Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Insanity kérdés?

Insanity kérdés?

Figyelt kérdés

Lassan három hete csinálom az Insanityt, eddig hibátlanul betartottam az edzéstervet, negyven fokban is végigszenvedtem a gyakorlatokat, de ma sajnos lett egy kis hőemelkedésem (37,7-37,8), plusz torokfájás-nátha. Nem komoly, de pénteken indulok nyaralni. Ma és holnap lenne egy Plyo Cardio Circuit és egy Cardio Power & Resistance, aztán pénteken szünet.

Ha ezt a három napot kihagyom és pihenek, hogy rendbe jöjjek nyaralásra, utána fojtathatom ugyanúgy? Mármint olvastam, hogy ha valaki kihagy egy hetet teljesen újból kell kezdenie. Ez a három nap pihenő nagyon durva kihagyás lenne? :/ Ha már ennyit végigküzdöttem nem szeretném, ha úgymond kárba veszne. :)



2013. júl. 31. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért veszne kárba, most ha beteg vagy nyilván ki kell hagyni, akár 1 hetet is, nekem is volt ilyen, de csak azt a hetet kezdtem újra, amelyiknél abbahagytam, visszajön az állóképesség 1-2 edzés után.
2013. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze nem úgy értettem, hogy hiábavaló lenne az eddigi munka, csak azért mégis más újrakezdeni az egészet. :)

Akkor a három napban pihenek, meg esetleg sétálgatok, ha jobban vagyok, aztán csinálom tovább. :) Köszönöm a választ!

2013. júl. 31. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Tavaly én is végigküzdöttem az edzéstervet és idén is. Nekem is volt, hogy ki kellett hagynom majdnem egy hetet (láz, tüdőgyulladás), de én nem kezdtem újra. Folytattam ugyanúgy. Nem fog kárba veszni, a tested nem fogja elfelejteni a mozgást ennyi idő alatt, formában fog maradni ahhoz, hogy folytasd az edzést. Akkor lehet gond, ha heteket hagysz ki, vagy teljesen elhagyod hónapokra az edzést. Amikor nekivágok megint végig vinni az edzéstervet (vagy egy másik Shaun T-s edzéstervet, ami megint elég megterhelő), akkor már legalább 2 hónappal előtte elkezdek napi szinten edzeni mást és folyamatosan emelem a terhelést, hogy bírjam, mert hirtelen szerintem ott halnék meg szívrohamban vagy agyvérzésben. :D De 3 nap nem durva.
2013. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Igyekszem azért ebben a három napban se teljesen elhagyni a mozgást, de természetesen a gyógyulás az első. :)
2013. júl. 31. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes közben multivitaminokat szedni, sok zöldséget enni, szerintem húzz rá egy hetet pluszba a hétvégét csináld meg ahogy múlt héten és hétfőtől megint úgy mint ezen a héten, nem érdemes tovább menni az első 1 hónap szerintem sokkal könnyebb mint a második (persze ilyen melegben nem biztos)
2013. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem hogyan írtad a kihagyást-edzést.

Szerintem a három napig pihenek, aztán csinálom úgy, mintha mi sem történt volna - tehát eredeti edzésterv szerint.

És hallottam, hogy könnyebb az első hónap. Hát amilyen fizikumban voltam/vagyok, ahhoz ez is nehéz, meg amikor már 35-40fokok voltak az is rátett egy lapáttal. De remélem a második hónap is menni fog majd. :)

2013. júl. 31. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!