Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

16 évesen olyan túlsúllyal rendelkezem, amit az "átlag" ember 30-40 éves korára szed össze.

Szüleim állandóan zaklatnak miatta, "miért nem mozogsz többet", miért eszel annyit" stb, miközben szinte mindig valamelyikük mellett ott a csoki, keksz vagy nápolyi. Lehet mondani, hogy "nem neked van", de így legalább annyira hiteles a fogyásról beszélni, mint cigivel a szádban a dohányzás leszokására biztatni.

Majdhogynem tésztát eszünk tésztával, hiába kértem, hogy nem akarok, "ennyi nem árt meg neked" stb baromsággal éltetnek, és minden héten van valamilyen.

Engem is zavar a túlsúlyom, de igazából beszélni nem tudok róla és ötletem sincs, ilyen háttérrel mit csináljak.



2015. febr. 15. 16:58
 1/3 papagenou ***** válasza:

próbálj meg nem velük törődni, hanem most csak magadra figyelj, ha már ők úgyis le**nak igazából. egyrészt tényleg mozogj többet. nem kell futni meg nagy dolgokat kezdeni. csak sétálj a suliba, onnan haza - ha mondjuk ez 30percen belüli út (kb 2km) meg ahova csak tudsz. ha már itt tartunk - hány cm, hány kg, f/l?

én 14 évesen fiúként 176cmhez kb 100kg voltam. aztán lefogytam egy nagy stresszes időszak miatt, de visszajött valamennyi. viszont, amivel évek óta alacsonyan tartom a súlyom - 22éves vagyok - az a következő.

reggeli: egy szelet kenyér, zöldséggel, kis felvágott.

tízórai: ugyanez szendvicsként - hisz suliban eszem

ebéd: annyi főtt kaja, hogy ne lakj jól. még ha tésztát eszel, akkor is jobb lesz. ne lakj jól. egyél valamennyit, de még mielőtt úgy éreznéd, hogy tele vagy, hagyd abba az evést. idővel látni fogod mennyit tudsz így megenni és akkor ne is szedj többet. majd ha tovább akarsz fogyni akor ezt is csökkentsd - de csak ésszel.

uzsonnára egy alma

vacsorának pedig natúr joghurt zabpehellyel, gyümölccsel.

inni: tea, víz, tej.


persze nem vagyunk egyformák és egy étkezési szakértő lehet hogy most fejen vágna. de nekem ez tökéletesen bevált és többet most nem tudok segíteni. azt hiszem. a legjobb, ha kísérletezel kicsit és megtalálod a saját utad. de az fontos, hogy soha ne érezd azt, hogy tele vagy.

2015. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdés mire vonatkozik? Fogyni szeretnél?
2015. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nana! Azért, mert a másik előtt ott a nápolyi meg a csoki, neked még nem kötelező enned belőle. Kísértések mindig mindenhol vannak és lesznek, egyszerűen tudni kell nekik ellenállni. Ne fogd másokra a saját gyengeséged!

Amúgy meg ha kövér vagy, akkor kövér vagy, és ezt akár egy másik kövér ember is közölheti veled, mert tény.

Ha zavar, fogyj le, panaszkodás helyett.

Sportolni, mozogni egész biztosan van lehetőséged minden nap. Az étkezésre is oda lehet figyelni. Kizártnak tartom, hogy anyukádék ne vennének meg hetente 1-2 kiló húst legalább, vagy tojást, halat, stb. Nem hiszem, hogy erőszakkal tömnék beléd a süteményt meg a tésztát.

Ezek csak kifogások, ne haragudj, tipikus kamaszkori elhízott kifogások. Ha le akarsz fogyni, akkor emeld meg a valagad, szedd össze magad, és tegyél érte. Ha meg nem, akkor ne rinyálj...

2015. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!