Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ma elkezdem a fogykurát és...

Ha ma elkezdem a fogykurát és mellé a rendszeres sportot, akkor hány kilót tudok leadni szeptemberig?

Figyelt kérdés

5 kilót nagyon jó lenne szeptemberig leadni suli kezdésre,és életmódot változtattam ami ez lenne hogy nincs csoki,kenyér,tészta, krumpli cukros üditők kóla. helyette sok viz napi 1-2 liter izesitem citromlével vagy tea.

Ez mellett ebédre tojást,halat,húst zöldségeket eszek

Ha megéhezek gyümölcsöt szoktam enni pár szem szilva vagy barack ..de azzal is odafigyelek a gyümölcscukor miatt

egy nap 3-4x eszem vacsira pedig salátát szoktam általában vagy megint egy kis gyümölcsöt

ez mellett rendszeresen napi 1-2 órát sportolok ami torna,súlyzokkal vagy biciklizés futás ritka

Ha ezt végig igy csinálom még ebben a hónapban csalás nélkül lemenni rolam minimum! az 5 kiló szeptemberig??? Lécci normális válaszokat!


2013. júl. 31. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem lehet megállapítani. Heti 0,5-1 kg fogyás az ideális, de nagyobb súlyfeleslegnél hamarabb beindul a fogyás, mint ha csak pár kg plusz van rajtad. Egy hónap alatt szerintem 3 kg körüli fogyás a reális, főleg, ha csak 5-6 kg súlyfelesleg van rajtad.


Azonban az étrenddel akadnak gondok. Az 1-2 liter víz kevés, főleg ebben a nagy melegben. A szervezet azzal, hogy ilyen melegben is fenntartja a normális hőháztartást keményen dolgozik, az izzadással és a vizelettel rengeteg folyadék távozik a szervezetből ebben a melegben. Ennek pótlására nem elég 1 liter víz naponta, de még a 2 sem biztos. Így a szervezet kiszárad, dehidratálttá válik, hiszen kevesebb vizet kap, mint amennyit elpárologtat. Ez minden szempontból rossz, az egészség, a vitalitás, a fogyás szempontjából is.

A napi 3 étkezés szintén nem jó, legalább 4-5 alkalommal kellene kisebb adagokat enni. A szénhidrátot sem kell teljes mértékben száműzni, vannak egészségesebb szénhidrátok, amik rostban gazdagak, ezáltal még az emésztést is segítik pl. zabpehely, tk. kenyér. Ilyet mértékkel lehet enni. A húsok közül a fehér húsokat válaszd inkább. A zöldségek nagyon jók, a gyümölcsökkel viszont tényleg vigyázz! A tea nem rossz, de ne tegyél bele cukrot.


Ezenkívül a súlyzózással inkább izmosodni fogsz, ergo nem fogysz, hanem az alakodat formálod. Izmosabb leszel, tehát a mérleg is mutathat többet alattad, hiszen az izom nehezebb, mint a zsír. Ez persze nem baj, csak azért írom le, hogyha 1 hónapig súlyzózol, és ráállsz a mérlegre hónap végén, ne csodálkozz, hogy jajj, többet mutat a mérleg.

2013. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm:)))

súlyzókkal akkor vigyázok, majd aerob edzéseket csinálok inkább meg feszesitek mellette :)

2013. júl. 31. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!