Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így megtudnám tartani a...

Így megtudnám tartani a súlyomat és a formámat?

Figyelt kérdés

20 kilót fogytam diétával, sporttal.

Elegem van már a diétákból és én csak a sportnak szeretnék élni és végre rendesen étkezni anélkül hogy zavarna-e hogy miaz. Egy kalkulátor szerint hogy megőrízzem a testsúlyomat 2227 kalóriát kell ennem, hogy fogyjak 1977-et hogy hízzak pedig 2477-et. Mi lenne ha én maradnék a napi 2ezer kalóriánál(mindent ennék) és heti 5x sportolnék? Megint "szottyadt' lennék vagy maradnék feszes és egészséges kinézetű?



#has #test #étrend sport
2013. máj. 27. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is,kalapom emelem előtted,hogy ennyit lefogytál!:) Másodszor,a kérdésre válaszolva...Tehát ha jól értem diéta alatt figyeltél a fehérje-szénhidrát-zsír arányra,és tulajdonképp mindent ugyanígy csinálnál,mint eddig,csak mondjuk 100 kcal csirkemell helyett 100 kcal csokit ennél(most mondtam valamit) :) Szerintem még fogynál,mivel nem éri el a szükségleted ezek szerint a 2000 kcal. Kis saját tapasztalat következik,de előtte hozzáteszem,hogy ha csökken a fehérje,az izomszövetet is lehet,hogy megviseli,meg kevésbé leszel energikus a szénhidrátok miatt. Elvileg a narancsbőrhöz is köze van a sok szénhidrátnak,nem tudom biztosan.


Nekem fordítva volt,először ész nélkül mentem neki a fogyókúrának,és meg kell mondjam,nem sportoltam,mert nem volt energiám(1400 kcalt ettem). Aztán most megint elkezdtem 2-3 hónapja,odafigyeltem jobban,mit eszem,és 1100 kcal körül eszem,főleg fehérjét (szénhidrát valahol 100-130 g körül szokott lenni),naponta 1-2 órát le tudok tekerni bicajon,és nem vagyok olyan gyenge,mint voltam. Persze,ezalatt az idő alatt volt,hogy nem érdekelt,mit eszem,csak a kalóriát néztem(zsömle,cukor,gyümölcs,minden ment egész nap,a többiből meg alig,ugyanannyit vittem be persze),este szoktam edzeni,de háromszor meg kellett állnom,mert nem bírtam az egy órát se egyhuzamban. Ki voltam akadva rendesen :D Szóval csak azt tudom mondani,hogy meg lehet próbálni,de én azt tapasztaltam,hogy sportolni rendesen csak akkor lehet,ha az étrend jól össze van rakva.:)

2013. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem amit irsz :)

És köszönöm.

De nem az lenne nálam hogy tömném magamba a töménytelen mennyiségű szénhidrátot Mint régen hanem ennék én csokit is, meg sütit is csak kevesebbet( ha nagyon kivánnám elraknék magamnak másnapra is hogy ne faljam fel az egészet), és ugyanigy kevesebbet az ebédemből. Vacsorára pedig már nem ennék zsírosabb kaját csak mondjuk max egy rántottát vagy vmi ilyesmit.

175 cm vagyok és 55 kg, többnyire felesleges bőr van rajtam...Egyesek szerint híznom kéne de nem zsírt szeretnék magamra pakolni hanem MOZOGNII majdnem mindennap és ugyanazt enni mint minden olyan ember aki nem diétázik. Nem hízok könnyen, de nagyon gyorsan fogyok... És már anyukám sem birja állni az én külön kosztomat.

2013. máj. 27. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Minőségi kaják és edzés mellett nem leszel szottyadt.


És mi ez a 2000 kcal? Egész életedben számolgatni fogsz? Ez egészséges pszichésen?

2013. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
muszáj leszek :D
2013. máj. 30. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem ez így rendben van.:) Olyan nagyon szigorúan meg nem hiszem,hogy számolgatnod kell,elég csak nagyjából belőni,hogy annyi (gondolom már a legtöbb étel kalóriatartalmát tudod fejből,és rutinszerűen számolnád,ismerős,nem lehet erről leszokni,ha egyszer megtanultál vele élni,és végülis nem is kell,csak ne hagyd elhatalmasodni). Szóval értem ezalatt,hogyha néha picit túllősz a célon,ne legyen bűntudatod,akkor se fog feljönni semmi,ha havonta egyszer-kétszer többet eszel,mint amennyit belőttél. Amit itt felvázoltál,én azt hívnám tudatos táplálkozásnak. Mindent,csak mértékkel. Szóval szerintem jó lesz így. :)

2013. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm szépen!!
2013. máj. 31. 06:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!