Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek bulimiás lehet az...

Szerintetek bulimiás lehet az új osztálytársunk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Ebben tanévben jött egy új csaj, eddig nagyon szimpatikus, kedves lánynak tűnik.

Az a furcsa, hogy állandóan eszik (néha óra alatt is) egy csomó egészségtelen dolgot, és mégis naaaagyon sovány, szerintem nincs meg 40 kiló. Egyszerűen lehetetlennek tartom, hogy ilyen pici, és ez a kaja mind elfér benne.

Egyszer kiborult a táskája, és akkor is láttam, hogy ott van benne egy csomó csipszes zacsi, meg vagy 4 db 300 grammos milkának a csomagolása.


Nekem is vannak problémáim az evéssel, és rossz nézni, hogy valaki így tönkreteszi magát. De nem merek rákérdezni, mert annyi ideje még nem ismerjük egymást, meg nem tudom, lehet, valami betegsége van, és azért nem hízik.

Ja, és minden szünetben elmegy wc-re.


Szerintetek bulimiás? Ha igen, akkor mit csináljak?


L/18


2013. szept. 24. 14:55
 1/7 anonim válasza:
próbálj puhatolózni nála ne konkrétan kérdezz rá csak jegyezd meg neki pl: hogy de jó neked hogy ennyit tudsz enni és nem hízol hogy csinálod? nem biztos hogy bulémiás az sem hogy beteg lehet pusztán genetika is de ki tudja
2013. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy sokat eszik, még nem jelenti azt, hogy bulimiás. Nekem is volt egy ilyen osztálytársam annak idején, aki nagyon sovány volt, és sokat evett. Sokat kijár szünetekben a mosdóba? Többet kéne tudnunk ahhoz, hogy valamennyire meg tudjuk ítélni, hogy beteg-e vagy sem. Az nem elég, hogy sokat eszik. Sok ember sokat eszik.
2013. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj, most látom, hogy írtad, hogy kijár a mosdóba. Egyszer kövesd, és hallgasd, hogy mit csinál. Lehet hallani, ha valaki hány. Vagy az is furcsa lehet, hogy amint bemegy, lehúzza a vécét, mert a víz csobogásának hangjával akarja elnyomni a hányást. Mondjuk ez baromira nem szép dolog, szóval szerintem várj ezzel, próbálj vele barátkozni, és ha baja van, mindenképp segíts neki!
2013. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már több csajjal együtt mondtuk neki, hogy milyen szerencsés, meg hogy sportol-e, de még azt se... (és hát igen, kicsit irigy vagyok rá) Azt válaszolta, hogy vasból van a gyomra, és hogy higgyük el, hogy ő aztán szeretne hízni, csak nem tud.


Jaj, nem tudom... :/

2013. szept. 24. 15:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Bulimia eseteben falasi rohamok vannak, majd azt kovetoen azonnali kesztetes annak kihanyasara. Az, hogy folyton eszik az iskolaban nem tunik rohamnak (ami egyebkent csak akkor esik meg, ha egyedul vannak, mert a tobbi ember elott titkoljak az allapotukat, es nem szeretne, ha latnak, hogy mennyit megesznek).


Ugy tunik, az osztalytarsad eseteben csak arrol van szo, hogy sokat eszik (ami lehet, hogy most nem latszik rajta, de idovel meg fog, az biztos).

2013. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akár a pajzsmirigyével is gond lehet.

Túlműködés esetén az étvágy megnő, s közben a beteg súlya mégse gyarapszik, hanem fogy.

A belek mozgása is fokozott, akár ezért is járhat többször a wc-re (mondjuk én minden probléma nélkül is óránként jártam a wc-re középiskolában. Egyetemen pedig majd' megvesztem a kétórás előadások miatt).

2013. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A bulimiások többsége inkább próbálja elkerülni az evést nyilvános helyeken, mert attól fél, hogy rájön egy falási roham.

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy a csajnak nagyon gyors az anyagcseréje, azért nem hízik.

2013. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!