Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A banán tényleg hizlal?

A banán tényleg hizlal?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 20:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

A gyümölcsök között a magasabb kalória tartalmúak közé tartozik, de soha ne a gyümölcsöktől félj.

Nincs olyan ember a földön, aki a banán miatt kövér.

2014. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

O en nem a dietasoknak mondtam a tiltolistat:-), hanem cukorbetegeknel igenis "tiltolistas", de a cukorbeteg az nem a fogyokuras kover ember:-)). Nagyapam jo 40 eve cukorbeteg, az ekejetol megmondtak mit-hogyan mennyit. Persze ehet sutit pl egy falatot vagy banant egy falatot, de az alma sokkal jobb, szolo szinten nem stb. egy tapertek tablazatot kell keresni es megnezni x darab gyumolcsot, hogy melyikben mennyi szenhidrat, cukor stb. van es akkor el lehet donteni, hogy melyik a legjobban hizlalo:-).

A banannak van Afrikaban egy sutesre-fozesre nemesitett fajtaja ugy tudom hogy fajra ugyanaz csak az nem edes es foznek, sutnek belole ("főzőbanan" vagy mi:-)). Na nyilvan nem azert mert kaloriaszegeny....

Egy konkret esetet tudok: ismerosnek reggel ehgyomri vervetelre kellett mennie cukorszintet meretnie, rossz eredmenye lett, magas volt a cukra, aztan kiderult, hogy ja este egy banant megevett (nem ejfelkor...), megismeteltek a vizsgalatot termeszetesen, akkor nem banant valasztott vacsorara;-), a vercukorszintje rendben is volt a vizsgalaton. (de persze ezer mas ok is lehet, de az orvos ezt tartotta legvaloszinubbnek).

2014. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

3-as, 12,es voltam banan a legmagasabb, szolo koveti 40 eve meg tudtak;-) egy jo link

[link]

2014. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a táblázatot!!!
2014. márc. 28. 22:39
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#12: Ó, nem Rólad beszéltem, hanem azokról, akik itt a gyk-n elég sokszor leírják, hogy aki fogyni akar, az sosem ehet banánt és aszalt gyümölcsöt. Egyesek az összes gyümölcsöt tiltólistára teszik a fogyókúra alatt. Nem maguknak, mindenkinek. Na ezzel nem értek egyek :) A cukorbetegek kérdésköre persze más.
2014. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ mihez képest. Sokkal jobb, mint ha egy nagy szendvicset ennél vagy cukros, csokis gabonapelyhet reggelire. Nekem pl bőven elég egy banán reggelire, mostanában nem eszem, mert mégjobban visszavettem a szénhidrátot. Szóval szigorú diétába nem való, amúgy sokkal jobb mint valami péksüti reggelire.
2014. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 dr filippo ongaro ***** válasza:
79%
Mi az itt senki sem tud a banánról semmit? csak, hogy ne edd mert túl kalóriás stb. Edd nyugodtan rengeteg jótékony hatása van, és nem befolyásolja a testsúly csökkenést.
2014. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!