Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azért annyira nem lesz káros...

Azért annyira nem lesz káros az egészségemre ez az "éheztetés"?

Figyelt kérdés
165 cm vagyok és 47-50kg. Először mindig is vékonynak láttam magam csak a karomat utáltam mert az viszont szerintem kövér. Mások szerint nem és önkép zavarom van. De aztán beszólt egy gyerek h nekem már úgy is mindegy amikor a többieknek azt mondta h dagi leszel.Aztán anyám is megjegyzéseket tett amikor sokat ettem meg h szerinte se vékony a karom, meg h itt egy kis husii és stb-vel piszkál. Nővérem mondta h akkor fogyókúrázzak. szóval senki se tagadta le. 2 napja ettem kb 500 kalóriát. Tegnap egy palacsintát ma meg egy kókuszgolyót. de nem is vagyok éhes. ha meg már úgy gondolom h najó most eszem mindig bűntudatom lesz és megjelenik az undorító lógó hatalmas karom a szemem előtt és inkább nem eszem.
2015. ápr. 29. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, káros. ez nem csak hogy mennyiségi, hanem minőségi éhezés is! ha elégedetlen vagy az alakoddal, étkezz egészségesen, és sportolj sokat.

karról amúgy sem tűnik el túl gyorsan a zsír, és először csak az izmod megy le. ezzel az éheztetéssel csak gebe leszel, hiánybetegségeid és immunrendszeri problémáid lesznek, ráaásul az így elvesztett súly elég könnyen vissza is jöhet. táplálkozási és testkép zavaraid vannak/lesznek!

a számok alapján normális testalkatod lehet, még vékonynak is tűnsz. aki beszól, azzal ne foglalkozz, vagy szólj vissza valamit, amitől magába száll.


de ez az éheztetés semmiképp sem megoldás!

2015. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jav.*Amire te gondolsz az testképzavar, nem önképzavar. Gratulálok a fantasztikus családodnak, akik remekül üldöznek téged az evészavarba. Ne koplalj! Bár nem írtad hány éves vagy, de gondolom még fejlődő szervezeted, akkor pedig pláne ne. Az adataid alapján megfelelő a súlyod, ne kezdj el koplalni, mert ahogy az első mondta ez mennyiségi és minőségi éhezés is.
2015. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokért. Csak az a baj h én is ennék legszívesebben de most már megjelenik a bűntudat meg amiket mondtak:( aznap amikor agyonpiszkáltak ezzel fél napig bőgtem.. Nagyon magamra vettem. És ijesztő mert tényleg megváltozott akkor nem az önképem hanem a testképem. egyik napról a másikra minden leomlott amit magamról felépítettem...
2015. ápr. 29. 20:32
 4/8 anonim válasza:
100%
Egyél úgy, ahogy eddig, mert a súlyoddal nincs probléma egyáltalán és kezdj el mellette tornázni. Ettől majd formásodsz picit és jobban érzed magad, valamint bűntudatod sem lesz, mert lemozgod a kalóriák egy kis részét. :) Ne foglalkozz a családoddal, butaságot beszélnek, az is lehet, hogy csak viccelődtek, te pedig magadra vetted.
2015. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is formálódj inkább, eddz! Egyáltalán nem sok a súlyod, én nem is szeretnék ilyen kis súlyú lenni... Azt elhiszem, hogy a karod nem vékony, ha többen mondjátok, bizonyára genetika. Nem hiszem, hogy fogyózni kéne miatta. De a kar sokkal szebb izmosan, ott a váll, a bicepsz, a tricepsz, ezek nagy izmok és szépen tudnak dudorodni, nőkön is az a szép, ha nem pálcika.


Nem szép a családodtól, hogy ilyen lelki problémákat okoznak Neked. Még hogy undorító lógó hatalmas kar, olyanod tuti nincs, max. nem elég szép meg vékony.


Az nem számít, hogy nem vagy éhes, akkor se koplalj. S aki koplal, az se édességgel tegye, bár édesség kérdése a dolog, az én édességeim remek összetételűek tudnak lenni. De ne koplalj!


2 nap nem a világ, ettől a világon semmi bajod nem lesz, de most muszáj megállnod, mielőtt még súlyosabb evészavarod alakul ki, ez még friss, még valószínűleg visszafordulhatsz! Vigyázz magadra, mert sokkal rosszabb dolgok vannak, mint egy nem szép kar.

2015. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék hogy akik beszóltak mennyivel dagadtabbak nálad....csak a szánalmas problémáikat vetítik ki rád. 50 kiló-165 centivel nincs az az isten hogy te kövér legyél. Az hogy a karjaid meg nagyobbnak tűnnek...ezt örökölted. (nekem is rettenetes széles vállaim vannak de azon az se segítene ha 30 kilóra fogynék) Járj utána és fogadd el, hogy 1500 kcalra szükséged van, hogy jól nézz ki. Attól hogy gebe egészségtelen leszel a koplalástól még nem jelenti azt hogy szép tested lesz. A fitness edzők teste nem tetszik? Ők se úgy szerezték meg hogy nem ettek, hanem megdolgoztak érte, tudták mit mennyit ehetnek mi tesz jót a szervezetüknek-neked is ezt kéne tenned. Ha nem tudsz változtatni a gondolkodásmódodon szerintem keress fel egy pszichológust mert ez rövid időn belül tönkretesz. A családod miatt meg csak sajnálni tudlak :/ nekem még 165 cm-80 kiló mellett se mondták soha hogy de hát te kövér vagy.... csak olyanokat hogy te ilyen vagy ez áll jól neked így vagy szép stb. Hú de lecseszném most anyádat meg tesódat is
2015. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért annyira de, k.va káros lesz.


Jó, most buli nem enni, koplalni, meg anorexiába menekülni, csak mikor rájössz, hogy basszus, élni akarok, gyógyulni, na, az NEM lesz vicces.


Szerencsés esetben károsodás nélkül megúszod, ha peches vagy, nem fogsz tudni enni/emészteni, és a kórházban halsz meg.


Én csak úgy szétcssztem a gyomrom, meg a bélrendszerem, hogy felszívódási zavaraim lettek, és kb. állandóan émelygek, vagy puffadok, ármit egyek is. F@.sza szövődmény, de így jártam, megérdemlem.

2015. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én viszont azóta se tudok enni..:)
2015. ápr. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!