Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához milyen gyümölcsök...

Fogyókúrához milyen gyümölcsök passzolnak?

Figyelt kérdés
illetve mitől lehetne energiám? mert ugye a zsírbontás a cukor raktárak felhasználása után történik, de így egyre csak fáradékonyabb vagyok.

2013. máj. 22. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármi passzolhat. Rendesen össze kellene állítani egy étrendet, akkor nem lennél fáradékony.
2013. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bármilyen gyümölcsöt ehetsz! :)

Ha fáradékony vagy az attól is lehet hogy rosszul válogatod meg a napi kajád.

2013. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Napi max. 1 alma. Több gyümölcscukorral nem érdemes szórakozni.. lehet, de nem érdemes.


"mert ugye a zsírbontás a cukor raktárak felhasználása után történik"


Ezt nem tudom kitől hallottad, de a gyakorikérdések mai legnagyobb hülyesége. Ennek köze sincs a valósághoz. A cukor raktár az glikogén, és kell hogy legyen az izmaidban. Ettől teljesen független a zsírégetés, ami állandóan stabil energiával látja el a testedet. Egyél úgy, hogy a zsírégetést a legkevésbé akadályozd!

2013. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen, bár attól is függ, milyen a fogyókúrád, pl. a ketogén diétába nehéz belepasszírozni a banánt :)

Egy kevés gyümölcs teljesen jó, de nyilván nem abból fogod nyerni az energiád zömét. Én személy szerint jobbára zsírból nyerem, sokkal jóllakottabb és energikusabb vagyok így, mint szénhidrát alapú táplálkozás mellett (a gyümölcs alapú táplálkozást még nem próbáltam, de táplálkozástudományi ismereteim és a saját testem viselkedése alapján az necces, nem hinném, hogy nekem eleve menne hosszabb távon). A zsír nagyon jó energiaforrás a testnek. Ketogén szintnél lehetnek eleinte gondok, de már úgy napi 80g CH mellett én nem tapasztaltam semmilyen problémát. Persze ez egy ember rövid idejű megfigyelése, de azt számomra elég jól cáfolja, hogy rengeteg szénhidrát nélkül tuti szédelgünk és gyöngék leszünk, olvastam már ilyen véleményt itt a gyk-n.


Valamit nem jól csinálsz, ha fáradékony vagy. Mit eszel és mennyit? Lehet, hogy keveset eszel vagy valamiből hiányod van.

2013. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Energiát zsiradékból nyerj, ne cukorból.
2013. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a zsirtol hogy fogok fogyni?
2013. máj. 22. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a hízás betegség (kóros folyamat) a zsír viszont nem megbetegítő tápanyag.
2013. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

táplálkozásharcműves!

honnan veszed ezeket a tényeket? tanúltál élelmiszer tudományt? dietetikát, biokémiát? ha tele van cukorral a máj és az izom akkor miért kezdené a szervezet bontani a zsírt?tapasztalatból mondom hogy egynapi éhezés után acetont mutattak ki nálam ami a zsírbontás jele, mert cukorbeteg nem vagyok.! na ehhez mit szólsz..

2013. máj. 23. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!