Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A pirított kenyértől lehet hízni?

A pirított kenyértől lehet hízni?

Figyelt kérdés
tudom h nagyon hülye kérdés.... de ez lényegébben száritoot kenyér.. ebben is akkora a kalória szám??.. ez is annyira hizlal min a rendes kenyér?...
2013. máj. 28. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet.
2013. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
100%
A különbség víztartalom, a víz nem hízlal, a hiánya nem fogyaszt, tehát ugyanannyi keményítő ugyanannyira hízlal. A kérdés jó, mert sokan esznek pillekönnyű pirított kenyérből több kalóriát, mint friss kenyérből, és meglepődnek, hogy a száraz kenyér jobban hízlal...
2013. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megsütöttem fél kiló pulykacombot, amiből 350g lett(elfőtt egy kis vizet). Akkor most kevesebb fehérje van benne??


A pirított ugyanannyi kalória mint a nem pirított, csak a súlya más. De attól még ugyanannyi minden van benne(csak vízből nem).

2013. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaja ez a szárítás dolog trükkös, én megértem (élelmiszeripari technológiák, többlépcsős kondukciós légkeveréses recirkulációs szárítás. nekem is meggyűlik vele a bajom, pedig nem vagyok amatőr).


Ha víz párolog el akkor a szárazanyag még állandó mennyiségű marad :D

2013. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 poiu ***** válasza:
Ez az, ettem 20 dkg kenyeret, ez most hízlal? Ha pirítost ettél, akkor igen, ha friss fehér kenyeret, akkor nem. A 21. század paradoxonja.
2013. máj. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!