Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 114 kg vagyok ülő munkát...

114 kg vagyok ülő munkát végzek/férfi/milyen tornát csináljak itthon?

Figyelt kérdés
köszönöm

2013. máj. 10. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
semmilyent, menj el edzőterembe vagy úszni vagy bringázni!
2013. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az étrend, tehát vegyél példát a sportolókról (ne mennyiségben, hanem minőségben) és a szálkásító étrend szerint étkezz.

Ekkora testtömeggel (bár nem írtál magasságot) az első hetekben sétálj, napi (de minden nap) 1-1,5 órát, keresd az emelkedőket, lépcsőket, ahová lehet, oda gyalog menj, ne autóval/busszal, ne használj liftet, stb.

Pár hét után kezdd el az átmozgató teljes testes edzést, ezt 3 hónapig csináld.


3 és fél hónap múlva tedd fel a "hogyan tovább" kérdést, addigra legalább 10 kg-val kevesebb leszel, ha rendesen csinálod, hajrá!

2013. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erősítő edzést.


De a lényeg, hogy hagyjon fel a férfi a csecsemőkajákkal (tejtermékek) és a csajos müzlis, gabonás szemetekkel, cukrozott édességekkel. A férfi húsevő, kiegészítve persze némi zöldséggel, tojással, hallal. Ez igen fontos.

2013. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dorika18 válasza:
Szerintem ne a sporttal kezd így azonnal, valamit nyilván rosszul csináltál eddig mert a szervezeted nem tud megbírkózni a szénhidrát beviteleddel. Az hogy egészségesen táplálozik valaki az már fél siker és jelen estben nálad ez is látványos eredményt érhet el ha odafigyesz, mit viszel be a testedbe. Tipp írd le mindig egy papírra hogy mit és mennyit ettél belőle, fárasztó de megéri,egy idő után meggondolod hogy megeszed-e. Most nem azt mondom hogy ne egyél Isten ments, sőt egyél csak egészségesen és sokszor kis adagokat. Pl. megpirítasz magadnak csirkemellet és megfűszerezed ízláss szerint + salátát eszel mellé. Figyelj arra, hogy a tányért ne pakold fel annyira hogy kimennyen róla az étel. Ez egy idő még ezt is megtanulod, de a neten nagyon sok egészséges recept van és ha ez megy és egy kis mozgást is hozzáraksz, sikerülni fog a fogyás is! Napi fel óra valamilyen mozgás megteszi a lényeg hogy izzadj sokat ! Remélem segítettem :)
2013. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.176cm vagyok

az epémet eltávolították 4 éve.nem tudom ez számít-e.

2013. nov. 3. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Számít. Így oda kell figyelned a zsírfogyasztásra.


Zsírra mindenkinek szüksége van, de általában a zsírszegény táplálkozás velejárói miatt.. szokott sor kerülni olyan betegségekre, amik miatt eltávolítják az epehólyagot. Az epehólyag kell ahhoz, hogy a megevett zsírt megfelelően emészthető, felszívódó formába hozzuk.


Epehólyag nélkül is van epetermelésed.. de ez nem elég.


Úgy kell zsírt enned, hogy azt emulgeálod (az epéd helyett te, saját kezűleg) ennek nézz utána. Pl. tojás sárgájából, kókuszzsírból készítesz akár sós, akár édes krémet (csoki = zsír + kakaó édesen, nutella = mogyoró, kakaó édesen) és ezt fogyaszthatod zsírként, rosszullét nélkül.


Orvos egyszerűen zsírszegény táplálkozást ajánlana, ami divatos csak éppen további betegségekkel és állapotromlással járna. Epehólyag nélkül is vissza kell állni a hús-zsír-zöldségevésre, nincs más út.. hiszen más megoldás meg hosszú távon jár majd komoly egészségügyi problémákkal.

2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!