Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki egy edzésterve...

Segítene valaki egy edzéstervet és egy diétás étrendet összeírni?

Figyelt kérdés
157cm vagyok 63 kg 17/L. szerintem elég sok .. Meg egyre többen mondják hogy kövér vagyok..és ez nekem rosszul esik..nem tudom mit ehetek és mennyit..mert van aki azt mondja hogy mindent meg lehet enni (pl: pizzát , csokit) és van olyan is aki azt mondja hogy semmi ilyesmit nem szabad enni..hallotam róla hogy sok mindenkinek segített hogy 6.óra után nem evett semmit... Nem tudom mennyire hatásos... Sportban is bizonytalan vagyok..nem tudom melyik lenne a legjobb talán a futás..vagy a zumba..megköszönném ha segítenétek!
2014. jan. 31. 13:47
 1/2 anonim válasza:

Hát ez egy elég összetett kérdés, látatlanban nem lehet ebben segíteni...Vedd a fáradságot, és menj el a helyi edzőterembe, és kérj profi segítséget! Nem kell rögtön havi bérletet venned, és egy hónapra kifizetned az edzőt, elég pár alkalom, amíg átbeszélitek, min akarsz változtatni (fogyni, szálkásodni, esetleg izmosodni), mert mindegyik más-más mozgásformát igényel. Ne félj súlyzót fogni, mondván, hogy fogyni akarsz, hidd el, sokkal jobban ég a zsír súlyzós edzéstől! Közben kardiózhatsz is, a futás, és a lépcsőzőgép elég hatásos. Nem kell megszakadni, ha eddig nem sportoltál sokat, kezdd pl. napi 20 perc kocogással, futással. Ez is pl. legyen intervallum: mondjuk fuss 1 percet gyorsan, 2 percet lassabban. Ez hatásosabb jóval, minthogy 20 percig u.az a tempó... Hidd el, csak a kezdet nehéz. A zumbától én személy szerint nem gondolom, hogy minőségi változást érhetsz el, nagyjából 1 órányi szórakozás...


A kaja kérdés az megint egy nehéz kérdés...Ne legyél rest egy kicsit utánajárni a neten, hogy a sportolók, esetleg bodysok, vagy fitness modellek mit esznek és miből mennyit...nagyon fontos!! Meg fogod látni, hogy a kaja számít kb. 70%-ban, míg az edzés 30%-ban a kívánt eredmény eléréséhez. No persze nem kell az ő étrendjüket követned, hacsak annyira eltökélt nem leszel mint ők.. :)

Viszont felejtsd el a péksüteményeket, cukrokat, fehér lisztet. Egyél sok fehérjét, csirke, pulyka húst (persze ezt sem rántva), sok zöldséggel, a gyümölcsöt is inkább délelőtt fogyaszd, a gyümölcscukor miatt.

Barna vagy basmati rizst fogyassz többet, mint mondjuk krumplit. Ezt kiválthatod édesburgonyával is. Reggelre ehetsz pl. joghurtot (ebből sem a cukrosabb fajtát, vannak pl 0,1-esek is) zabpehellyel, gyümölccsel összekeverve. Vagy puffasztott rizs+paradicsom, ubi vagy paprika, 3 főtt tojással, aminek csak az egyik sárgáját eszed meg...

Az, hogy valaki nem eszik este 6 után, a legnagyobb baromság, amit a szervezetével tehet...hisz gondolj bele, min. 12 óráig nem viszel be tápanyagot a szervezetedbe.... egyél akkor is fehérjét (csirke pulyka hús+zöldség), ilyenkor már arra kell figyelni, hogy szénhidrátot ne vigyél be....


És estig lehetne sorolni, de ezek is csak apróságok, és sokat itt fogják feladni, sőt már esetleg neki sem kezdenek, mivel megijednek attól, hogy nem ehetnek kakaóscsigát, palacsintát, pizzát..... Persze bűnözni lehet, és mondjuk a hét egy napján lehet csalni, hogy a szervezet is "örüljön" :) de aki meg erre apellál, az tényleg neki se kezdjen...

Szerintem kérj profi segítséget, nem bánod meg, nomeg ha utánaolvasol dolgoknak (de javaslom ezeket ne női magazinokban tedd, hanem minőségi oldalakon) sokat fejlődhetsz! :)

Sok sikert! Magadért csak te tudsz megdolgozni, senki más! :))

2014. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jaj, és még azt nagyon fontos megjegyezni, hogy NINCS lokális zsírégetés!!!!!!!!!!! Tehát, olyan nincs, hogy én most a hasról vagy fenékről akarok fogyni, és akkor csak felüléseket és lábemeléseket végzek...

Egész testet megmozgató edzésre van szükség, az arányosság miatt is egyrészt, másrészt meg pl. pont a fenék és a has az, ami szokták mondani, a "konyhában készül". Ezeket gondolj bele, naponta mennyit használod, végezhetsz persze 200 felülést naponta, de naponta ezt is fölösleges dolgoztatni, inkább a kajára kell odafigyelni.. Mert lehet kockás hasa bárkinek, ha fölötte van a zsírréteg, ami eltakarja, az meg csak diétával jön elő. :)

És még azt is, ha tudod fogadd meg, hogy az a jó edzés, ami kibillent a komfortzónádból! Ha csak tingli-tanglizol és még meg sem izzadsz edzés végén, és pár hónap múlva elgondolkozol mért nem fejlődtél, akkor azért.... Akkor jó az edzés, ha a végére alig élsz, esetleg a hányinger kerülget, vagy épp másnap még a wc-re is alig bírsz ráülni!!! :) Ekkor jön az eredmény, meg fogod látni, hónapról-hónapra! Ha nem, akkor vmit rosszul csinálsz.

A tudatot kell egy kicsit legyőzni, mert a test sokkal többet bír, csak a tudat akarja egy kicsit gátolni, mivel már nem érzi kényelmesnek...

Remélem tudtam vmelyest segíteni!:)

2014. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!