Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak nekem durva amiket itt...

Csak nekem durva amiket itt tanácsolnak?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, nem provokatívnak szánom a kérdést!


Egyszerűen szájtátva szemlélem, hogy itt mik vannak. Itt csak az fogyhat le, aki se kenyeret, se gyümölcsöt, se tejterméket nem eszik? És mellette napi minimum 40 percet kocog, aztán felkapja még a súlyzóit is?


Na most nekem ez új... Én 171 cm és 58 kiló vagyok, de tavaly meghíztam 67 kilóra. 8 hónap alatt leadtam úgy, hogy ettem cukrot, kenyeret (teljes kiőrlésűt), rengeteg tejterméket. Rengeteget! Emellett kb semmit nem csináltam, csak 3 óránként ettem keveset, de azt amit megkívántam! illetve bicóval járok dolgozni, és otthon szoktam tornázni Réka, v Norbi valamelyik videójára.


Bevallom, nem vagyok egy izomkolosszus, normál női alakom van kockahas nélkül, és igen van rajtam egy kis felesleg, ami szépen lassan megy lefele. Most akkor én vagyok a hibrid, vagy itt viszik túlzásba már ezeket az étrendeket?


Oké, amúgy nyilván, ha ezeket követném, már én lennék Arnoldina Svárci, viszont ez meg abszolút nem célom.


Mellesleg szerintem nagyon káros, hogy itt egyesek úgy állítják be, hogy csak spártai életmóddal lehet fogyni, mert azt érik el vele, hogy sokan bele se fognak. Arról nem is beszélve, hogy a kenyér (teljes kiőrlésű) megvonását a dietetikusok abszolút nem támogatják.


Tudom, hogy nehéz eligazodni ma, mert minden kutatás ellentmond egymásnak, de én azt se tartom kizártnak, h míg valakinek bejön ez a hús hússal, zöldséggel, addig másnak nem. Én pl amikor ilyen étrendet folytattam elkezdtem visszahízni. Nem lehet, hogy mindenkinek mást preferál a szervezete és mástól fog fogyni/hízni? Vagy ez most hogy van?



2013. máj. 22. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi nem unjuk folyamatosan ugyanazokra a kérdésekre válaszolni? Az emberek miért nem képesek elolvasni egy pár cikket esetleg egy könyvet a témáról? (Az ő testéről van szó). Abban teljesen igazad van hogy mindenki mástól fog fogyni, de mit lehet mondani sokan azt semtudják mi az a szénhidrát, mondunk valamit fingja nem lesz mi az, mozogni alapból nem is akarnak. Teljesen egyértelmű hogy mindenki más a jó, más sport más étrend, stb. Ezek az alapok amiket mi mondunk. Tornázni nem feltétlen azért kell hogy nagy legyen valaki meg kockahas meg ilyesmi. A hasizom véd, az erős farizom szintén, a megfelelő erős izmok a hátban is csak segithetnek, sok embernek nagyon ferde a gerince, ezért kéne valamit sportolni erősiteni a hátat hogy normálisan álljon, meg hogy pl le tudjunk guggolni rendesen mint egy kisgyerek és ne legyünk kötöttek. Na ezért kell mozogni, és nem arra kell gondolni hogy mindenki rögtön izmos lesz, egyáltalán nem lesz izmos az ember ilyesmitől.
2013. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Persze vannak olyan diéták, ahol nem lehet ezt vagy azt enni. De fogyni nem diétával kellene, hanem egyszerűen egészségesebb életmódra váltani.


Én régen rengeteg rossz szénhidrátot fogyasztottam (nagyon sok fehér kenyeret, péksütit ettem, sima tésztát stb.). Aztán váltottam, mert szeretnék egészségesebben élni, most már kevesebb szénhidrátot viszek be és azt is próbálom egészségesebbek közül kiválasztani. Így az utóbbi időben többször eszek tk. kenyeret, sok magvas kenyeret (tudom, nem annyira jó, mint a tk., de nagyon finom és sokkal kevesebbel is jól lakok belőle, mint anno a fehér kenyérből).

Eszek tejterméket is, mostanában pl. ez az, amit rendszeresen tudok enni, mert egy pohár joghurtra vagy egy kis túróra sosem mondanék nemet, ahogyan a kávéba is kell a tej. Gyümölcs meg.. anélkül nem is tudnék élni.

És minden nap mozogni? :O Minek, a szervezetnek is kell 1-1 pihenőnap, amikor regenerálódik. Hetente 4-5 edzés is bőven elég!


Szóval apró változtatásokat vezettem be én is, mégis fogyok, pedig eddig nem is mozogtam túl sokat, most kezdtem el.


Én eszek szénhidrátot, fehérjét, mindent, amit eddig is, csak próbálom jobban megválogatni. És sokkal jobb a közérzetem, már ez is megérte váltani, az a pár kiló mínusz pedig csak hab a tortán. :)


Itt sokszor esnek túlzásba az emberek, ezért nem érdemes feltétlenül ebben az oldalban bízni. Ha már internet, akkor érdemes szétnézni néhány edző oldalán, ahol a megfelelő étrendről is írnak (én pl. nagyon szeretem Péntek Enikőt, és az oldalát: www.tornavideo.hu).

2013. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok csak kiegészités ismerek pár olyan embert aki tök normálisan néz ki mondjuk 60kg-s és simán emel 100kg felett, mégsem az a nagydarab izmos ember. Vagy teljesen átlagos emberek 200kg felett emelnek, szerintem itt semmilyen kezdőt nem fegyeget ez a veszély és ha ők sem izmosak (de erős hasuk van ami véd) akkor ti sem lesztek.
2013. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Nem tudom még csak most néztem bele pár kérdésbe, még jó, hogy nem akkor nézelődtem itt, mikor fogyni akartam, mert tuti már 72 kiló lennék, mert el se kezdem :D


Meg ez a tejtermék dolog is új, mert a gyuraszos haverjaim is mind eszik a túrót kiló számra, aztán nagyon nem kövérek... De ha ez így folytatódik tényleg lassan már nem lehet enni semmit.


Szerintem is amúgy az egészséges étrend, pl. olíva olaj, v kókuszzsír, sovány húsok, halak...stb a kulcs, illetve hogy főzzünk magunknak. Egyébként két kis tk toast kenyérrel én is bőven jóllakom. Sajtot, csirkemell sonkát rárakni, mellé paradicsom. Tök finom. Zsömléből korábban kettőt is megettem mire ugyanannyira jóllaktam.

2013. máj. 22. 12:10
 5/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Szóval a tejtermékek. Előbb siettem, ezért nem részleteztem, de most van egy kis időm, hát leírom, amit gondolok erről.

Na, a tejtermékekben vannak olyan dolgok, amire az embernek szüksége van pl. nagyon jó kalciumforrás. A túró nagyon jó tejtermék, mert sok benne a fehérje. Ezért szokott sok gyúrós túrót enni, vagy szoktak sokan vacsorára túrót enni, mert fehérje. Szóval lényeg a lényeg, sok előnye is van a tejtermékeknek, de nem mindegy, mit választunk.

Ha egészségesen szeretnénk élni meg kell válogatni, hogy mit eszünk meg. Ugyanúgy ahogy a fenyér kenyér helyett a tk. kenyeret választjuk, vagy ahogy a fél oldal szalonna helyett inkább 2-3 szelet sonkát a kenyérre, itt is választani kell. Kínálat van bőven, de a legtöbb termék elég ártalmas.

A legegyértelműbb pl. a különböző gyümölcsös joghurtok, amit gyümölcsöt távolról sem biztos, hogy láttak, de tele van színezékkel, ízfokozóval meg miegymással. Ez mondjuk a nem egészséges tejtermék kategóriába tartozik. Sokan mégis ezt veszik meg, mert csak felbontják és megeszik. Pedig sokkal ízletesebb, jobb és még egészségesebb is, ha mi magunk készítünk gyümölcsös joghurtot. Csupán natúr joghurtot vagy kefirt (ki melyiket szereti) kell venni, és beletenni olyan és annyi gyümölcsöt, amennyit és amit szeretnénk. Fel lehet turbózni egy kis magvakkal is, és kész egy finom, tápláló, könnyed kaja, ami pl. uzsonnára tök jó.


Szóval ha jól válogatják meg a tejtermékeket, akkor az szerintem igen is jó és fontos a szervezet számára. Pl. natúr joghurt, tej, kefir, túró, sajt, ezek mind jók, ha jól választjuk meg!

2013. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Én röviden válaszolok: elejét akarjuk venni a "lefogytam de csoffadt vagyok, lóg a hasam, csúnya a bőröm, narancsbőrös vagyok" kérdéseknek.


Ahogy én szoktam írni: lehet fogyni csokitortával is, de olyan lesz az eredmény is. Aztán majd lehet menni az orvosokhoz mert a hiányosan táplált szervezet megbetegszik, rákos lesz, lelki problémákat okoz hogy fogyás után is csüng a has, lóg a segg.. cukorral is lehet fogyni, sok sikert hozzá. Elvileg esztétikai és egészségi okokból írnak ki fogyós kérdéseket. A cukros-tejes fogyás mögött nem látom az egészséget sem a hosszan tartó feszes, egészséges testet. A kis kocogásba sem tudom ezeket belelátni. Igényszintek, valakinek az a cél hogy 80 kiló alatt legyen. Jó, ezt el lehet érni tk. kenyérrel meg visszafogott fornetti fogyasztással is, való igaz.


"de én azt se tartom kizártnak, h míg valakinek bejön ez a hús hússal, zöldséggel, addig másnak nem"


Végül is csak több ezredik generáció vagyunk ma a modern ember történelmében. Eddig mindenkinek jó volt a hús-zöldség, ma megszülettek azok az (elhízott, csak nem?) generációk akik igénylik a tejcit meg a cukrot. Most ez komoly? :)


Az ízlés térhet el, az élelmiszer szükséglet nem. Van eltérés emberek között: van aki szívesebben eszik több zsírt, valaki kevesebbet kíván. Van aki nem tud húst enni mert nincs bolt a környéken és nem tud vadászni, van akinek több hús jut. Van akinek hal jut, van akinek piac és azt vesz amit akar. De a hús - zöldség igény alapvető, a fogyasztás aránya az egész világon változatos, széles skálán mozog.

2013. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Most tényleg arra kérlek, hogy olvass vissza pár kérdést. Főleg "az ez jó lesz így mára, sok,kevés" típusú kérdéseket ajánlom a figyelmedbe. Na az ilyen kérdéseknél kapok sokkot. Amikor valaki csak 1 kiflit, egy gyümölcsjoghurtot és egy almát eszik egész nap, jó vicc hogy megválaszolom szerencsétlennek, hogy inkább mellőzze a cukrot, szemetet, mert hiába eszik keveset sz@rból, pont ezért nem fog tudni lefogyni. Más kérdés, hogy tényleg van itt gyk-n egy hús,zöldség irányvonal, én erre azt tudom mondani, hogy kipróbálhatja mindenki nem kerül semmibe, hogy milyen paleo stílusban étkezni, és utána döntse el maga. De ha nem próbáltad még, akkor nincs jogod hozzá, hogy véleményt nyilváníts róla. Az meg nem igaz, hogy mindenki mástól fog fogyni, mert úgy alapvetően mindenki homo sapiens sapiens.
2013. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Te nem lehetsz valami okos ember.


"Oké, amúgy nyilván, ha ezeket követném, már én lennék Arnoldina Svárci"


Éljenek a túlzások! Ugye? Miért van az, hogy amikor nőről és izomról van szó egyszerre, rögtön a testépítés élvonalára kell gondolni? Miért csak ez létezik, meg a "normál női alak", ami manapság kb olyan, hogy izomtalan, magas testzsírszázalékú, és ugyan vékony, de puha, formátlan semmilyen. Végülis a többségnek mindegy, luk-luk. Aztán amikor meg sikeres fitneszmodellekről van szó, jön a nyávogás, meg a kifogásáradat, hogy ilyet nem is lehet. De, lehet, erre próbálunk rávezetni. Egy kis szemléletváltással szignifikánsan jobban lehetne kinézni, csak még nagyon lent van a standard. Ideje fejlődni.


"míg valakinek bejön ez a hús hússal, zöldséggel, addig másnak nem."

Ez meg egész egyszerűen fasság. Ezzel a hozzáállással inkább menj az ezórovatba, ott ilyen elmeháborodott libsi a hangulat, hogy bárki hihet bármit, és az lesz a jó. Hát nem. A világnak megvan az a tulajdonsága, hogy objektív, és leszarja, mit gondolsz. Valami van valahogy, és kész. A biológia is van valahogy, átlagos emberek közt nem lehetséges ekkora mértékű eltérés, amit írtál.


Én amúgy spec nem vagyok oda a paleóért, nem is hirdetem, de ez legyen részletkérdés. Nem kell túlzásokba esni semmiben. De attól még kell változni. Nem nagyonnagyonnagyon, hanem közepesen. Ezt nem bírják sokan, túl sokan felfogni, hogy van valami a két véglet közt is. Egy beginner verziója is lehet hatásos pl. a paleónak, aztán meglátod, hogyan tovább. Végtére is hétköznapi emberek vagyunk, a befektetett munka arányos az eredménnyel, nem akar mindenki világraszóló eredményt, de annál, ami most van, könnyen lehetne jobb. Amit az emberek többsége csinál, az kritikán aluli.

2013. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem mindenki fogy ugyanolyan könnyen, s attól, amitől a másik, ez sok kérdésből is kiderül, bizony rengeteget számít a genetika és gondolom, a táplálkozási múlt, ami valamelyest megváltoztatta a test működését. Nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy különbözőek vagyunk. A párom teste úgy működik, ahogy a kalóriaszámlálósok hiszik az emberi testről, könnyen, kb. azonnal hízik és fogy, ha többet/kevesebbet eszik, az enyém pedig kifejezetten stagnáló, legalábbis elég messze kell mennem a "normál" táplálkozástól, hogy fogyjak (konkrétan le kell vinnem a szénhidrát mennyiségét és azt is normális dolgokból bevinnem :D).


Abban semmi spártai nincs, ha valaki közel paleósan táplálkozik... Sőt. (Ma amúgy hedonista vega ketogén napot kezdtem, nagyon poénos, bár szerintem nem nekem való hosszútávon. A ketogén diétát már extrémnek tartom, bár egyesek természetesnek. Viszont a paleo sokkal-sokkal lazább, nem írja elő, hogy kevés szénhidrátot egyél vagy hogy muszáj húst enned.)


A dietetikusok tehetnek egy szívességet, az összes többi szakemberrel együtt, akik hülyeségeket beszélnek. Eléggé haragszom erre a világra, ami a fejlett tudomány ellenére nem képes megmondani az embernek már zsenge korban, hogy mit kéne ennie, persze a biznisz az biznisz, akár élelmiszeripar, akár gyógyszeripar, az emberek egészsége nem fontos.


Ahogy írták, némi edzéssel abszolút nem leszel izomkolosszus, főleg, hogy nő vagy. Ahhoz napi órákat kéne gyúrnod nagyon keményen, de még úgy is szükséged lenne kokszra, azt hiszem...

Mozogni igen hasznos, egyrészt fittebb lesz az ember, lelkileg is jobb és feszesebb is a test, másrészt ugye megnövekszik az energiafelhasználás, ami segít a fogyásban. Kocogni eszembe se jut, de gyakorlatozom néha, viszont ha a napomban van egy 25 km-es teljesítménytúra (= laza kirándulás a közeli hegyekben és kapok kitűzőt) vagy 7 óra munka a ház körül, kőtöréssel, akkor nem edzek hozzá. Még mozgásszegény napjaim is vannak, amikor 14 óra motorozás mellett nem érek rá. Eléggé lazán fogom fel a dolgot, igaz, nem is akarok 2 hét alatt lefogyni, inkább az egészséges élet a cél. Szerintem ez egy jó hozzáállás egy hedonista számára.


Abban egyetértek, hogy (bár nyilván alapvetően azonos elvek szerint működik a testünk) nem vagyunk egyformák, s nemcsak ízlés terén (az elég sokat tud változni). Van, aki egész életében nem tud reggelizni, maximum minimálisat, mert rosszul lesz, másnak a reggeli a nap legfőbb étkezése. Írtam a stagnáló és másmilyen testről. S úgy tudom, van, aki fizikailag nem bírja hús nélkül (bár ki tudja, milyen körülmények miatt), s van olyan is, aki utálja a húst, nem kívánja a teste és sosem eszi. Akármit is ettek az őseink.


A gyümölcsevés megvonásában nem hiszek, nekem kell a napi gyümölcsöm. Az én ketogénem hedonista, abba nyilván belefér, ma már ettem egy deka málnát, finom volt ;)


ááá ez túlságosan magamról szóló lett, de ez van.

2013. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

I Wash my hands! :D


Utolsó, olvasmányos volt!!

2013. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!