Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A cukor elhagyása, illetve...

A cukor elhagyása, illetve minimálisra csökkentése milyen kedvező hatással lesz a testre?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhagyod a cukrot meg a szénhidrát jó részét fogyni fogsz.
2010. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
40%
És ha helyette nátrium-ciklamátot (vagy mifenét), meg szacharint használsz édesítőnek, akkor még akár rákos is lehetsz...amellet, hogy megfosztod a szervezeted a egyik fő energiaforrásától.
2010. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: Teljesen igazad van!


Ezeknek az édesítőszereknek olcsóbb az előállítása,mint a normális cukroknak(és még pár százszor édesebbek is),ezért van annyi sok ratyi energia-csökkentett lötty.

A kutatási ismeretek eléggé hiányosak ezen a téren,szóval ki tudja, 30 év múlva lehet kiderül,hogy mégsem olyan jók, mint mondják. Neten lehet ezt is,azt is olvasni a különböző édesítőszerekről,én azt mondom,hogy az ember immáron több ezer éve eszik cukrokat,habár nem ennyit,mint manapság...

A diabéteszeseknek persze nincs sok választásuk.

2010. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a szénhidrátot természetes forrásból biztositsd. gyümölcs, zöldség. a keményitőt, és az összetett cukrokat, az ún. üres kalóriákat (csokoládé, keksz, stb.) került. sőt az ivóleveket is messziről kerüld el,nagyon sok bennük a cukor és nagyon nehezen emészti meg a szervezet. mármint a boltit. házilag csinálj inkább.

valójában minden hizlal, aminek ize van. ezért a legjobb ha vizet iszol. hosszútávon jobbkedved lesz, és energikusabb leszel, ha kiiktatod a cukros ételeket.

az alma is jótékony hatású lehet, illetve vannak még más vércukorszintszavályozó gyümölcsök.

2010. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
68%
A kutatások már kimutatták: a cukorpótlók veszélyesebbek mint a cukor maga, ahogyan a margarinnal is ez a helyzet, hogy rosszabb mint a vaj. Túlzásokba esve persze a cukor káros, de mi nem? Még a vitaminok is...
2010. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ezt teszem 3 hónapja.Cukrot csak a kávémba teszek,hetente egyszer eszem egy kis sütit,vagy csokit,de van hogy pudingot joghurtot.De csak egyszer egy héten.Finomlisztes dolgokat is ritkán eszem,helyette korpás zsömit eszek.Nagyon laktat.

Élettani hatása a cukor csökkentésének:Nem vagyok fáradt,pedig nagyon korán kelek,nem fáj a fejem.Amedig több édességet ettem minden héten kb.:4-szer fájt a fejem,most három hónap alatt 2-szer.

Jól írta valaki,hogy a gyümi és a zöldség egésséges szénhidrát,de enni kell gabonát is,arra is szükségünk van.Csak nem mindegy mikor,és milyet,és mennyit eszünk.

Ezeket leszámítva semmit nem változtattam az étkezésemen,8kiló ment le.

Sok sikert!

2010. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kiváncsi leszek, én napi 3-4 kávét iszok, eddig mindegyiket 2 kanál cukorral ittam, most cukor nélkül...meg persze mozgok is...remélem lesz hatása
2010. jan. 8. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtudod inni cukornélkül az király.De ne tegyél bele édesítőt se ha úgy is ízlik.Én nagyon sok édességet ettem,ezért csak a kávémba hagytam meg a cukrot,de három helyett,csak kettőt teszek bele.Napi két kávét iszom,nagy csészébe sok tejjel.De a teát cukornélkül iszom.Ja előttedszóló voltam.
2010. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok mindent találsz:

[link]

2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2010. jan. 9. 06:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!