightosabb kedvenceim a vegyes zöldséglevesen túl a paradicsomleves, a paradicsomos káposzta s a nyersvegán zöldségfasírt. A nyersvegán ételek bámulatosak tudnak lenni, sokkal laktatóbbak, mint amennyit a kalóriatartalmukból kinéznék s így sokkal több nyers zöldséget tudok enni, amit jónak tartok.

2015. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kókuszzsírt eszem, valamilyen hússal, szalonnával, tojással vagy belsőségekkel, változatos zöldségekkel (most káposzta, paprika, paradicsom, saláta és retek menők nálam)
2015. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma 15 dkg csirkepörköltet ettem 10 dkg rizzsel, és 20 dkg paradicsomlevest, ez így kicsit sok is volt, 360 kcal. Reggelire egy túrós palacsintát ettem, ami teljes kiőrlésű volt és a túrót édesítővel édesítettem. Szerintem a mennyiség is fontos, nem csak az, hogy mit eszünk. Tegnap a reggeli baconos rántotta volt (1 tojásból), ebédre almát karamellizáltam, egy evőkanál cukor és diónyi vaj kell két almához, nagyon finom, 400 kcal ez is. Vacsora mostanában 1 kápia paprika körözöttel töltve vagy franciasaláta 2-3 szelet szalámival. Szeretem a pirított zöldségeket (répa, káposzta) spagettivel, szójaszósszal, vagy a rukkolás-pestos tésztát. Sajnos én sem vagyok túl zöldségpárti így inkább olyasmit eszek, amit szeretek, csak kevesebbet. Jó még a virsli vagy fasírt savanyú káposztával, a székelykáposzta csirkemellből, rakott káposzta darált pulykamellel.
2015. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző hétvégén darált húsos-zöldségesrizses-rakott brokkolit ettem, ezen a héten csirkeszíves-gombás-borsós-prökölt féleség volt barna rizzsel, hétvégére pedig sárbaborsó főzeléket csinálok egy kis virslis raguval.
2015. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!