Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aszpartám tényleg káros?

Aszpartám tényleg káros?

Figyelt kérdés
Én mindig kerültem eddig azokat a szereket, amikről keringtek ezek a rossz pletykák, de most láttam meg, hogy a diétás 0,1% zsírtartalmú joghurtomban (nom fasten márkájú) aszpartám van. Ne igyak többet? Mit okoz?
2015. márc. 11. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha tudnád még mennyi szart megeszel amit te egészségesnek hiszel...
2015. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan igyad, ha szereted az ennyire mesterséges 0,1%-os dolgokat. Ha naponta félkiló aszpartámot ennél, akkor pár év után komoly bajod lenne. Legalább is a patkánykísérletek adatait emberre kb. így lehet kivetíteni.
2015. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne egyél semmit, mert kb. mindenről keringenek pletykák, hogy káros.
2015. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha túl sok aszpartámos (ez egy édesítőszer) eszel, és túl hosszú ideig, akkor idősebb korodra rákos betegséget vagy allergiát kaphatsz. Egyfelől diétás, másfelől mérgező ételek vesznek bennünket körül. Sajnos. Szinte kikerülhetetlenek ezek a szemét kaják. Ha esetleg nem rákos betegségben halsz meg, akkor majd szívinfarktusban, mert esetleg elhízol. Szóval tökmindegy. Szar az egész világ és szart etetnek velünk :(
2015. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Az aszpartám bomlástermékei az aszparginsav, a fenil-alanin és a metil-alkohol. Ebből az első kettő egyszerű aminosav, ami a természetes ételek kb. 80%-ában alapból is megtalálható. A metanol már méreg, viszont kis mennyiségben nem ártalmas, sőt az emberi szervezet is előállítja pl. az almában lévő pektinből. Két liternyi aszpartámos üdítőből kevesebb metanol keletkezik a szervezetedben, mintha megeszel három almát vagy a paradicsomot.
2015. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aszpartám tényleg káros. Igyekezz kevesebb cukrot fogyasztani, de ne ugy, hogy valamivel helyettesited.
2015. márc. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen ki mennyiségben nem mondanám károsnak. A másik nagy hátránya, ami miatt én inkább nem is fogyasztok semmilyen édesítőszert, hogy baromi nagy étvágyat csinál...
2015. márc. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!