Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek szeptember 1-ig...

Szerintetek szeptember 1-ig lemegy az a 3 kiló?

Figyelt kérdés

Már a fogyó végén vagyok mondhatni. Sikerült leadnom 3-4 kiló felesleget vagy talán egy kicsivel többet is. 3 hete volt ez de akkor nem sokat ettem (nem direkt) és stresszes is voltam szóval hirtelen lefogytam és lementek a melleim. Szinte semmi nem volt és ezen beparáztam. Akkor egy hétig nem igazán figyeltem a kajálásra, sportra és ennek 'köszönhetően' valamelyest visszahíztam őket. Akkor a hasam is elkezdett laposodni és ez a célom a lapos has. Most újrakezdtem és már az sem érdekel ha kisebbek lesznek a melleim csak az a kis úszógumi menjen le. A köldökömtől lefelé 2-3 cm-es zsírréteg.

Napi 3 liter vizet iszom. 5-6 alkalommal eszem 2 óránként kisebb adagokat. Jól megrágom az ételt. Kenyeret nem eszem maximum egy-két szelet elszórva egy héten de az is tönkölykenyér. Pufirizst eszem helyette de nem viszem túlzásba. Eszem egy kis gyümölcsöt is, de inkább csak csirkemellet zöldségekkel esetleg spenóttal vagy párolt káposzta, tojás szóval ilyesmiket. Édességet egyáltalán nem eszem. Tartom magam a kalóriadeficithez.Minden este 45 percet kocogok megállás nélkül. Nem tudom valamit kihagytam-e.

Szerintetek össze fog jönni? Sikerülhet? Bizakodó és kitartó vagyok.



2014. aug. 6. 14:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és tudom jól hogy nincs helyi fogyás. Nem is zavar ha lemegy egy pár centi mindenhonnan.
2014. aug. 6. 14:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó pár kiló szokott a legnehezebben lemenni, szóval itt tényleg nagy kitartás kell. De tudod, ha eddig eljutottál, már nem éri meg feladni. :)


Azért arra figyelj, hogy legyen pihenőnap, ne minden nap edz, mert az sem jó. Kell az izmoknak, a szervezetnek a regenerálódás, ami nem megy, ha folyamatosan minden nap terhelve van. Egyébként, ha napi szinten kocogsz, az állóképességed viszonylag jó lehet. Ajánlom figyelmedbe az intervallumos edzéseket, aminek az a lényege, hogy aktív és a passzív időszak váltakozik az edzés során. Az edzés időtartama rövidebb, mint egy sima kocogásnál, bicózásnál stb., általában 20-25, esetleg 30 perc, viszont nagyon jól felpörgeti az anyagcserét, ami fogyás szempontjából jó.

Az intervallumos edzést magad is kialakíthatod, ha ragaszkodsz a kocogáshoz, edzettségi szintednek megfelelően pl. 30 mp futás, amikor tényleg erős tempóban futsz, 10 mp pihenő, amikor sétálsz. Ezt 20-25 percen keresztül, előtte bemelegítés, utána nyújtás.

Az intervallumos edzés nagyon jól felpörget tényleg, ha esetleg előre készített intervallumos edzést megnéznél, itt találsz: [link]

Ha biztosra akarsz menni, iktass be mellé erősítő edzéseket.

Péntek Enikő edzései egyébként nagyon jók, átmozgatnak, kifárasztanak és fejlesztenek. Az eredmény sem marad el.


DE! Heti 1-2 pihenőnapot tényleg tarts, hogy a szervezeted regenerálódni tudjon.

És a végére egy jó tanács: ne csak a kg-kat nézd, hiszen az csalóka lehet. Ha a sportolástól izmosodsz, nem is fog kevesebbet mutatni a mérleg, hiába ég közben a zsír. Az izom nehezebb, mint a zsír, ezért lehetetlen, hogyha esetleg izmosodsz egy kicsit, akkor kevesebbet mutasson a mérleg. Ezért jó a centi. Lehet, hogy a mérleg még ugyanannyit mutat, de ha a centi kevesebbet, az elég jól tud motiválni. Hiszen ez azt jelenti, hogy alakul a változás, formásodsz, és egyre szembetűnőbb lesz a változás. :)

2014. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretlek! :)

Ez volt az eddigi legértelmesebb kérdés amit láttam. Van benne hiba de akkor is.


Nem kell naponta futni. A testnek kell a regeneráció, heti 3-4 elég, max 5.


Mi az, hogy a "fogyó végén"? Ha abbahagyod visszahízol. Válts életmódot és az egész életeden keresztül csináld!


Étkezz változatosan! Tudod, hogy a zablisztből mennyi minden készíthető? A zablepénytől kezdve a pizzáig. Renegeteg sütit is lehet belőle csinálni. Szóval nem csak csirkét kell enni zöldséggel. Jó, persze ez az alap, szóval ez maradjon is meg :) Szerintem ha folytatod akkor sikerülhet, ha nem sikerül sz@rd le és csináld.


Édességet és sütit is ehetsz, mint említettem sok-sok finomságot lehet készíteni. Ajánlom neked a következő oldalakat: [link]

[link]

2014. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Mindkettő nagyon hasznos volt megy is a zöld kéz! :)

Hát igen tudom hogy erre nem kúraként kell tekinteni és én el is döntöttem hogy valamilyen szinten ez életmód marad DE hogyha lemegy az a h ü.lye zsír az alhasamról végre akkor szeretném visszainvitálni a kedvenc sütijeimet stb persze nem kilószámra zabálva. A sportot nem fogom abbahagyni. Igaz hogy koleszos leszek suli közben (16 vagyok) de ott van futópad a menzán pedig próbálom az egészségesebbik menüt választani és ha olyan van az egyik felét megenni a másik felét pedig későbbre eltenni hogy ne terheljem az emésztőrendszeremet. Sütöttem magamnak édesítőszeres zabpelyhes sütit de borzalmas lett és lekvárral. De az azért volt rossz mert egy egész napos édességzabálás lett belőle sírógörccsel fűszerezve. Szóval ott tudtam hogy el..sztam. Ez volt kb. 5 napja. Most valamivel több szénhidrátot viszek be hogy ez ne forduljon elő. :s

2014. aug. 6. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezt a 3 kg-t le szeretnéd adni, ha úgy adódik, még ehetsz egy szelet sütit. Most nyilván nem arra gondolok, hogy folyton, ok nélkül is, de ha pl. van otthon süti valamilyen alkalomból, nyugodtan egyél belőle egy szeletet, esetleg kettőt. Így elkerülheted, hogy rájöjjön egy olyan nap, hogy egész nap eszel ilyen finomságokat.


Szóval hosszútávon jobb, ha néha kis mértékben elcsábulsz, mintha egyszerre sokat eszel.

2014. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát most egyelőre nem kívánom hálisten. Mit gondoltok akkor végül is reális cél elsejéig? :s
2014. aug. 6. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma pontosan 1500 kalóriát ettem ha nem kevesebbet. Sétáltam egy órát közepes tempóban de azért kicsit megizzadtam. Meglesz a 3 liter folyadék is mindjárt. Akkor azt hiszem ez a pihenőnapom. Egyébként érzem rendesen a kocogást alig állok lábra. :)
2014. aug. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!