Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csoki helyett banán?

Csoki helyett banán?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok kövér, nem szeretnék fogyni meg semmi ilyesmi, de nagyon sok csokit és édességet eszek. Tényleg nagyon sokat. Több rokonom szerint ez nem egészséges, és én is szeretnék ezen változtatni, mert ez egy fajta függőség lett nálam. Mondjuk szerencsés vagyok, mert elég sok dolgot ehetek hízás nélkül.

Na szóval a lényeg hogy kb 2 hete próbálom kivonni az édességeket az életemből. Próbálkozom legalábbis. És rájöttem hogy amikor valami miatt nagyon édességet kívánok ahelyett hogy megennék két tábla csokit fagyasztott banánt eszek. (feldarabolok egy banánt, be a mélyhűtőbe. olyan mint a fagyi :D )

És amikor erről beszélgettem egyik barátommal nemrég, megkaptam, hogy nem szabadna banánt ennem az édességek és a csoki helyett mert az ugyanolyan mintha csokit ennék. Mert hogy sok cukor van benne, meg szénhidrát meg mit tudom én még mi.

Szerintetek is valami mással kéne "leszoknom"?



2014. máj. 23. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A banán tökéletes. Nem véletlenül használják tömegnövelő diétánál. Egyébként meg próbálj meg nyers zöldséget enni. Rágcsálj el egy répát,zellert, vagy csinálj salátákat.
2014. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nahát, Te vagy a második ember, akiről tudom, hogy fagyasztott banánt eszik :D Én nagyon szeretem, egy karika fagyasztott banán kakaóba mártva nagyon bejövős, szolidabb csokivágyra elég is (max. megismétlem még párszor). Sokkal szórakoztatóbb, mint a normál banán, tovább tart egy deka, mint a normálból egy egész...

Ha valaki eszik gyümölcsöt, annak semmi erkölcsi alapja beszólni a banánkarikáimra, mivel keveset eszem belőlük (de a 3-6 banános napjaimra se, az az én dolgom, hogy az egekbe lövöm a szénhidrátomat vagy sem. amúgy nekem nem éri meg, de néha 1-2 banán az kell).


A banán nem olyan, mint a csoki. Egészen más. Van benne cukor, de természetesebb és jobb, mint az élelmiszeripari verzió, ha nem is olyan jó, mint a Te kertedben termett saját gyümölcs, de hagyjuk az ökológiai lábnyomot és egyebeket.

A csokiban sok zsír is van, ami persze nem baj. De ezért sem olyan, mint a banán... Amúgy szénhidrátszegényen is lehet csokit csinálni, ha nem is olyan jót, mint a normál.

2014. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!