Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyanok segítségét kérem,...

Dagimami70 kérdése:

Olyanok segítségét kérem, akik valaha kövérek voltak de "megvilágosodtak" és a változás útjára léptek. Hogyan kezdtétek el?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok, két gyermek édesanyja, elvált. Az évek és persze a szülések nem múltak el nyom nélkül: 35-40 kiló túlsúly van rajtam. Eddig nem igazán foglalkoztam ezzel, de a válásom szembesített azzal, hogy muszáj lesz magammal is foglalkoznom és nem attól leszek jó anya, hogy saját magamat háttérbe helyezve elhanyagolom magam, hanem attól, ha a gyerekeimnek példát mutatok. Eldöntöttem, hogy változtatni fogok az életemben, de nem diétázni és fogyókúrázni akarok, hanem életmódot váltani egyszer s mindenkorra. Csak azt nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Egyedül agyon nehéz. Lusta vagyok és –bár a döntést meghoztam- mégis úgy érzem, hogy kellene még valami motiváció, segítség és némi útmutatás ahhoz, hogy merre induljak el. Tudom, hogy rengeteg módszer van; talán pont ez a baj, hogy túl sokan mondanak sok félét. Arra szeretnélek kérni benneteket kedves sorstársak, hogy segítsetek. Olyanok segítségét kérem, akik valaha kövérek voltak de „megvilágosodtak” és a változás útjára léptek. Ki és mi segített? Milyen nehézségekkel küzdöttetek? Mik azok, amik beváltak és mik azok amik nehézzé teszik egy-egy módszer követését? Köszönöm, ha segítetek, a jelszó: együtt könnyebb  Dagimami

2013. júl. 23. 11:50
 1/9 Aspartia válasza:

Hát én nem fogok kertelni. Én anno úgy tudtam lefogyni, hogy egy héten ötször futottam, kezdetben úsztam is, hasizomgyakorlatokat is csináltam.

Szinte csak zöldségeket ettem, tejtermékeket, gyümölcsöt, mindenből frisset. Kenyérből s csak teljes kiőrlésűt, tésztából durumot. De mindent úgy ettem ,hogy mindig zöldséggel. Ha ettem krumplit, vagy rizset, akkor nagyon sok zöldséget ettem hozzá.

Nekem az a problémám, hogy itthon nagyon könnyen elcsábulok, úgyh szeptembertől (remélem) elköltözök otthonról, és vagy magamnak főzök, vagy pedig tényleg olyan kaját fogok venni, ami zöldség gyümölccsel. Futni már elkezdtem, néha absz. nincs kedvem, néha meg le nem lehet csapni. :D

Én csak azt tudom javasolni, hogy olyan mozgást végezz, amit nem nyűgből csinálsz hanem tényleg szeretsz, mert nyűgből nehéz fogyni, sokkal gyorsabban lemegy a hasad pl ha egy nap többször tornáztatod, mert többször van kedved elvégezni a gyakorlatot, mert szereted csinálni.


De én szivesen fogyok veled, már gondoltam rá korábban is hogy párban kéne fogyózni, mert már nincs olyan nagy akaraterőm, mint régen, amikor kb aszkéta életmódot folytattam 1,5 évig. :D

2013. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nem gondoltál arra, hogy valami konkrét módszert kövess? Norbi vagy nemtudommi? Én is fenntartásokkal kezelem ezeket, de nem tudok megfogalmazni miért...
2013. júl. 23. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Én anno úgy fogytam le, hogy elhagytam mindent amiben cukor van, konkrétan mindent. És persze futottam, úsztam. Ez hirtelen túl drasztikus, a fokozatosságot javaslom.


Életmódot is váltottam később teljesen. Egészségügyi problémák miatt áttértem a gluténmentes étrendre. Baromi jó! Csak ajánlani tudom. Kvázi majdnem paleozom, és szerintem egy jó dolog. Persze nagy a füstje is, nem csak a lángja, de az alapfelvetést kell nézni nem a körítést. A bőrproblémáim is megszűntek. Ajánlom!


Nekem az adott erőt, hogy szinte olvadtak le rólam a kilók, és jól éreztem magam. A kezdőlökést meg az adta meg, hogy beszóltak, én meg jól megmutattam. És milyen jól tettem, ott világosodtam meg, hogy milyen hülye is voltam eddig.


Nem nehéz egyáltalán követni a módszert, csak figyelni kell egy kicsit és ennyi. Akaraterő kell semmi más. Na ez az amiből nekem meg túl sok van, emberi kapcsolataim rovására, szóval nekem soha nem okozott gondot az, hogy azt csináljam amit elhatároztam. Ha ez viszont nincs, mondhatunk bármit, úgyis lesz kifogás, akkor bármilyen módszer követhetetlen lesz.

2013. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És teljesen egyedül csináltad, vagy segített valaki? edző/fogyi csoprt/fogyi videó vagy bármi?
2013. júl. 23. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyedül csináltam. Nekem nem segít ha másokhoz kell alkalmazkodnom. Edzőterembe pl. ezért sem járok. Sosem tornáztam videóra. De ha Neked segít, akkor nincs ezekkel baj. Én mindig a saját fejem után mentem.
2013. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előszöris az elhatározásod MÁR fél siker, azt javaslom fordulj eyg dietetikushoz, hogy egyénre szabott diétát kapj és ne azt az étkezési szokást kövesd, ami épp trendi. ( most pont a paleo). A fogyás egyszerű képlete: bevitt kalória < elégetett, persze nagyon nem mindegy, hogy ezt hogy valósírja meg az ember. Ebben segít a szakember: a dietetikus.
2013. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg reménytelen eset vagy.
2013. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez igazán kedves tőled. Kifejtenéd?
2013. júl. 24. 23:09
 9/9 anonim válasza:
én lefogytam 40 kilót írj rám....bárki
2014. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!