Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak nekem durva amiket itt...

Csak nekem durva amiket itt tanácsolnak?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, nem provokatívnak szánom a kérdést!


Egyszerűen szájtátva szemlélem, hogy itt mik vannak. Itt csak az fogyhat le, aki se kenyeret, se gyümölcsöt, se tejterméket nem eszik? És mellette napi minimum 40 percet kocog, aztán felkapja még a súlyzóit is?


Na most nekem ez új... Én 171 cm és 58 kiló vagyok, de tavaly meghíztam 67 kilóra. 8 hónap alatt leadtam úgy, hogy ettem cukrot, kenyeret (teljes kiőrlésűt), rengeteg tejterméket. Rengeteget! Emellett kb semmit nem csináltam, csak 3 óránként ettem keveset, de azt amit megkívántam! illetve bicóval járok dolgozni, és otthon szoktam tornázni Réka, v Norbi valamelyik videójára.


Bevallom, nem vagyok egy izomkolosszus, normál női alakom van kockahas nélkül, és igen van rajtam egy kis felesleg, ami szépen lassan megy lefele. Most akkor én vagyok a hibrid, vagy itt viszik túlzásba már ezeket az étrendeket?


Oké, amúgy nyilván, ha ezeket követném, már én lennék Arnoldina Svárci, viszont ez meg abszolút nem célom.


Mellesleg szerintem nagyon káros, hogy itt egyesek úgy állítják be, hogy csak spártai életmóddal lehet fogyni, mert azt érik el vele, hogy sokan bele se fognak. Arról nem is beszélve, hogy a kenyér (teljes kiőrlésű) megvonását a dietetikusok abszolút nem támogatják.


Tudom, hogy nehéz eligazodni ma, mert minden kutatás ellentmond egymásnak, de én azt se tartom kizártnak, h míg valakinek bejön ez a hús hússal, zöldséggel, addig másnak nem. Én pl amikor ilyen étrendet folytattam elkezdtem visszahízni. Nem lehet, hogy mindenkinek mást preferál a szervezete és mástól fog fogyni/hízni? Vagy ez most hogy van?



2013. máj. 22. 11:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, kinek milyen ízlelése van, de a natúr joghurt borzalmasan savanyú és keserű! Aki azt meg tudja enni, igen kemény ember! A kefírbe meg gyümölcsöt tenni olyan nekem, mintha a levest akarnám villával megenni: semmiképpen nem passzol. Amúgy is simán fogyok joghurtevéssel, akkor miért egyek olyasmit, amitől hányok?
2013. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát, az már ízlés kérdése. De nem kell azért valami földönkívülinek nézni azt, aki képes megenni egy kis kefirt. :)


Egyébként ezek tényleg nagyon új ízek, ha az ember akár 20-30 évig soha nem is találkozik velük. Ha meg akarod szeretni, akkor úgy kell hozzáállni, hogy "na megkóstolom, vajon milyen lehet?". Ha nem jó, akkor ízesíted. Édesíteni is lehet, csak lehetőleg ne cukorral, mert akkor értelmetlen az egész. De mézzel, steviával stb. lehet próbálkozni. Aztán egy idő után lehet, hogy megszokod, és ízleni fog.

Legalábbis ezzel én így voltam, ahogy a natúr zabpehellyel is, meg a rendes tömör tk kenyérrel is. Azt meg sem bírtam enni magában először, ma meg már semmi bajom vele, finom. Annyi a hátránya, hogy azt nem lehet mártogatni.

2013. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha leírnám hogy szerintem a joghurt, kefir, zab, tk kenyér mind finomság/nass kaják.. :D
2013. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szánalmas, hogy azt hiszed, kíváncsiak vagyunk rá...
2013. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

:*


Nem hiszek én semmit, de a lelkem elég sok 'szánalmasozást' elbír, küldd még.

Hiten túl - azért az ilyen szimpatikus embereknek kívánom is a joghurt, zabevést, ha a torkodon nem is akad, idővel megszívod - a többieket akik ezeket szeretik vagy egészségesnek tartják, őket sajnálom. Jó lenne ha a valóságot is el lehetne terjeszteni az emberek között az ilyen élelmiszerekről, mert egyelőre nagyon a napfényes oldalukról van csak szó. Szegény szegény tejipar, egyszer nagyon magába fog roskadni, de megérdemli..

2013. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

na igen... nyavajgás..nyavajgás...nyavajgás..


aki pirkadatkor már indul kapálni, mert túl van az etetésen-fejésen, az nem tud a fáradtságtól ide bekukkantani...no nem azért mert nincs mondjuk netje, hanem mert reggeltől estig értéket állít elő, és nem jut eszébe kalóriát számolni amikor a nyolcadik sor után leül szalonnázni... kefír nincs nála, mert abban nincs erő...


ja, és csak hatvan kiló..a férje az százhúsz, de az a kocsmában beszélget.(persze ő nem tudja mit jelent a diéta, meg paleo, meg kalória, csak ebéd legyen időben, jó sok)

2013. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#11: Az köztudott, hogy az embereknek különböző az ízlése (sőt, egy emberen belül is sokat változhat az idők folyamán). Én még nem ettem keserű joghurtot, a kefir poénosan savanyú, mindazonáltal nem tudom, miért kellene őket enni. A zabot sosem szerettem, a tk kenyeret sem. Annyiféle táplálék van még, mindenki megtalálhatja a neki szimpatikusakat, amiktől el se hízik és beteg se lesz.
2013. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves válaszoló, aki szerint nem vagyok túl okos. Mondanék egy szót, lehet, hogy nem ismered, nézd meg a szótárban: IRÓNIA.


Abban egyet értek, hogy nagyjából mindennek megvan az egészséges alternatívája... kivéve a mekis fagyinak, azért ölni tudok :)

Amúgy a natúr joghurt gyümölccsel, mézzel tényleg isteni. Anyukám eléggé egészségmániás, szóval még mikor otthon laktam ezek mentek, meg gyümölcscukor a rendes helyett- ennél drágábbra azért nem telt, bár pl a nyírfacukor elvileg még jobb. Én inkább abban hiszek tényleg, hogy főzzünk magunknak, együnk sok gyümit meg zöldséget, és mozogjunk. De abban nem hiszek, ami már szinte fanatizmus. Nem történik semmi ha néha beülsz egy burger kingbe, ha közben normálisan élsz. Viszont azt nem szeretem, mikor egyesek kb kocának, meg egészségtelennek állítanak be mindenkit, aki megevett jóízűen két szelet tortát...


Na meg arról ne is beszéljünk, amit az egyik válaszoló írt, hogy mert manapság milyenek a nők... régen is olyanok voltak, csak senkit nem zavart, mert az volt a természetes- nem az extrém kövérekről beszélek. De pl. múltkor olvastam valahol, hogy valamelyik első bond lánynak is narancsbőrös volt a combja premier plánba, és valahogy nem zavart senkit, mert ez egy tök természetes dolog, csak mostanában fújták fel.


Ja és az a vicc, hogy leggyakrabban a pasik szólogatnak be, akiknek bizonyítottan fele annyi erőfeszítésébe telik ugyanannyi zsírt leadni, vagy ugyanannyi izmot építeni, mint egy nőnek. És pl te nem is látod, hogy mjuk az az undorító narancsbőrős, puha csajszi mennyit tesz magáért, vagy épp hogy mostanában szült. Csak mjuk nincsenek rá anyagi lehetőségei. Én is már megkaptam a páromtól, hogy túl sokat költünk kajára. Megkérdeztem tőle, hogy szemetet szeretne-e enni. de nem mindenki veheti meg a csirkét, örül, ha disznót vehet akciósan, és akkor a tk kenyérről ne is beszéljünk, ami undorítóan drága, zöldség, gyümölcs detto. Persze ítélkezni meg pontozgatni könnyű a strandon, de amikor ott vagy, hogy 20.000-ből kell megoldani 2-3 személy HAVI kajáját, akkor kicsit más a helyzet. Akkor jön a fehér kenyér parizerrel. Mert legalább relatíve laktató...

2013. máj. 24. 13:32
 19/20 anonim ***** válasza:

#18: Sok dologban egyetértek, a végével speciel nem teljesen. Én nem ennék fehér kenyeret parízerrel, ugyanabból a pénzből inkább ennék egy csomó zöldséges rizst, ami véleményem szerint sokkal jobb és számomra nagyságrendekkel laktatóbb és finomabb is. Vannak olcsó zöldségek, gyümölcsöt sem lehetetlen olcsóbban venni (nagy tétel alma termelőtől, ilyenek, eláll és hónapokra megadja a napi kis gyümölcsadagot, aminél többre nincs is szükség), lehet főzni csontlevest, a disznóval nem tudom, mi a bajod, nekem semmi, csak házi legyen :D De nem muszáj húst sem enni. A tojás nekem nagyon megéri az árát... Vannak azért lehetőségek.

A koldusszegény szinten van gond, ott tényleg nem lehet ugrálni, de ott is inkább ennék rizst, káposztát, répát, hüvelyeseket, mintsem bolti fehér kenyeret...

Kenyeret amúgyis jobb magunknak sütni, nem egy nagy dolog.

2013. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

- Az irónia teljesen más. Ha már szótárazol, mibe fogadunk, hogy nem nézted meg? (:

- A narancsbőr kifejezetten modern jelenség, mozgásszegény életmód, sok ch, méreganyagok. Na meg ha már régen, régen a nők is dolgoztak rendesen, nem csak ültek az irodában, szóval az, hogy a tunyaság tök természetes lenne, óriási tévedés.

- De közben igen, a világ fejlődik, változik, és eljöttek az idők, hogy a szellemi munka került előtérbe, ettől még lehetne jobban alkalmazkodni, pótolni a mozgást, és nem ellustulni. Most már van rá lehetőség, hogy célzottan egészségesek és fittek legyünk, a többség mégis szarik rá (a nőimagazinos ipari marhaságok nem számítanak ide).

- A fele annyi erőfeszítés megint túlzás, lehet, hogy átlagban mutatkozik némi eltérés, de nem akkora, hogy rá lehessen fogni. Az meg, hogy nem tudhatom, hogy közben mit tesz magáért, vagy épp most szült, megintcsak a szokásos mértéki hibád. Nagyon kis részlet tulajdonságát vetíted az egész csoportra, így az eredmény torz lesz. Például nem hinném, hogy a 16 évesek is épp most szültek, mégis tele vannak narancsbőrrel... és marha sanszos, hogy a csajok hevesen épp tesznek magukért, csak nem látszik, ja. Már az csoda, ha nem csak ül és néz ki a fejéből, de még ezeknek a többsége is csak a fogyirovat színvonaláig jut el. Aztán meg irigylik a fitnessmodelleket, pedig ők is simán megcsinálhatnák ugyanazt...

- Ha meg nincs pénz, akkor meg pláne nem pazarolni kéne, mert a helyzet romlása csak pluszköltséget jelent. Van rengeteg alternatív, pénzbeosztás, nagy tételek, nagykerár satöbbi, de ehhez is ki kell lépni a túlságosan megszokott életvitelből. (ha nem ebben az országban (világban) élnénk, akkor még mondhatnám, hogy ha 20ezred van három főre kajára egy hónapban, akkor ott valamit nagyon elcsesztél, de sajna ez nem lenne teljesen jogos. Sok becsületes rendes ember szív a köcsög politika miatt)

2013. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!