A kocogás mennyivel hatékonyabb, mint a szobabiciklizés?
Sem a kocogás, sem a biciklizés nem számít komoly edzésnek, kivéve ha nagy intenzitással vagy igen hosszú ideig végzed.
Egyformán semmi, de az intenzitás persze fokozható. Azt hinné az ember kalóriaégetést nagyon komoly berendezéssel lehet csak mérni : D
1. Csináltad már valamelyiket? Igenis lehet eredményeket elérni mindkettővel.
Mivel két teljesen más mozgás, így nincs összehasonlítás, de minkettő jó.
Edző vagyok, ismerem az alap mozgásformákat.. bár kevés ember él aki ne ismerné a futást vagy a biciklizést..
Középszerű semmi mozgások, kivéve intenzív / élsport szinten. Egyik sem azért van, hogy átmozgassa az egész testet, ideg-izom összhangot, mozgás koordinációt vagy ízületi mobilitást fejlesszen. Simán csak mozgások, enyhe izomstimulációra, kardió edzéshez.. ilyen szempontból viszont mindkettő jó, tekerés az ízületeknek kíméletesebb.
46%os, ha jól tudom, a szervezet akkor éget zsírt, amikor tartósan aerob tartományban van a szervezet, szóval a szívverése 120-140 közt van (egyénenként eltérő lehet)
a futást lehet "kardiósan" és "aerobul" (ez sokaknak már inkább kocogás) művelni..
szóval ne mondd már kérlek, hogy 40 perc 8 km/h-s kocogás nem intenzív :D bár ki tudja kinek mit jelent az intenzív. számomra azt, hogy intenzíven égetjük a zsírt :)
te ilyen khm önjelölt edző vagy? :D
Önvédelem oktató vagyok.
Ettől függetlenül elfogadom, hogy 7 milliárd különböző világnézet lehet, azaz sok ember lehet, aki másképp hisz a dolgokban mint ahogyan azok működnek (nem, mint ahogyan én hiszek bennük)
Ezért a vitáknak nem sok értelmét látom.
A mainstream edzéselméleti baromságokban nem hiszek, számomra jeleztem, hogy baromságok.
A debil fogyózásokban nem hiszek.
A biokémiában viszonylag hiszek. Eszerint nem tudom hogyan sikerült divatossá tenni az aerob zsírégetés dumát, talán ha már van olyan, hogy tudomány-vallás, akkor a hátrányai mellett az előnyeit is ki kellene használni.
Márpedig ha biológiából, biokémiából indulunk ki, akkor zsírégetés..
Mindig és minden edzésforma mellett van, de étkezés, hormonrendszer és metabolikus állapot kérdése. Ehhez képest elterjesztették az aerob időpocs.. edzésről, hogy az a fogyókúrázók edzése.. és ez sosem volt hiteles, még régen sem, csak egyszerűen kitalálták és a középszerűbb edzők, sportolók szajkózták.
HMMM.
"és tudományosan alá tudod támasztani"
A tudomány csupán egy vallás, ne dőlj be neki. Ha óvatosan és kellő kételkedéssel fogadod a tudományos eredményeket, akkor igazságokat is találhatsz köztük. Bár az igazság mindig szemlélet kérdése, ritkán objektív.
"hogy miért is nem létezik az aerob kocogás."
Létezik.
"Sajnos a te szövegelésed is annyira hiteles,mint a többi "középszerű" edzőé"
Nem is szándékozom versenyezni mások hitelességével.
"!Napi fél óra tekeréssel 30 kilót fogytam"
Nem az izommunka/edzés/tekerés fogyaszt, hanem a kalóriadeficit, tehát az adott életmód mellett az étkezés mennyisége (és minősége, hiszen az ételeink minősége is szabályozza a kalória felhasználásunkat, metabolikus egészségünket így a kalóriadeficit kérdésre hatással van az is, mit eszünk).
***engem nem bánt meg, ha valaki abban hisz, hogy a biciklizés, zumbázás, flabeloszozás, akármilyen mozgás segítette a fogyásban. Részemről jó, ha az emberek mozognak, én annak is örülök, ha értelmesebb mozgásfajtákat választanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!