Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan pörgessem fel az...

Hogyan pörgessem fel az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Dél után megeszem az ebédem, és másnap délelőttig dugig vagyok. Ez azért nem jó, mert muszáj vacsoráznom. Igyekszem minél hamarabb megkajálni este, de ilyenkor még olyan szinten nem vagyok éhes, hogy akármilyen keveset eszem, mindig lelkiismeret furdalásom van, hogy így 'teleeszem' magam, mikor nem is vagyok éhes..

(Mondjuk ehhez gondolom hozzájárul, hogy előtte eléggé sokáig koplaltam, de ebből szeretnék most kikászálódni).

Előre is köszönöm!



2014. márc. 14. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Többször keveset.

Egyél ebédre kevesebbet, hogy este is tudj enni.

Minél több rostosat, egyél leveseket amik tartalmasabbak (zöldséges, húsos) és utána kevesebb másodikat pl salátát tojással vagy párolt hallal.

Igyál sokat, vizet, teát cukor nélkül, lédús zöldségeket.

Reggelire kefírt zabkorpával, aszalt szilvával ami jó anyagcsere pörgető.

Vacsorára mondjuk körözöttet paprikába töltve, vagy könnyű főzelékeket lágy tojással, párolt hallal vagy hússal.

2014. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha korábban koplaltál, fontos, hogy apránként változtass az étkezési szokásaidon. Fontosabb, hogy rendszeresen egyél, minthogy annyit egyél egyszerre, amennyit alapból kellene. A koplalásnak köszönhetően a gyomrod összeszűkült, viszont megfelelő mennyiségű táplálék hiányában az anyagcseréd, életritmusod lelassult, a szervezeted tartalékolni kezdett. Ezt kellene megszüntetni.


Alapvetően 5x kellene enni egy nap, kisebb adagokat. Ha az ebédet soknak érzed, ne edd meg az egészet, csak a felét, vagy a háromnegyedét. Nem kötelező az egészet megenni. Egyébként sem jó tele enni magunkat. Csak nehezítjük a gyomor munkáját, lassítjuk az emésztés folyamatát.


Tehát fontos, hogy fokozatosan szoktasd magad az egészséges étkezésekhez.

Az anyagcserére jó hatással vannak a rostban gazdag ételek, illetve a zöldtea.

2014. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezzel együtt az étvágyam is nőni fog? Nagyon rossz, hogy annyi lehetőség van, ennék is, de nem kívánom, és tudom, hogyha így megenném, egész nap mérgelődnék később miatta...:P

Szóval sok zöldség? Gyümölcs az jöhet? (Nem szeretnék hízni, csak szeretném, hogy jobban essenek az ételek.)

2014. márc. 14. 19:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Hétvégén mondjuk megreggelizünk (mondjuk 10-kor), erre Apa bejelenti, hogy halászlét főz (mondjuk 2 körül lenne a kaja)-> Tiszta ideg vagyok utána, hogy mindjárt itt a finom kaja, amit imádok, de semmi étvágyam hozzá. Ennek ellenére persze jó volna minél korábban megenni, hogy "ne számítson annyira hízlalónak"...
2014. márc. 14. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
pyruvat
2014. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!