Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 napos kihívások érnek valamit?

30 napos kihívások érnek valamit?

Figyelt kérdés
166 cm vagyok, 66 kg, fogyókúrázok és 3 hónapja futok, fogytam is kb 6 kg-ot. Viszont szeretnék közben formásodni is, meg, hogy ne lógjon a bőröm, legyen feszes. Tudom, hogy ezt 30 nap alatt nem lehet elérni, de gondoltam kezdésnek megtenné. Egy 30 napos láb, 30 napos kar, 30 napos has és 30 napos plank kihívásra gondoltam. Ezzel érhetek el valami eredményt?

#diéta #fogyókúra #plank challenge
2015. ápr. 21. 18:40
 1/6 anonim válasza:
Ez csak az én magánvéleményem (nem vagyok testépítő, se fitness guru), de ez most nem világos. Jól értem, hogy külön akarod ezeket csinálni? Annak mi értelme? Az összes testrészedet mozgasd meg és rengeteget kardiózz. Ezt nem csak 30 napig kell betartani. Gondolom egyértelmű, de azért leírom, hogy a helyes étkezésre legalább annyira oda kell figyelni mint az edzésre.
2015. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem-nem :) Úgy értem, hogy egymás után csinálnám ezeket, 30 napig. Tehát nem az egyiket 30 napig, aztán a másikat. Igen tudom,hangsúlyozom, hogy emellett minden nap-minden második nap futok 2x15 vagy 2x20 percet pár perc megállással. Az étkezésre is odafigyelek (a testépítők már koplalásnak mondanák, de nem az, mert nem vagyok éhes).

Arra lennék kíváncsi, hogy ez KEZDETNEK megfelel-e, és pl a narancsbőr meg ezek legalább minimálisan javulnak-e.

2015. ápr. 21. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy éhes, akkor is tudsz koplalni, ha mélyen a tested igényei alatt eszel. Az éhségérzetnek ehhez nincs sok köze, nem mindenkinél működik jól


A fő kérdésedre nem tudom a választ, én csak normálisan erősítenék mindent, életmódszerűen, de bizonyára van, akit motivál az ilyen dolog, én nem értem a logikáját.

2015. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én normálisan erősítek mindent, de emellett csinálok egy has és egy fenék 30 napos kihívást, mert engem motivál és kíváncsi vagyok. Szerintem próbáld ki, veszteni valód nincsen, de mellette még mozogj valamit. :)
2015. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor van maximum hasznuk, ha nem hagyod abba a 30 nap után, hanem életed rendszeres elemeivé válnak. Ha 30 nap alatt nulla befektetéssel el lehetne érni valamit, nem lennének testépítők és elhízott emberek. Ráadásul minden nap edzeni túlzás, megterhelő, az izmoknak pihenésre van szükségük. Az nagyon szép, hogy szeretnél mozogni, de akkor ne ilyen szutykokat csinálj, legalábbis ne rendszertelenül.
2015. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezekben a kihívásokban túl ritkán vannak pihenőnapok. A gyakorlatok jók, és ha mondjuk mindegyikből csinálsz 3-4 sorozatot X ismétlésszámmal mondjuk heti 3-4-szer, akkor ez pont elég.

Igaz, hogy ezeknél sokakat a kihívás szó motivál, hogy elvileg a végére eljutsz egy adott célig (pl. a planknál az 5 perc), és egy közösség részeként lehet csinálni. De inkább csak kiegészítésre jó, vagy a rutint megbolygatni, ha kezd beleunni az ember a szokásos edzéseibe.

2015. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!