Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek is ilyen nagy a különbs...

Nektek is ilyen nagy a különbség reggel és este a súlyotok között?

Figyelt kérdés

reggel 58.0 (8 órakor)

este 59.6 (22 órakor)


Lehet a rengeteg víz miatt van amit megiszok?

Most akkor melyik az "igazi" súlyom?



2013. okt. 26. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A reggeli. Nekem is kb 2 kg szokott lenni az eltérés. Nem is mérem este, csak egyszer kétszer kíváncsiságból álltam rá.:)
2013. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nagy a különbség :) Nekem olykor a reggel mért súlyaim között is képes 2 kiló lenni 2 nap alatt, bármilyen irányban. Az emberi test már csak ilyen.

Este fél-1 kilóval szoktam több lenni, mint másnap reggel (kíváncsi fajta vagyok, de én mérhetem napi 6-szor is, nekem nem árt :D). Többnyire féllel, de ha előtte teáztam, akkor többel ;) A reggeli salakanyagürítés is erősen befolyásolja a dolgokat, ugye.

2013. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

A "megmagyarázhatatlan" súlyingadozás valójában nagyon könnyen megmagyarázható. Az esetek döntő többségében a test által visszatartott víz mennyiségének ingadozása adja ezt a fajta eltérést. Lényegesen ritkábban betegség miatt következik be a súlyingadozás.


Más: ezért van az, hogy hacsak nem drasztikus a súlyvesztés/súlygyarapodás, az orvosok kizárólag a testtömegváltozás alapján nagyon ritkán gondolnak betegségre.

2013. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Nekem egy kiló körül szokott lenni a különbség, amitől még nem szisszenek fel.

Én viszont azt nem tudom megérteni, hogy ha a csalónapomon megeszek egy kis csokit (40gr), abból hogy lesz másfél kiló másnapra, mikor semmi mással nem csaltam. :) Utána lemegy, de mégis...

2013. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig 1-2 kilóval többet mutat a mérleg este, mint reggel!
2013. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem most, hogy fogyózom, alig van kb fél kg különbség. De anno simán volt másfél-2 kg is.
2013. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem olyan 90 dekával többet mutat este mint reggel.


Volt már olyan is nem egyszer, hogy sósabbat ettem és a szervezetem megkötötte a vizet! 4-5 kilóval is többet mutatott napokon keresztül, aztán egyik reggel kihúzták a dugót, egész nap pisilni jártam és a nap végére "fogytam" majd 5 kilót. :D


Ezért csak egyszer mérem magam egy héten, akkor is kora reggel.

2013. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3 kiló szokott lenni a különbség.

a reggelt mért súlyt vesszük alapul,ezt a mérést írd az edzésnaplóba.

2013. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na de jó hogy valaki megkérdezte! :)

Mert nekem is egy-másfél kg szokott lenni a különbség, és nem tudtam melyik a "bevallható" súly. :D

Mondjuk én a többet szoktam mondani, de akkor simán a reggeli, pisilés utáni, éhgyomorra mért súly a reális.

Amúgy tényleg vicces, egyszer heccből, kíváncsiságból ráálltam a mérlegre nagydolgom előtt, aztán kijőve a wc-ből újra. 60 dkg-val könnyebb voltam a digitális mérlegen. Lehet hülyeség, de csak kiváncsi voltam hogy az mennyit dob a dolgon. Ezért szoktam mondani barátnőmnek, elmegy kakálni, pisilni és 1 kg-val kevesebb máris. :D

2013. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!