Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Insanity? (bőv. Lent)

Insanity? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Ha eddig csak RR tornát csináltam(60-70 perc), és egy hónapja futok is általában 15 percet, akkor belekezdhetek? Nagyon durva? Tudnátok tanácsot adni ezzel kapcsolatban? Akár tapasztalatot is írhattok :)
2013. aug. 2. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A puding próbája az evés... :D Kipróbálod, és meglátod, hogy bírod-e. Nem attól függ, mit mióta csinálsz, hanem, hogy milyen az állóképességed. Ezt mi innen nem fogjuk tudni megmondani. :) De azt hallottam, eléggé kemény. Én P90X-eztem, azt mondják, az Insanity még keményebb. Az elején 10-15 percet bírtam csinálni (én a nulláról kezdtem), aztán egyre könnyebben ment. Szerintem kezd el, és meglátod, hogy megy. Nem baj, ha az elején nem csinálod végig, Róma sem egy nap alatt épült.
2013. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kemény is , de kétes is.


Sokak szerint szembemegy minden egészséges fitneszi elvvel.

Az igazság az, hogy ha 5-10 évvel ezelőtt az volt a szabály, hogy heti 3x 40-60 perc mérsékelt kardió mozgás az ideális, akkor a jelenben ez már elavult, mert mindenki lenyűgöző eredményt akar elérni minimális idő alatt és ezért már nem elég “ csak “ mérsékelten mozogni, hanem őrülten kell kifárasztani azt a szívet és tüdőt.


Az Insanity pont ebbe a kategóriába sorolandó, ugyanis intenzíven megdolgoztatja az egész testet, ugyanakkor nem feltétlenül az éri el a legjobb eredményt, aki kiköpi a tüdejét.

Okosan kell a testet is edzeni, mert az energiát többféleképpen is le lehet vezetni, de hosszú távon nem mindegy, hogy hogyan vezeted le. Voltak már feljegyzések olyan személyekről, akik jelentős súlytól szabadultak meg kimerítő és szívhasító edzések árán, aztán idővel kialakultak olyan panaszok, amik nem alakultak volna ki, ha egy fokkal kiegyensúlyozottabban edzettek volna és a saját szintjüknek megfelelően.


Ez még nem jelenti azt, hogy az intenzív edzések nem jók, sőt. Viszont nem éri meg olyasmivel pazarolni az időt, amit csak kényszerből tennél meg vagy azért, mert a legújabb amerikai trend szerint most ez az, ami garantáltan beválik. Ha így van, akkor inkább menj el egy biciklitúrára, az is irtó intenzív lehet, de legalább friss levegőn végzed és még élvezed is. Ráadásul egy sokkal kiegyensúlyozottabb testmozgás, aminek hosszútávon több előnyei vannak.

2013. aug. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden nap kell mozogni legalább 30 percet, mert mozgatni kell a vért és az ereket. Valamint ajánlatos a hideg-meleg (meleggel kezdve, hideggel befejezve, legalább 5x váltva, fentről lefelé haladva) váltózuhany is, ugyanezen célból, illetve a szauna. Nem kell, hogy ez intenzív futás legyen, sőt. Egy tempósabb séta (főleg kezdőknek), kiválóan megfelel. Aztán, ha növeltük az állóképességünket, lehet növelni az időtartamot, és az intenzitást. A legnagyobb hiba, amit ilyenkor el lehet követni, az az, hogy feszegetjük a saját határainkat. Működhet, látványos eredményt is hozhat. Egy darabig. Aztán majd jön a szervezet vészjelzése, a túledzettség és társai. Hosszú távon sokkal kifizetődőbb a mértékletesség. A saját bőrömön tapasztaltam. Többet fogytam, mikor napi 30 percet gyalogoltam, vagy bicikliztem, mint amikor heti 3-4x "ugrabugráztam" valamire. Egy általam nagyra becsült (és ebben a témában kompetens) személy mondta, hogy ezekkel a fittness videókkal el lehet jutni egy bizonyos szintre, de közel sem arra, amire gondolnánk. Schobert Norbert, de még Rubint Réka is SZTEROIDOZIK, illetve Réka folyamatosan vízhajtózik, hogy megőrizze az alakját. És természetesen keményen edz súlyzókkal. Szóval, egy szónak is száz a vége: A mérték az érték. Ezt nem célzottan Neked írtam Kérdező, csak úgy eszembe jutott.
2013. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy akinek van lehetősége rá, az ússzon. Az egyik legjobb-ha nem a legjobb- sport. Nem terheli az ízületeket, de az összes izomcsoport dolgoztatva van ugyanabban az időben. Céltól függően kell meghatározni a tempót. Állóképesség javításnál lehet "durvulni", de a "majdkiköpöm a tüdőm" elv ott sem játszik. Minden esetre az izomláz garantált. :)
2013. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Jaj de hülye vagy:"Schobert Norbert, de még Rubint Réka is SZTEROIDOZIK"
2013. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert így igaz! Egy bennfentes ismerősöm mondta... Szívesen meggyőzne Téged is szerintem, de "Azoknak, akik hisznek, nem kell bizonyíték, azoknak, akik nem hisznek, semmi sem bizonyíték! További szépet! :)
2013. aug. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!