Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érzem azt hogy kövér...

Miért érzem azt hogy kövér vagyok? :/

Figyelt kérdés

12/L

kb. pár hete ésszre vettem hogy egyre többet eszem.És azt is hogy kezdek hizni.És nem szerettem volna elhizni.És elhatároztam hogy elkezdek fogyokúrázni persze nem sikerült betartanom. minnél többet eszettem. (a barátaim,szüleim azt mondták hogy nem fogynom hanem inkább hiznom kéne)De én akkoris is fogyozni szerettem volna.mert lapos hasat szerettem volna.és vékonyabb lenni. mivel vastagnak éreztem a combomat stb. És a suliban a multhéten,voltak súlyt,cm-t mérni. 41 kg.158 cm-t mértek.ÉS elötte már többszöris mértem a sullyomat akkoris annyi volt.de akkoris fogyni akartam.És még többet ettem.Tegnap nem sokat ettem.Ma pedig alighogy ettem valamit.Mivel reggelinél alig ettem 2 falatot,de még annyit sem.Mert nem birtam lenyomni a torkomon a szendvicset.Mert ugyiréztem hogy mindjárt oda hányok töle stb.És körül néztem otthon hogy mi van otthon étel.De semmit nem bírtam enni pedig éhes voltam.Ez volt délben is.Most meg este elkezdett nagyon fájni az oldalam/hasam.És mintha laposabbnak láttam volna/látnám a hasam persze szerintem ez hülyeség de akkoris.Most tudtam enni de csak egy fél szendvicset.Ez mitől lehet?Miért érzem magam kövérnek amikor egyáltalán nem vagyok az? A multkor a neten láttam ilyen testömeg kalkulátort be irtam hogy 158 cm. 41 kg.És azt irta ki hogy el vagyok hizva és javasolt a fogyokura,diéta. eléggé fáradt voltam stb.És utána egész éjjel ez volt a fejemben hogy fogynom kéne? stb.



2014. márc. 30. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben a korban rövid idő alatt rengeteget változik a tested, és szerintem nincs értelme erőltetni se a fogyást, se a hízást.
2014. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol találtad azt a kalkulátort? Az adataid alapján ez már bőven a sovány kategória.


Ha éhezteted magad, enni sem bírsz, akkor fordulj pszichológushoz, mert komoly gondok lesznek, vagyis vannak. Ott majd kiderül, milyen problémáid vezettek eddig.

2014. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Rosszul nézted azt a kalkulátort, mert ez a sovány kategória, semmiképpen sem kell fogynod.

2. 12 évesen nem hízni kezdesz el, hanem nőiesedni. Változni fog a tested, az arányaid. Ezzel nem tudsz mit csinálni, és nem is kell. A hirtelen éhség is ezért van. Zabálni persze nem kell elkezdeni, de, ha ennyi idősen fogyózol és koplalsz, elképesztően beteg leszel nagyon rövid idő alatt.

3. Azért nem tudtál enni, mert bemagyarázod magadnak ezt a hülyeséget, és olyasmivel foglalkozol, amivel nagyon nem kellene.

4. Inkább mennél futkározni, biciklizni, barátokkal játszani. Nem sokáig leszel már gyerek, de most még az vagy, úgyhogy légyszíves, viselkedjél is úgy, és ne a centijeidet meg súlyodat figyeld!

5. Ha valamin aggódni akarsz, akkor a helyesírásodon, és a fogalmazási készséged teljes hiányán kellene. Olvass sokat, gyakorolj. Az sokkal fontosabb a jövőd szempontjából, mint hogy fél kilóval több, vagy kevesebb vagy-e.

2014. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előbb nézz körül a családodban (elsősorban a nagyszülők tekintetében), van-e (volt-e) túlsúlyos köztük. Ha igen akkor van esélyed, hogy egyszerűen örökletesen van rá hajlamod. Egyébként meg látod ezt hívják agymosásnak, divatnak és hasonlónak. Amikor valaki képtelen elfogadni mást is, meg saját magát is olyannak, amilyen, hanem felül a reklámnak, a pénz által hajtott divatnak és már a tudata is átalakul, hamis önképe alakul ki.
2014. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4-es: a hízásra való hajlam nem örökölhető.
2014. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: Igen, az allergiára, 2-es típusú cukorbetegségre, balkezességre, rákra, depresszióra, veseelégtelenségre stb. való hajlam örökölhető, csak az elhízásra való nem.
2014. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, pontatlan voltam: örökölhető, de ritkán. A családokra jellemző elhízás inkább a környezeti hatáésoknak tudható be.

Pusztán genetikus hajlam ritka, legtöbbször más betegségekkel együtt jár, lásd: [link]

2014. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én 14 vagyok ugyanúgy elkezdtem diétázni 11 évesen 75 kg voltam ma 14 vagyok és 65 kg körül vagyok és még most is fogyókurázok de mar annyit fogytam h mindig beteg vagyok egyre tobb bajom van és tudom h ez nem helyes de csinálom és szerintem neked se kéne csinálni és nem nézek ki annyinak amennyi vagyok mert nagyon magas vagyok 173 cm a kalkulátor is jót mutat és neked pedig eszedbe se jusson diétázni mert b nagyon sovány vagy !!!! és vigyázz nehogy anorexiába folyamodj át ... sok sikert
2014. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!