Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás helyett gyors lépés-...

Futás helyett gyors lépés- kocogás?

Figyelt kérdés
Így is mehet a fogyás ha esetleg este otthon nem futok hanem gyorslépésben megyek a futópadon? Persze gondolom lassabban, de azért ez is használ? Mondjuk napi 1óra ? És h a combomat tudjam szálkásítani ahhoz ez elég v ahhoz már futás kéne ? Köszönöm előre is a válaszokat :) Annyi mindent olvastam már és nem tudom már h most mitől fogok fogyni-formásodni v esetleg izmosodni a lábam... :S
2010. febr. 2. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokkal többet ér, mintha semit nem csinálnál.
2010. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Első körben, annyit, hogy maratoni futóként azért bízom abban, hogy érdemleges tanácsot tudok most írni neked!


Az első és legfontosabb, hogy felfogd azt a tényt, hogy a fogyás (nevezzünk inkább testzsírvesztésnek, mert a fogyás alatt általában testsúlycsökkenést értenek, ami jöhet izom, víz, és testzsírvesztésből is) egy velejárója kell legyen a mindennapi edzésnek, nem pedig a célja. Miért?


Tök egyszerű. Általában, ha valaki hajhászik egy konkrét célt, pl. hogy na akkor lefogy, és még ha tudja is, hogy hogyan és még el is éri, akkor az azt követő időszakban miután elérte két dolog történhet: megigérgeti magának, hogy többé nem hízik vissza, vagy egyszerűen tanácstalan.

A lényeg, hogy a rendszeres edzés, az edzés öröme motiváljon, vagy a teljesítmény is akár (ez a legstabilabb motiváló erő, mivel mérhető is a fejlődés, és újabb célok elérésére sarkall).

Én azt mondom, hogy ne félj attól, hogy izmosodni fog a lábat, két okból sem. Egyrészt biológiailag, annál jobban fogsz sovány testtömeget cipelni a csontvázadon, minél több rajtad az izomzat (itt most ne testépítő mértékre gondolj, pár kg izomról beszélünk az egész testedre nézve), az izomtömeg nagyrészt a zsíranyagcserére, és úgy ámblokk az anyagcserére van jó hatással. A másik pedig, hogy lehet hogy kinézetre izmos lesz a comobod, de lehet hogy 5 számmal kisebb nadrágban is kényelmesen is elférsz. Erre személyes tapasztalataim is vannak, mert anno nekem is ez volt, csávó létemre elég hurkás volt a combom, és most hogy már nincs rajtam sok zsír sokkal izmosabbnak néz ki a combom és a lábam, de mégis kisebb nadrágot hordok, jóval kisebbet.


A fogyásról általában: nem fogsz fogyni a combodról kizárólag, ezt kérlek felejtsd el, ennek biológiai korlátai vannak. Nem tevék vagyunk, akik a púpból nyerik a zsírt és a vizet. A tested egyenletesen fogy, de relatíve nem egyenletesen raktároz. Ezért van az, hogy vannak területek ahol vastagabb a zsírréteg rajtad. De mivel fogysz, és egyenletesen jön le, ezért sokkal később fogod látni ott, ahol sok van. Vagyis ebből az jön, hogy ne ott nézegesd a fogyás mértékét, ahol sok zsír van rajtad, hanem kezdetben ott ahol kevés. Én lehetőleg ne egy hét után.


A zsírégetés futás és kocogás közben nagyon összetett:


-van az a teória, hogy a lassú monoton egyenletes tempójú aerob edzés vezet eredményre, és ez igaz is ha relatív számokban értjük,amint abszolút számokra térünk rá, akkor már az intenzívebb edzés hatására több energiát használunk szénhidrátokból és zsírból is, de lehet hogy ez a zsír mennyisége több, mint a lassú aerob esetén, azonban vigyázni is kell ezzel, mert túledzéshez, sérüléshez vezethet, nomeg edzetlen egyénnél nincs is zsírvesztést és állóképesség növekedését kiváltó hatása.


Tehát ezért is megéri konkrétatn edzeni, és rendszeresen állóképességi edzést végezni. Nagyon fontos hogy ne hagyj ki edzést, kivéve ha beteg vagy, esetleg sérült. Az állóképesség nagyon nagyon hamar romlik ha megszakad a rendszeres edzés. Kb. 9 nap kihagyás egy profi futónak 3 hónapba kerül hogy visszatérjen a kihagyás előtti edzettségi állapotba. Akkor képzelheted egy teljesen kezdő esetében ez mennyi idő?!


VEgyél pulzusmérő órát. Ez fontos. A pulzus az első egy évben képlettel határozd meg. 220-életkor, ez a becsült max pulzusod, (ez nem a valós!!!) tehát ennek kell venni a 50-60, 60-70, 70-80% át, 80% fölé ne menj, mert felesleges, az első két zóna érdekeljen elsősorban. Ez lehet hogy sétát jelent, lehet hogy kocogást, később ha edzett leszel, akkor a pulzusod nem fog felemelkeni sétánál, ezért pl. az 50-60% hoz már lehet, hogy futnod kell és nem kocognod, és akkor leszel állóképességi tartományban. Annyi biztos, hogy 50% os pulzus (tehát 200 as max pulzus esetén 100 as pulzus) alatt nem fejlődsz semmi féle szinten.


Ha kitűzöl egy célt, pl. hogy elindulsz egy 5 km es futóeseményen, ahol sok ember van és ez motivál, akkor hajrá!!


Ha konkrét szakirodalmat szeretnél ezzel kapcsolatban, akkor ezt a két könyvet feltétlenül ajánlom:


[link]


[link]


Pulzusmérő órát pedig használj, a futópados mérők nagyon pontatlanok. Erre áldozni kell, de ha úgymond befektetésnek fogod fel, akkor nem is olyan drágák.


itt van választék bőven:


www.zerge.info

2010. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!