Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória és szénhidrát, hogy...

Kalória és szénhidrát, hogy is van ez?!

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos baba anyukája vagyok.175cm 69kg ami enyhén szólva sok nekem.Kb -7 kg a tervem.(2kg maradt rajtam terhessegből a többi hormonterápiának köszönhető)Tejem elapadt,ezért jöhet a diéta és sport.Napi 1 órát szobabiciklizek (pulzus 110-130között) kaloria napi 1600,sok víz,se cukor se fehér liszt.A reggelimben szokott található lenni pici cukor a diétás lekváromban amit teljeskiölésű pirítóssal eszek.Ebed/vacsi csirkemell sok zöldséggel (ez mind párán),nasi 1alma/gyümölcsjoghurt (0% cukor és zsír)/tejbe (0%) főtt zabkorpa .

A napi szénhidrát 170szokott lenni.Szerintetek ez igy jo?vagy tul sok a szénhidrát/kaloria?már mindenhol mást olvasok és el vagyok veszve...


2015. febr. 27. 08:09
 1/4 angelside ***** válasza:

Nem írtad a korod, de a BMR-ed 1500 felettire saccolom, szerintem ez alá semmiképp se menj. Azt a plusz 100 kcal-t személy szerint keveslem, 200-300 plusz simán lehet, ha mellette sportolsz, és gondolom a pici is majd egyre több energiát fog igényelni tőled.


Tehát a helyedben ~1800 kcal-t ennék. Nők alapvető hibája, hogy nem mernek rendesen enni "diéta" alatt, ne ess ebbe a hibába. Közben figyeld a tested, és ha kell korrigálj.


170 Ch reálisnak hangzik, esetleg próbáld meg a 150-et (ez olyan átlagemberes adag) , úgy hogy a fehérjét, zsírt emeled egy kicsit.

2015. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban leszek 24.Nem eszek kevest,jol megválogatom az egészséges kajákat és abból lehet többet is enni és mégis belefér a keretbe.Nem birok éhezni és sanyargatni magam, ha megéhezem megeszek meg pluszba valamit ami nem dob nagyot a kalorián mégis elnyomja az éhséget.Szóval szerinted emelnem kéne a kcal-t?szombatonként szoktam picit többet edzeni (kb 700-800 kalóriát égetek) akkor megeszek 1900-2000 kcalt de meg ugy is mínuszban vagyok.Vagy ezt nem kéne?
2015. febr. 27. 10:11
 3/4 angelside ***** válasza:

Akkor a 25-el nem lőttem nagyon mellé. :)

Elméletileg az 1800-al, és a 2000-el is mínuszban leszel. Próbáld ki, és figyeld magadon a változást, és korrigálj. Ne ijedj be ha hízást tapasztalsz, módosíts! És csak kis lépésekben korrigálj, így tudod a legpontosabban belőni azt a szintet, amitől egészséges ütemben fogysz. Ehhez türelem, és kitartás kell!

2015. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Ugyan ezt akartam írni, de írom le még egyszer.


Esszenciális zsírokra, ásványi anyag, vitamin pótlásra figyelj.

2015. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!