Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia után elfogok hízni?

Anorexia után elfogok hízni?

Figyelt kérdés

15/L

173cm vagyok és most hozzá 55kg. Mikor még anorexiás voltam akkor 40kg voltam. Akkor a szüleim rámerőszakolták a süteményeket. És azóta nem tudok leállni az evéssel. Valameddig kibírom(kb.3 nap) édesség nélkül de utána rámtör az evésroham, pedig egészségesen eszek. Reggelire fehérje omlett sonkával, zöldségekkel, tízóraira: 50g zsírszegény túró, ebédre: álltalában csirkemell, hal párolt zöldséggel vagy valamilyen főzelék, és a vacsim is ez szokott lenni, kivéve ha főzelák volt az ebéd. Mozogni is szoktam de úgy látszik ez nem elég, mert megállás nélkül hízok. Még akkor is ha nem is eszek olyan sok édességet(kb 3db keksz) és hízok. Félek, hogy elfogok hízni. Már így se vagyok egy nádszál kisasszony, mert kedzek kövér lenni. Már nem látszik a medencecsontom, egy bordám se, az egész hasam narancsbőrös, mikor leülök felúszógumisodik, a combjaim összeérnek:(((

Hogyan szokhatnák le az evésről? Már nagyon kétségbe vagyok esve:(


2014. aug. 26. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el valamit sportolni, az majd rendben tart. Az anorexia alatt úgy is leépültek az izmaid, ezért ajánlott egy kis izom gyarapodás. Utána már lesz, ami felhasználja az energiát és nem fogsz hízni.
2014. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de sportolok napi szinten. Nagyon szeretek futni. Napi 1 vagy 1,5 órát futok. Szoktam taposón menni és tornzáni is. De hízok és nem áll meg:(((
2014. aug. 26. 14:35
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
A futás, meg a tornázás aztán nagyon izomfejlesztő. Fekvőtámasz,húzódzkodás,guggolás,tolódzkodás, ezeket csináld.
2014. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a fekvőtámaszt már próbáltam, de nem megy. Túl gyenge és vékony a csuklóm. Amúgy tudnátok írni nekem egy jó diétás étrendet, tudom hogy nekem kéne nézni, de sehol sem tanálok a neten megbízhatót. A feminám vannak azok jók?
2014. aug. 26. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem még mindig van valami benned a betegségedből...még szép, hogy nem látszanak a csontjaid hiszen az az egészséges. Meg az is, hogy összeérnek a combjaid. A hasa meg mindenkinek hurkás lesz mert ott lazább a bőr, hogy az ember megfelelően tudjon mozogni. Ülés közben nem lehet feszes a has.

Az lenne a baj, ha kilátszódnának a csontjaid!

Mellesleg az anorexia alatt a szervezeted kiéhezett és most igyekszik mindent bepótolni és raktározni.

Az édesre meg szinte mindenki bukik, én is szénhidrát függő vagyok.

Két dolgot is tudsz tenni.

Először is a kocogás helyett - ami nálam se sokat hatott - inkább konditerembe menj és egy kicsit keményebben mozgasd meg magad.

Másrészt meg az édességet reggelire hagyod mert a nap indításához kell az energia délután, este hanyagold.

Javaslom, hogy süss magadnak diétás sütiket, ha lehet durum és rozsliszt vagy teljes kiőrlésű lisztekből.

Nálam a diétás muffin nagyon bevált.

A neten rengeteg diétás, cukormentes receptet találsz.


Csak egyre figyelj oda: ne vidd túlzásba! Ne ess vissza.

Én is 173 centi vagyok de 55 kilósan soványnak tartottam magam és a környezetem is annak tartott.

Később rájöttem, hogy 60 kilósan vagyok igazán csinos, nőies, egészséges külsejű nő.

2014. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazából az anorexia egy testképzavar, talán ezért látod magad most kövérnek, pedig ez a testsúly pont optimális a magasságodhoz, még tudsz is egy kicsit hízni, anélkül, hogy nagyon feltűnne. Nem az evésről kell leszoknod, hanem el kell fogadnod, hogy most vagy egészséges és szép.

Esetleg egy edzőtermet felkereshetnél, azzal már elég jól formában tarthatod mindened, talán még egy személyi edzőt is találnál, aki normális (sajnos manapság elég kevés ilyen létezik).

2014. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a családom és a baráti köröm szerint most irigylésre méltóan szép vagyok, de én nem érzem magam annak, na mindegy. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat:)))
2014. aug. 26. 14:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus, mivel te még mindig anorexiás vagy, különben nem a kiálló csontú test lenne az ideálod.
2014. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grapp ***** válasza:
Mi ez az etrend? Hol a rengeteg szenhidrat? Konyorgom masfel ora futas meg a szart is kicsavarja beloled. En srac vagyok 173 centi most 59 kilo, aprilisban 45 voltam es korhazba kerultem redtrictive anorexia miatt.. En a korhazba fekvo betegkent tobb kajat kaptam 0 mozgas mellett mint smennyit te eszel
2016. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fogsz elhizni, nyugi. A lenyeg, hogy sportolj rendszeresen es minimalizald a zsirfogyasztasodat! Az a problema, hogy NAGYON KEVES szenhidratot eszel, rengeteget kellene!
2017. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!