Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki vékony vagy kövér? Úgy értem fogyókúra nélkül?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 21:05
1 2
 11/16 moosenstein ***** válasza:
9-es vagyok. Nem eszem kenyeret, se tesztakat se mas lisztes kemenyitos dolgokat. Bar a gyumolcsoket csipazom. :)
2013. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Mint mondtam, testalkatok. Endomorf, rövid végtagokkal (amik a genetika miatt rövidek, nem a szénhidrát miatt) erős hajlam a hízásra, könnyű izomépítés, nagy fizikai teljesítőképesség, nehéz fogyás.

Mezomorf, az ideális. Nincs túlsúly, nem sovány, kellően izmos, tipikus atléta.

Ektomorf, a magas vékony akit mindenki piszkál, hogy egyen már, holott többet eszik mint az endomorf és mégis sovány.

A hajunk színét is, a magasságunkat is, a csontjaink tömegét is, mindent a genetikánk határoz meg, hát azt is, hogy mennyire vagyunk hízékonyak!

Ez nem jelenti azt, hogy a kövér nem fogyhat le, aki vékony az pedig nem szedhet magára. Dehogy nem. Befolyásolni lehet és kell is ezt táplálkozással!

De ostoba igenis a mostanában divatos nézet, miszerint aki kövér, az tuti rengeteg cukrot zabál zsírral, és meg se moccan, és magára vessen. Tehet ellene bárki, hogyne, de nagyon különböző hatásfokkal fog működni bármi is a különböző genetikájú embereknél. Van, aki alkatilag 52 kg és semmit soha nem tett érte, és van aki hatalmas áldozatok árán 70 kg, mégis ez utóbbi lesz előítéletekkel sújtva. Ez épp olyan, mintha egy rákosnak azt mondanánk, hogy úgy kell neki, ő tehet róla, pedig lehet, hogy tett érte, de javarészt genetika az is.

2013. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Az elhízás betegség, a betegség nem genetikai adottság.


Igen, az endomorf zsíros lesz ha cukrot eszik, de a mezo és az ekto meg cukorbeteg és rákos. Életmód - rák: nagyon is erős összefüggés van. Ez most Jolie mellműtétje kapcsán igencsak aktuális téma.

2013. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Ejnye már! Miért lettem lepontozva? :)


Mivel kb. 1500 a "súlytartó" kalóriaigényem, 2000-rel igen gyorsan 20 kiló pluszom lenne. Mi ezen a hihetetlen?


Ektomorf, endomorf, mezomorf...

bla-bla-bla...


Csak egy hangzatos bla-bla, amire rá lehet fogni a kudarcainkat, de valójában nem jelent semmit.


A jellemzők alapján egyértelműen endomorf alkat vagyok (körte-széles csípő, keskeny váll, rövid végtagok, végtagok felső része vastagabb -> jó combos; "csuklóteszt" szerint is endomorf) mégse okozott soha nehézséget a súlyom megtartása (ha odafigyeltem) és a fogyás sem.


Mert az egész csak erről szól.


Csak annyit egyél, amennyire szükséged van.

Válogasd meg, hogy mit eszel,

mert sz.arból a kevés is sok, míg ha minőségi tápanyagokból állítod össze az étrended, akkor nem kell éhezned.

Mozogj!


Igen van, aki betegség miatt hízik el.

De a betegséget kezelni kell, nem pedig kifogásként használni, s máris nincs túlsúly.

2013. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
... és mint látható, a szellemi képességeinket is a genetikánk határozza meg. :)
2013. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hmm... érdekes. Erre csak most jöttél rá? 0_0

Nem irigyellek. Ezek szerint te duplán, triplán rosszul jártál a génosztásnál. :)

2013. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!