Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnek egy olyan dietat...

I3LaCkiNMaN kérdése:

Szeretnek egy olyan dietat mely nem olyan szigoru es konnyen fogyhatok vele. Valaki segitene ebben? 15 eves vagyok es 69kg hozaszolast varok. KOSZ

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A fogyás sose könnyű...
2013. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Változó, ki mitől s mennyitől képes fogyni s mit tart nem szigorúnak...

Személy szerint én mérsékeltem a szénhidrátbevitelemet (de nem vittem le nagyon, akkor nem vagyok jól... 80g már jó, de ez sacc, mert nem szoktam számolgatni, csak 1-2 alkalommal tettem :)), de már korábban elhagytam a glutént, ipari cukrot, a tejtermékek zömét (néha sajtot eszem) és keményítődús dolgokat (krumpli, rizs) is igen ritkán s keveset eszem. A mennyiséggel nem szoktam foglalkozni, eszem, amennyivel jóllakom. Húst is alig eszem, de ez csak nehezít, hússal szerintem sokkal könnyebb lehet fogyni :D

Biztos van, akinek ez szigorú, nekem nem, csak azt hagytam el, ami nekem nem jó, illetve a rizs és krumpli ideiglenes majdnem teljes elhagyása nem nagy ár azért, hogy fogyjak végre. Jó hát lassan megy, de külföldi utakon vannak kilengések, sörözni amúgyis alap és sütizek is, ha úgy alakul :) De ezeket leszámítva is csupa jót eszem, hedonistábban, mint valaha. Igaz, én odavagyok a zöldségekért, nyersen és zsírban sütve :) A zsírfogyasztásom igen nagy, hisz energiára szükség van, fehérjét nem tudok sokat bevinni, szénhidrátot pedig nem akarok. Mozgok is néha egy keveset :P No, ha a legteljesebb mozgásszegénység (mert egész nap motorozok, amellé nem fér) és külföldi túrai kilengés (amikor elfogy a saját ételem) van, akkor nagyjából stagnálok, itthon, a szénhidrátra figyelve s kicsit mozogva (10km biciklizés, félóra súlyzós edzés, ilyesmi) fogyok. Szerintem ez így teljesen jó.

Bocs, kissé hosszú lett. Röviden, ajánlom a szénhidrátcsökkentést, a mozgást. S persze ne ész nélkül csináld, a testednek szüksége van különféle tápanyagokra, sok fogyni vágyó tini ezt nagy ívben figyelmen kívül hagyja...

2013. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kosz szepen sokat segitettel.
2013. júl. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!