Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 250g natúr félzsíros túró...

250g natúr félzsíros túró ebédre? Mennyire sok?

Figyelt kérdés
Már megettem 11 óra körül, mert más nem volt itthon. 13.00 körülire viszont lesz már ebéd, anyukám csirkemellet készít salátával. Viszont én úgy gondolom nem eszek belőle, majd vacsorára, úgy érzem ez a túró soknak bizonyult. Szerintetek?

#túró #félzsíros #250g túró
2013. jún. 16. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kalóriában nekem pl egy étkezésem fele/harmada és akkor nem eszek sokat, de neked kell tudno hogy mennyi kell a szervezetednek hány kg vagy mennyire vagy éhes stb.
2013. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Ezt a rémes tejfogyasztást már nagyon abba kellene hagyni. 10 gramm is sok.. 250 g akkor mennyire sok? Meg sem bírod emészteni megfelelően.
2013. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem sok,ha a nap többi részében nem etted tele magad. Én túróval egyébként nagyon szépen lefogytam tavaly :)

("Táplálkozásharcművésztől" nem kérek okítást miért is nem jó a tejtermék,köszönöm)

2013. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Szívesen.. azért a Kérdezőt figyelmeztethetnéd a nyilvánvaló hatásaira. Ugyanis azokat nem én találtam ki, és ha jó szándékkal írunk, akkor illene figyelmeztetni rá azokat akik esetleg valamilyen oknál fogva ezzel nincsenek tisztában. Ha táplálkozási tanácsot adsz, akkor most rád hagyom ezt az informálást..
2013. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen a nyilvánvaló hatás szerinted ,hogy aki eszik túrót,finomítatlan gabonát az tuti,hogy egészségtelen,beteg lesz és hamarabb meghal.

A legkevésbé sem érdekelnek ezek a baromságok, a nagyszüleim 88 és 85 évesen mentek el "egészségesen",akik állandóan túrót zabáltak,fehérkenyeret ettek és tejet ittak. Aki hajlamosabb bizonyos betegségekre az figyeljen oda mit eszik,de nem kell ráhúzni ezt az egész beteg lesz dumát a népesség 100%-ára.

2013. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Nem nem, ne erre figyelmeztesd.


Hanem hogy a tej és gabonaevők jellemzően szívbetegek, elhízottak, rákosak, ez nagyban érinti a lakosságot (tehát pl. több mint 50% túlsúlyos), és hogy ezekre nem létezik nyugati orvosi gyógymód. Nincs műtét, nincs gyógyszer. Ez akkor normalizálódik, ha nem eszik bizonyos kajákat.


Akkor nem lesz PCO-s, akkor nem lesz szívbeteg, akkor nem fog elhízni. Ha kísérletező kedve van és máshogy dönt, akkor persze ez az ő dolga. Én azt vallom, hogy a kockázatokat kell ismernie. Hogy valakinek a nagyszülei mit csináltak vagy mit nem irreleváns, a legtöbb idős ember ritkán a kicsattanó egészségről, az erős ízületekről vagy a szálkás, egészséges testről ismerszik meg úgyhogy nem nagyon példálóznék velük.

2013. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen nyilván csak ettől van baja minden embernek hát hogyne :)Én pedig példáloznék és sok már 50-60 éves emberrel is akikkel dolgozok akiknek sem szívbajuk sem cukorbetegségük sincs a túrótól amit edzés után megesznek.
2013. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Elmegyek holnap egy kórházba, és hazaküldöm a krónikus betegeket.


Ezt fogom mondani:

"emberek, most tanultam hogy maguk nem is betegek. úgyhogy ne is legyen magukkal tele a kórház, mostantól nincsenek krónikus, táplálkozás eredetű betegségek oszoljanak és menjenek haza"


Ne vicceljünk már.. nem tudom hol élsz, mit csinálsz de nem vagy reprezentatív. Az emberek többsége beteg, és gyógyszereket szed rá. Olyannyira hogy már 18 éves PCO-s lányok vannak.. cukorbeteg fiatalok.. komolyan ezt akarjuk letagadni?


Legyen inkább arról szó hogy ezeket a kórokat nem kapcsoljuk össze a túró/liszt/cukorevéssel, akkor kicsit megnyugszom. De az hogy hirtelen egészségtől kicsattanónak gondoljuk a társadalmunkat, hát ennyire nem különbözhet ugyan ebben az országban élő két ember látásmódja.

2013. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy a szövegértelmezés úgy látom. Mondtam egy szóval is ,hogy mindenki egészséges? A pco-t pedig 50%-ban GENETIKA okozza,és a maradék sem attól lesz beteg mert túrót eszik....sokkal inkább az h állandóan cukrot és társait zabálják.

Hiába eszel te marha egészségesen sajnos,ha a szüleid nagyszüleid már összeszedtek vmi jó kis "deformitást".

2013. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Húúúú....csak most látom, hogy egy kisebb csatatér alakult ki távollétemben. :) Köszönöm szépen a válaszokat! Ez a 250 gramm félzsíros túró bizony lecsúszott, viszont kellő energiát biztosított a délutáni futáshoz. Sikeresen lefutottam 15 km-t, és azt hiszem ezt a drága kis fehérjebombának köszönhetem. Úgy gondolom , hogy a túró még mindig százszorta egészségesebb , mint egyéb más finomlisztes, cukros "szemét". :) Úgyhogy már így utólag nem bánom...persze, azért nem csinálok belőle rendszert, de nagyon jól esett...


A tejtermékekkel kapcsolatban továbbra is szkeptikus vagyok, sajnos bevallom őszintén, hogy annyi mindent írnak róla, pozitív, negatív kritikákat egyaránt. Talán a mértékletesség a kulcs. Ha az ember szervezete kíván vmit nem szabad megtagadni.

2013. jún. 17. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!